MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Afrykańskie barwy na Zabobrzu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 10 listopada 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu odbył się wernisaż wystawy malarstwa Moniki Barabasz–Kwaśniak zatytułowanej „Szczypta świata”, przedstawiający ciepłe i barwne plenery, ludzi i symbolikę Afryki.

- Wystawa „szczypta światła” to odrobina mojej artystycznej twórczości. Inspiracją do niej była egzotyczna, tętniąca życiem, drapieżna Afryka, która przywodzi na myśl gorący klimat, bezkresne sawanny, bajeczne plenery, nieograniczoną przestrzeń, która pozwala czuć się wolnym. Moim zamiarem tej twórczości jest przekazanie odbiorcy, że obcowanie z kolorem jest dla mnie bardzo ważne, że sprawia mi radość i pomaga odzwierciedlić mój nastrój – wyznała Monika Barabasz-Kwaśniak, autorka obrazów.

– Zaprezentowane tu motywy afrykańskie są następstwem skojarzeń z tym gorącym kontynentem. To przede wszystkim kolor. Omijając naturalizm i proporcje wysuwa się on na pierwszy plan. Bo czym byłby świat, gdybyśmy przesączyli go przez kalkę i pozbawili koloru. Poczucie harmonii, wewnętrzny spokój biorą się z właściwego, często nieświadomego doboru otaczających nas barw. Mam nadzieję, że odbiorcy będą wracać pamięciom do mojej wystawy, szczególnie w te jesienne, chłodne wieczory i dzięki tym ciepłym barwom pojawi się uśmiech na ustach zwiedzających – dodała.

Monika Barabasz-Kwaśniak urodziła się w 1983 roku. Uczestniczyła w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Małgorzatę Sarzyńską. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze. Studiowała później na Uniwersytecie w Zielonej Górze na kierunku architektura wnętrz. Artystka zajmuje się głównie rysowaniem piórkiem i tuszem kreślarskich. Fascynuje ją również lekkość i nieprzewidywalność akwareli. Techniki te uzupełnia pastelami, farbami olejnymi a ostatnio nawet akrylami, które są głównym „bohaterem” tej ekspozycji.

Wystawę można podziwiać do końca grudnia. W styczniu będzie można zakupić wystawione dzieła. Zapisy będą trwać już od 15 listopada.

Ogłoszenia

Czytaj również

W Żeromie z... Żeromskim!

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

10 tenorów – oszałamiające show  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~wg mnie 10-11-2010 12:09
szczerze? bazarowy kicz i tandeta, jak na allegro, wyksztalcona artystka i takie coś? podobne są yusk :)
~robin sederl 10-11-2010 12:58
sam jestes z allegro.EKSTRA PRACE,GRATULUJE.
~robin sederl 10-11-2010 13:46
sam jestes z allegro.EKSTRA PRACE,GRATULUJE.
~! 10-11-2010 14:40
świetne prace

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

O jeleniogórskim rynku

Dekada Gabrieli Zawiły

Wielkie dzieła wokalno–instrumentalne  

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
793
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%