MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Adrenalina dla cyklistów

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 12 sierpnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
W Szklarskiej Porębie trwa X Lech Bike Festival. Zawodnicy czują adrenalinę, kibice mogą popatrzeć na bardzo drogie rowery i ekstremalne wyczyny tych, którzy na nich jeżdżą. Impreza zakończy się w niedzielę maratonem po górskich szlakach.

Z trudnymi warunkami zmagali się w piątek uczestnicy zjazdów. Górskie szlaki są przemoknięte i pełne zdradliwych pułapek.

W sobotę w bazie festiwalu rowerowego działa policja, która znakuje chętnym jednoślady. – To kontynuacja akcji „Stop, rower oznakowany” – przypomina sierż. sztab. Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ze względu na szkody wyrządzone przez powódź trasa niedzielnego maratonu została zmieniona. O szczegółach uczestnicy festiwalu dowiedzą się na miejscu.

Jedną z większych atrakcji imprezy będą pokazy zagranicznych gwiazd kolarstwa ekstremalnego: Timo Pritzla z Niemiec. Ma pojawić się także jego rodacy: Carlo Dieckmann i Joscha Forstreuter.
Organizatorzy zapowiedzieli także obecność Czechów: Jaromira Spesnego oraz Damiana Sirskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie ma rady na wandali?

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~uczestnik 12-08-2006 17:23
Bylem tam, JEST EXXXTTTTRRRRAAAAAAAA !!!!!!!!! Z A P R A S Z A M Y W S Z Y S T K I C H !!!!!!!!
~Dziewczyna 12-08-2006 20:42
Też tam dziś byłam!Było fajnie tylko szkoda,że zaczoł lać deszcz;(
~Maciek 12-08-2006 22:24
Ale brzydkie i nieostre zdjęcia
~Gonzo :) 13-08-2006 9:55
Hejka A co dzisiaj tam jest ???
~Arek 13-08-2006 11:42
do Maćka - Chyba nie widzisz różnicy między "ostre" a "nieporuszone"? Poza tym chętnie wysłucham konstruktywnej krytyki z twojej strony.
~kookin 13-08-2006 12:57
Do Gonzo : http://www.festiwalrowerowy.pl/readarticle.php?article_id=4 to jest strona z rozkladem jazdy na poszczegolne dni. Festiwal z...bisty polecam wszytkim tym ktorzy jeszcze tam nie byli!! chociaz w tym roku nie obylo sie bez kilku rozrob w jednej z nich (sobotnia nocna impreza w Lechu)banda dresow pobila i powybijala zeby mojemu kumplowi wiesniaki jedne d...le tepic takich i tyle !! pozdr. dla wszystkich uczestnikow z Wawy trzymajta sie chlopaki.
~Łukasz 13-08-2006 15:47
A ja się zgodzę z Mackiem. Co prawda nie jestem fotografem, ale mam wiele do czynienia z wszelkiego rodzaju grafika, zarówno tą odręczną jak i komputerową. I według mnie to poruszenie nic nie dało, bo nie ma na tych zdjęciach żadnego szczegółu, który by zwracał uwagę. Wszystko jest poruszone i na niczym oko się nie zawiesza, a powinno...
~Arek 13-08-2006 18:44
Zdjęcia powinno się oglądać na pełnym ekranie, wtedy widać dokładnie szczegóły i można sprawiedliwie wystawiać oceny. Na wielu ujęciach jest wyraźny, nieporuszony szczegół, którego może nie widzicie w takim rozmiarze - twarz i emocje na niej. A poruszenie reszty pięknie oddaje dynamiczną jazdę.
~Maciek 13-08-2006 23:03
Ja jestem fotografem i przyczepie sie do wszystkiego bo tak samo mnie krytykują.... człowiek uczy sie na błędach... i powiem ci Arku że troche nieładne te taśmy w tle a zdjęcie numer 3 jest poprostu niewypałem bo tam nie ma nic ostrego :P
~Arek 13-08-2006 23:12
Im więcej krytyki, tym lepiej dla mnie, bo więcej się nauczę ;-) Musisz odróżnić zdjęcie nieostre od poruszonego, moje jest ostre, jest poruszone, ale flesz wydobył całą postać rowerzysty, tak że mamy nierozmazaną i rozmazaną postać. Jego głowa jest dość wyraźna. Taśmy w tle? Czemu nie - powinieneś przyczepić się do tego, że są na pierwszym planie ;-)
~Łukasz 14-08-2006 10:00
Piszesz, że chcesz krytyki, ale jak ktoś Ci ją daje, dalej upierasz się przy swoim. Troszku to dziwne... Być może i te zdjęcia mają coś wyraźnego, jednak w tym rozmiarze, jaki jest umieszczony na stronie, tego nie widać. A przecież nie mamy wglądu do oryginalnych zdjęć, więc oceniamy to, co możemy. Co do oglądania na pełnym ekranie, to proszę nie zakładać, że tego nie zrobiłem, bo żeby skrytykować, dokładnie się przyjrzałem i... Musisz traktować krytykę nieco poważniej, bo nie wystarczy jej wysłuchać, ale trzeba też ją wziąć do siebie :) Musisz nauczyć się przyznawać innym rację, jeżeli ją mają, a nie trzymać się ciągle swojego zdania. A co do tych zdjęć... Tu, gdzie pracuję, takie zdjęcia nie weszły by do druku, z powodów które ja i Pan Maciek Ci pokazaliśmy. Ale mam nadzieje, że jesteś młody, więc możesz się wszystkiego nauczyć :)Przede wszystkim tego, żeby patrzeć na zdjęcia nie tylko własnym okiem "profesjonalisty", ale i laika, zwykłego człowieka, który będzie je oglądał w różnych mediach, np takich jak ten portal

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaśpiewali powstańcom

Węzeł przesiadkowy na Osiedlu Orlim gotowy

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
528
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%