MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Adepci informatyki nagrodzeni

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 16 kwietnia 2010, 10:18
Aktualizacja: Sobota, 17 kwietnia 2010, 11:37
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Wczoraj w budynku rektoratu Kolegium Karkonoskiego wręczono nagrody finalistom II Regionalnego Konkursu Informatycznego.

Brali w nim udział maturzyści i uczniowie szkół średnich. Uroczystość poprowadziła prodziekan Wydziału Technicznego dr Danuta Fjałkowska. Zgromadzeni uczcili chwilą ciszy Zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem.

Przybyli m.in. poseł Marcin Zawiła, JM rektor KK prof. Henryk Gradkowski, prof. Mroczko, przewodniczący Rady Powiatu- Zbigniew Jakiel. Panowie Zawiła i Gradkowski wygłosili krótkie przemówienia, w których chwalili młodych ludzi za umiejętności, entuzjazm oraz proponowali pozostanie na studia w Jeleniej Górze i podjęcie w przyszłości pracy w naszym urokliwym mieście.

Nagrody za pierwsze trzy lokaty wręczał poseł Marcin Zawiła wraz z fundatorem. Nagrodą za pierwsze miejsce był komputer stacjonarny o rynkowej wartości 3000 zł. Otrzymał go Marek Hołyński z I LO im. S.Żeromskiego w Jeleniej Górze. Fundatorem nagrody było CPU ZETO. Nagrodę specjalną starosty jeleniogórskiego zdobył Konrad Pawlikowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim.

Panowie z CodeTwo i Marcin Zawiła wręczyli Łukaszowi Segietowi PlayStation 3 i grę. Na co dzień uczy się w „Żeromie”. W tym roku przyznano nagrodę specjalną, za najbardziej elegancki kod programów- wielofunkcyjny kalkulator. Otrzymał go Adam Jagiełło z LO im. A.Mickiewicza w Lubaniu. Nagrodę wręczył Zbigniew Jakiel.

Każdy z finalistów otrzymał prezent. Wyróżnieni zostali: Paweł Maj (kamerka komputerowa + pendrive 8 GB), Maciej Twaróg ( mysz optyczna + pendrive 8GB), Tobiasz Idzi (pendrive 8GB), Łukasz Koziński (kalkulator Intel+pendrive 4GB), Michał jakubowski (pendrive 4GB), Kamil Lachowicz (pendrive 4GB), Marcin Milejski (pendrive 4GB), Jakub Stefanowicz ( kalkulator Intel), Kamil Śliwa (kalkulator Intel), Przemysław Rafalczuk (kalkulator Intel), Marcin Kopczyński (kalkulator Intel), Adam Jagiełło (kalkulator Intel).

Wyróżnieni zostali także nauczyciele informatyki i dyrektorowie szkół. Otrzymali oni podziękowania z rąk prof. Henryka Gradkowskiego. Nie zapomniano o firmach sponsorujących nagrody. Przedstawiciele tychże firm otrzymali z rąk prof. Mroczko podziękowania. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Laureaci byli bardzo zadowoleni z nagród. Sponsorzy obiecali w przyszłym roku jeszcze lepsze bonusy. Po zakończeniu części oficjalnej można było napić się herbaty, zjeść coś słodkiego i porozmawiać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lemowisko odmienione

Protest fizjoterapeutów

Ekologiczna autobomba

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~aa 16-04-2010 11:53
cyt "W tym roku przyznano nagrodę specjalną, za najbardziej elegancki kod programów- wielofunkcyjny kalkulator. Otrzymał go Adam Jagiełło z LO im. A.Mickiewicza w Lubaniu. Nagrodę wręczył Zbigniew Jakiel." Red. minął się z prawdą, bo nagrodę tę otrzymał również Pan Pawlikowski http://owww.kk.jgora.pl/instechniki/it.php?go=regionalnyKonkursInformatyczny
~ 17-04-2010 10:15
Lipa! Dlaczego przyjmowano tylko 40 osób do pierwszego etepu? I to w formie `kto pierwszy ten lepszy`? Przez to ja się nie dostałam. ;< A nagrody w sumie nie takie złe ... ;p Spróbujemy za rok^^.
~qtryu 18-04-2010 8:27
z tego co wiem przyjmowano 60 a ze względu na duże zainteresowanie w sumie ostatecznie przyjęto 80
~E.P 18-04-2010 9:15
Autor artykulu nie napisal calej prawdy. Nagroda Specjalna Starosty i Przewodniczącego Rady Powiatu Jeleniogórskiego: za najbardziej elegancki kod programów Pawlikowski Konrad Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uciążliwe pogorzelisko

Rajd zdewastował las?

Komisja Sportu o sprawozdaniu za 2018

Tłumy na spotkaniu z mistrzem satyry

200 pieczątek w 24 godziny

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
856
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%