MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Ach, co to był za bal! Okularnicy zaszaleli

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 5 lutego 2012, 15:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2012, 13:49
Autor: Angela
Fot. Angela
W miniony piątek w klubie Orient Express ponad stu niepełnosprawnych, ich rodziny i przyjaciele bawili się na Balu Karnawałowym „Okularników”. Tradycyjnie nie zabrakło dobrego humoru a także konkursów i szampańskiej zabawy do rana.

Była to już XIV edycja balu zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem. Imprezę rozpoczęło uroczyste powitanie gości przez organizatorów, Leszka Karbowskiego, prezesa Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, oraz jego małżonkę Annę. Dobrej zabawy wszystkim przybyłym życzyła też właścicielka lokalu Alicja Dusińska.

- Co roku wymyślamy inną konwencje balu. W tym roku uhonorowaliśmy osoby niewidome i niedowidzące, stąd Bal Okularników. Jest to integracja, ale nie tylko. Chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne, które mimo, że jeżdżą na wózkach czy podpierają się laskami potrafią coś robić. To są nasi sportowcy i artyści, którzy zwyciężają na zawodach w Polsce i zagranicą czy tworzą piękne obrazy, które otrzymają zwycięzcy konkursów czy kotyliony – wyjaśnił Leszek Karbowski.

Jak co roku odbył się wybór Najlepszego Niepełnosprawnego Sportowca Roku, którym została Lucyna Kornobys, wicemistrzyni świata w rzucie oszczepem. Drugie miejsce zajął Krzysztof Czarkowski, lekkoatleta, a trzecie miejsce Zbigniew Kijowski, tenisista. Na czwartym miejscu uplasowała się Ewa Chowańska, która uprawia tenis stołowy i szachy.

Tradycyjnie nie zabrakło też wyboru króla i królowej balu. W tym roku ten tytuł wywalczyli Grażyna i Maciej Kozłowscy. Na drugim miejscu znaleźli się Renata i Mirosław Kocubowie, a na trzecim Zofia i Zenon Piotrowscy. Za najpiękniejsze okulary konweniujące ze strojem nagrodzono Iwonę Gucwałę i Rafała Sobola.
Imprezę uatrakcyjnili kabaret PAKA oraz Honorata Magdeczko-Capote, aktorka Teatru Maska.

Ogłoszenia

Czytaj również

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Odkrycia w kościele

Ulica Krakowska gotowa

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 5-02-2012 16:51
Widze, ze byla niezla zabawa. gratuluje. Jak zwykle- Alicja Dusinska z pomyslem. W takiej Dziurze taka inicjatywa, taki bal- az nie do wiary!
~drupi 5-02-2012 18:05
A pam radny zbigniew zawsze tam gdzie koryto za darmo
~mm 5-02-2012 18:20
To wspaniałe, że każdy znajdzie w OE jakąś imprezę dla siebie. Bawią się i starsi i młodsi, zdrowi, chorzy, wszyscy! I oby tak dalej.
~do 16:51 5-02-2012 19:49
"Była to już XIV edycja balu zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem" tyle Orient Express chyba nie istnieje...
~mima 5-02-2012 20:37
drupi ty chyba glodny jesteś że takie złośliwości z ciebie wychodzą
~"Z" 5-02-2012 22:50
Drupi = głupi! Zal jest takich chciwych, żałosnych palantów jak ty co takie głupoty wypisują Zapytaj organizatorów ile pan radny Zbigniew dołożył do tego balu. Jak się dowiesz to może przeprosisz? Tylko pewnie taki gest jak przeprosiny jest ci obcy... Opluć kogoś i to najlepiej anonimowo to jest wyczyn, co nie? I to za friko...
~do "Z" 6-02-2012 11:53
drupi pisze dla zabawy głupi Z czyta bo ciekawy hehehe. Opluc kogos pan Ładzinski tez opluwał ze go oszukali itp nic nie wskórał a chocaiż przeprosił koj ma dwa konce kolezko
~"Z" 6-02-2012 19:41
Poznać głupiego po śmiechu jego... hehehe
~do "Z" 6-02-2012 20:13
chlopie ale masz problem wszyscy sa glupi a ty madry.Jakbys byl madry to bys nie pisal takich glupot
~mima 6-02-2012 21:23
tylko ten doceni trud organizacji takiego prlzedsiewzięcia kto sam coś zrobił dla innych,byłam uczestniczką wielu imprez organizowanych przez Pana Leszka Karbowskiego i jego Żonę i wiem ile trudu w to włożyli i jak profesjonalnie to przygotowują.Tak czapki z głów panowie i panie.
~"Z" 6-02-2012 21:31
Chłopie, po pierwsze, Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie próbują przyoblec tego faktu w słowa i po ostatnie, trochę późno ale muszę zastosować pewną zasadę: Nie próbuj polemizować z idiotą bo ten najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. Dalszej dyskusji nie będzie. Pokonałeś mnie chłopie. Bezstresowej nocy...
~do "Z" 7-02-2012 16:48
chłopie nie nazywaj mnie idiotą bo mnie nie znasza po drugie widze ze masz kompleks miejszosci i bardzo ci to przeszkadza. Nazywasz wszystkich głupkami i idiotami hmm zastanów sie naprawde bo poki co to raczej swoimi wypowiedziami sam pokazujesz pewnie poziom.To tyle koniec dyskusji

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Strategia rozwoju

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Co z szubienicą?

Roboty na Dworcowej

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
209
Tak
41%
Nie
49%
Nie wiem
11%