MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Absolutorium z emocjami

Wiadomości: Powiat
Sobota, 29 czerwca 2019, 6:10
Aktualizacja: Niedziela, 30 czerwca 2019, 10:06
Autor: WAC
Fot. WAC
Sto procent obecnych na sali podczas wczorajszej (28.06) sesji, czyli siedemnastu radnych Rady Powiatu Jeleniogórskiego głosowało za udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu za wykonanie budżetu w 2018 roku. Wcześniej rada przyjęła raport o stanie powiatu oraz udzieliła obecnemu zarządowi ze starostą Krzysztofem Wiśniewskim wotum zaufania.

Rok powyborczy, w przypadku procedury związanej z głosowaniem nad absolutorium jest specyficzny. Jako, że wybory samorządowe odbywają się późną jesienią poprzedniego roku, to ocenie w trakcie debaty i głosowaniu podlega praktycznie praca nad wykonaniem budżetu wykonana przez poprzedni zarząd. Ewentualny negatywny wynik głosowania, zgodnie z zasadą ciągłości działań, skutkowałby jednak w przypadku samorządu powiatowego odwołaniem obecnego zarządu.

Fakt ten znalazł odzwierciedlenie w przebiegu ostatniej sesji. Mimo że za udzieleniem absolutorium obecnemu zarządowi głosowali wszyscy radni, to w trakcie dyskusji nad sprawozdaniem finansowym powiatu padło wiele cierpkich słów, głównie na temat, konfliktów jakie występowały w łonie poprzedniego zarządu, czyli pomiędzy ówczesną starostą Anną Konieczyńską, a jej zastępcą Pawłem Kwiatkowskim i członkiem zarządu Andrzejem Walczakiem. Brylował w tym zwłaszcza przedstawiciel klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Bogusław Chodak, wspierany przez obecnego wicestarostę Jarosława Kotlińskiego

Czuję duża ulgę, że poprzedni zarząd zakończył już pracę – mówił B. Chodak. - Wszyscy pamiętamy niedopuszczalne przypadki walki jakie występowały w tym ciele kolegialnym i próby odwołania poszczególnych jego członków. To było powodem, że byliśmy pośmiewiskiem. Kończ waść wstydu oszczędź chciałoby się powiedzieć i spuśćmy już kurtynę milczenia nad działalnością tamtego zarządu.
Jestem zbulwersowany oceną pracy poprzedniego zarządu jaką przedstawił B. Chodak – ripostował Mirosław Górecki z klubu Platformy Obywatelskiej. - Mimo problemów pracował on intensywnie, a efekty widzimy. Najlepszym dowodem na to są wyremontowany budynek starostwa oraz nowe Transgraniczne Centrum Zarządzania Kryzysowego, w którym właśnie obradujemy.
Myślę, że idziecie w złym kierunku – dopowiadała A. Konieczyńska. - Powinniście iść do przodu i szukać nowych wyzwań, a nie atakować. Ja nie jestem już starostą

Nastroje starali się tonować K. Wiśniewski oraz przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Kleśta i ostatecznie udało się ostudzić atmosferę.

Po głosowaniu nad absolutorium K. Wiśniewski nie ukrywał swojego zadowolenia z jednogłośnego poparcia.

Cieszę się, że sto procent radnych głosowało za udzieleniem Zarządowi Powiatu wotum zaufania i absolutorium - mówił K. Wiśniewski. - Mam nadzieję, że ta zgoda przełoży się na wspólną pracę Rady Powiatu w dalszej części kadencji. Szczególnie chciałem podziękować członkom zarządu J. Kotlińskiemu i Arturowi Smolarkowi. Od wyborów ostro pracujemy. Takie poparcie jakie dziś uzyskaliśmy zobowiązuje mnie z radością do dalszej i efektywniejszej pracy na rzecz mieszkańców powiatu i podejmowaniu ambitnych wyzwań tak jak do tej pory. Dziękuję za zaufanie państwu radnym oraz za wsparcie w tej trudnej, ale motywującej do codziennego zaangażowania misji, którą powierzyli nam mieszkańcy. Udzielone absolutorium jest zwieńczeniem wspólnej, ciężkiej oraz systematycznej pracy, jednocześnie stanowi to dowód uznania dla całego zespołu ludzi pracującego nad realizacją budżetu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
3
14%
Smuci
2
10%
Złości
6
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Ulica Krakowska na finiszu

Ruszył kolejny etap budowy S3

Kwiaty przy Mieczach Piastowskich

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~jg 29-06-2019 13:30
Pani Ania Konieczyńska jest mega😊
~pff 29-06-2019 14:53
Pisiak w szoku, baba mu odpyskowała. Pisiak w domu w takiej sytuacji ładuje w tubę i bana się zamyka, dla niego zupełnie nowa sytuacja. Jak żyć ????!!!
~ 29-06-2019 19:03
ciężki i tępy wyraz twarzy Konieczyńskiej wystarczy by wywołać mega emocje
~.,. 1-07-2019 13:57
do: ~ (19:03)
Pokaż swoją tępą gębę pisowski hejterze i pochwal się, ile za to dostajesz
~ 29-06-2019 20:09
Chłopczyki... jak wy mnie bawicie!
~ 29-06-2019 20:10
Chodak - skończ.
~Ałtor 30-06-2019 1:49
co za ........... tak świetnie wszystko funkcjonuje - ja bym dał im takie absolutorium że nie wiedzieliby w jakim języku gadać. drogi to jakaś paranoja - wystarczy jechać od strony zgorzelca do jeleniej gory - łata na łacie i odpadająca łata. wsyd i hańba - tam nie powinno się łatać tylko wymienić całą nawierzchnię ! a odcinek drogi w stronę zgorzelca za skrzyzowaniem na siedlęcin to ktos chyba wział w łapę, - nalepili cos za co powinien pojsc siedziec ! przed nalepieniem bylo lepiej ! Bylo tego asfaltu nie ruszac, a przylepiliscie g...o jakies ze zęby sobie wybić mozna jadąc po tej nawierzchni - i co ile za ten "remont" wzieli co ? za cos takiego powinni jeszcze kare dostac i zaplacic za porządna firme ktora wykona to zgodnie ze sztuką. Dlatego normalni, zorganizowani, niepartyjni ludzie nigdy nie trafią do zarządu czy władz miasta bo tam nie chodzi o to zeby zrobic dobrze tylko łyknąć stołek ! a durne ludzie głosują na idiotów z partii bo przecież niepartyjny "nie ma szans" ! co za brednie - moze w koncu ruszcie zakute pały i zacznijcie wybierac ludzi niepartyjnych ktorzy chcą cos pożytecznego zrobic a nie przepychac sie na stołkach.
~Mko 30-06-2019 18:12
Jestem zwycięstwo to Boga kosmos.narka pani Anna słabo polityki ciężko to kilka wierzę pa
~.,. 1-07-2019 13:58
do: ~Mko (18:12)
tak napisał coś po polsku ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O bezpieczeństwie

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Pięknie i smacznie pod Śnieżką!

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Będzie nowa spółka miejska?

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
201
Tak
41%
Nie
49%
Nie wiem
10%