MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Absolutorium dla burmistrza Piechowic

Wiadomości: Piechowice
Piątek, 26 czerwca 2020, 9:16
Aktualizacja: 14:33
Autor: WAC
Fot. użyczone
Burmistrz Piechowic Jacek Kubielski, podczas wczorajszej (25.06) sesji Rady Miasta otrzymał absolutorium z wykonania budżetu miasta w 2019 roku.

Sesja absolutoryjna odbyła się w sali widowiskowej Piechowickiego Ośrodka Kultury z bezpośrednim udziałem radnych, ale bez publiczności. Na sali obecni byli jedynie rajcy, burmistrz wraz ze swoimi współpracownikami, pracownicy merytoryczni urzędu oraz obsługi. Radni obradowali przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa - w maseczkach na twarzy.

Na wstępie procedowania uchwały absolutoryjnej radni wysłuchali sprawozdania z wykonania budżetu oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Następnie w trakcie krótkiej dyskusji radni Robert Zapora i Wojciech Zarówny starali się wypunktować dobre i złe strony ubiegłorocznego budżetu. Jako zaletę wymieniali głównie zrealizowane inwestycje m.in. budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 i zaplecza szatniowego na stadionie miejskim. Chwalili też sprawne przeprowadzenie procesu przywrócenia działalności Szkoły Podstawowej nr 2. Główny minus widzieli w fakcie, że miasto nie wystąpiło jeszcze z Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji.

Ostatecznie za udzieleniem absolutorium burmistrzowi Jackowi Kubielskiemu głosowało 13 radnych przy jednym głosie wstrzymującym. Po myśli burmistrza przebiegło też głosowanie nad wotum zaufania. Uchwałę poparło 11 radnych, 2 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Była zabawa na lotnisku

Radośnie i bezpiecznie

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Zwykła Baba Katoliczka 26-06-2020 9:48
Pozdro dla Krasnala !!!
~Piechy 26-06-2020 15:31
Nie daję absolutorium burmistrzowi i tym babom które paradują bez zasloniętych ust i nosa maskami. Także gwizdy dla radnych z odsłoniętymi nosami. Gile wam radni spływają po maseczkach. Stanowicie prawo wprawdzie lokalne ale niektórzy z was zachowują się jak go...ia. Lekceważąc nakazy epidemiczne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Objazd na singletracku

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
826
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%