MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

A to Polska właśnie – licealista z Jeleniej Góry górą!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 9 marca 2011, 8:59
Aktualizacja: 19:17
Autor: Accipiter
Fot. TEJO
Mateusz Barta, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida, został tegorocznym laureatem nagrody literackiej jubileuszowego X Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu.

Na dziesiątą edycję ogólnokrajowego konkursu wpłynęły 224 prace literackie z całej niemal Polski. Jury pod przewodnictwem dziennikarki, reżyserki i scenarzystki Jolanty Krysowatej postanowiło przyznać jedną z trzech równorzędnych nagród głównych dla jeleniogórskiego licealisty. Mateusz Barta, bo o nim mowa, został nagrodzony jako autor tekstu pt. „A to Polska właśnie”. Tytuł jego reportażu napisanego pod kierunkiem polonistki Haliny Lejczak nawiązuje do cytatu stanowiącego pointę dyskusji Panny Młodej i Poety w dramacie Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”.

Podczas ubiegłorocznych wakacji Mateusz Barta pod opieką instruktorską niemieckiej aktorki polskiego pochodzenia Moniki Strzelczyk i aktora jeleniogórskiego Tadeusza Wnuka stworzył ciekawą postać młodego Jeana Arthura Rimbauda w przedstawieniu „Impresja”, które było realizowane w ciągu niecałych dwóch tygodni warsztatów „Lato w teatrze” na profesjonalnej scenie Teatru im. Cypriana Kamila Norwida. - Należę do grona wielkich optymistów, którzy jeżdżą autostopem i nie tracą ani jednej chwili na rzeczy niepotrzebne. Aktualnie staram się zarazić ludzi uśmiechem. Na co dzień chwytam dzień, cieszę się każdą sekundą wakacji – pisał o sobie wówczas Mateusz na blogu. Powrócił na dużą scenę Teatru im. Norwida we wrześniu ub. r. jako statysta w tragedii Juliusza Słowackiego „Lilla Weneda” w reż. Krzysztofa Prusa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zapuszczone okolice Drzymały

Bobry na Zabobrzu

Radosna edukacja w przedszkolach

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~J@ck 9-03-2011 9:20
W tym roku też zróbcie Coś takiego Panie Mateuszu ..moja córka M.M występująca w 2010 również się pisze .Ten spektakl w 2010 był świetny
~jg 9-03-2011 14:15
wow fajny chłopak,gratulacje
~P. 9-03-2011 19:38
o, gratuluję koledze ze szkoły ! : )
~rycerz 9-03-2011 21:09
ha nasz Rambo na polskę znany;] ale prorokowaliśmy Mu to razem z entami;] 3maj sie Mateuszu i do zobaczenia w piątek;]
~Kmioty 10-03-2011 12:41
To w Jeleniej Górze nie można było wręczyć tej nagrody? Nie zgadzam się na ciągłe poniżanie jeleniogórzan przez wrocławskich kmiotków.
~prr 10-03-2011 20:32
Wręczanie nagród nie odbyło się w Jeleniej Górze choćby dlatego,że konkurs ten był organizowany przez X LO we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Czas na egzamin ósmoklasisty

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2061
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%