MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

A może w sobotę wyprawa na biegówkach?

Wiadomości: Region
Środa, 4 lutego 2015, 15:18
Aktualizacja: 15:27
Autor: Org
Fot. UM Szklarska Poręba/Wiesław Fronia
Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę na nartach śladowych (biegowych) z przewodnikiem, w ramach Narciarskiego Rajdu na Raty. Spotkanie – 7 lutego (sobota) o godz. 09.00 na stacji paliw w Jakuszycach.

Należy mieć z sobą: narty do turystyki narciarskiej z kijkami, polecane narty tzw. śladowe. Ponadto wskazane jest posiadanie plecaka, a w nim m.in. prowiant i nietłukący się termos z gorącym napojem. Trzeba też pamiętać o stosownym ubiorze.

Planowana wędrówka wynosi ok. 28 km i przebiega trasą : Polana Jakuszycka – Cicha Równia (Samolot) – Rozdroże Pod Cichą Równią – Jagnięcy Jar – Rozdroże Pod Kopą – Mokra Przełęcz – Polana Izerska – Chatka Górzystów (przerwa) – Kobyla Łąka – schronisko Orle. Tutaj przerwa, w czasie odpoczynku upieczemy kiełbaski, które przynosimy ze sobą. Po odpoczynku kontynuujemy wędrówkę Drogą Orla (Spacerówką) przez Rozdroże Pod Działem Izerskim do Jakuszyc. Przewidziany powrót na Polanę Jakuszycką około godz. 20.00.

Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym. Wycieczki są bezpłatne, nie trzeba się nigdzie zapisywać, a uczestnicy pokrywają koszty swoich dojazdów.

Uwagi: Wycieczka jest zalecana dla narciarzy z co najmniej średnią kondycją fizyczną i umiejętnościami narciarskimi. Ponieważ jest to wyprawa dzienno-wieczorna, każdy uczestnik obowiązkowo musi posiadać latarkę, tzw. czołówkę.

Dojazd i powrót własnym środkiem transportu lub „koleżeńskim”, bo nie ma możliwości powrotu komunikacją zbiorową. W przypadku nagłego pogorszenia się warunków atmosferycznych wycieczka może być skrócona.

Wycieczkę społecznie poprowadzi przewodnik sudecki Janusz Perz ( tel. 600 034 715).

Ogłoszenia

Czytaj również

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Boże Ciało 2019

Lewe papierosy za ponad milion złotych

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~xyz 4-02-2015 18:42
Szkoda, że wycieczka tylko dla zmotoryzowanych :(
~abc 4-02-2015 21:11
Trochę za długa trasa, inaczej chętnie, chetnie.
~narciarz 4-02-2015 22:10
Do czego to doszło, że już nie ma nawet jak dojechać do Jakuszyc na biegówki. Autobusy polikwidowali a pociągi jeżdżą jak chcą i przez to wożą powietrze. Komuś we Wrocławiu bardzo zależy na zniszczeniu Polany pana Gozdowskiego - to Wrocław odpowiada za rozkład. Jak ktoś ma własne auto, to jeszcze dojedzie, jak nie to musi jechać gdzie indziej. Od czasu tych cyrków z rozkładem obserwuję wyraźną tendencję, że narciarzy jest na Polanie coraz mniej.
~piechowiczanin 4-02-2015 22:48
rzeczywiście ktoś ma interes w wygaszeniu frekwencji do Szklarskiej i Jakuszyc. Wywalono grube pieniądze na remont a decyzją kilku urzędasów kompletnie rozwalono rozkład jazdy. obserwuje codziennie jak pociągi wożą powietrze. Kto ma w tym interes i jaki ?
~Ach... 4-02-2015 23:52
W gestii i interesie władz miasta Szklarska Poręba, powinno być uruchomienie wewnętrznego transportu. Czy tak trudno wynająć busy, które za drobną opłatą 2 lub 5 zł jeździłyby od dworca PKP do Jakuszyc . Trzeba tylko chcieć !
~Och... 5-02-2015 0:47
Popieram! Zróbmy normalną komunikację busową do Jakuszyc tak jak było za starych dobrych czasów, skoro kolej sobie nie radzi. Dawajmy zarobić naszym lokalnym firmom przewozowym, a nie spółeczce kolejowej z Wrocławia, która szerokim strumieniem olewa nasz region. Ja od dawna bojkotuję kolej.
~Biegacz 5-02-2015 8:27
Ta Szklarska to jakiś koszmar turystyczny. Może trzeba ją zacząć ratować. Dawajcie pomysły jak przywrócić to malownicze miejsce do poziomiu natłoku turystyki sprzed lat. Pozdrawiam
~@ Biegacz 5-02-2015 17:10
Zakazać wjazu wrocławiakom i już będzie połowę mniej plebsu.
~ 5-02-2015 19:32
~Biegacz, jest na to sposób! Darmowy transport z Wrocławia! :)
~ja 5-02-2015 20:21
Jaki jest koszt wypozyczenua biegowek w Jakuszycach? Bede wdzieczny za informacje. Dzieki, pozdrawiam
~Do 19:32 5-02-2015 23:27
Żeby syfiarze zalali nasze góry? Darmowy transport tak, ale na roboty do kamieniołomów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ślisko w Termach?

Zagospodarują teren wokół stawu

Wsparcie Straży Miejskiej

Procesja na Zabobrzu

Rondo prawie gotowe

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1275
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%