MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

A może jutro na narciarską wycieczkę?

Wiadomości: Region
Piątek, 31 stycznia 2014, 15:16
Aktualizacja: 15:23
Autor: Org
PTTK Sudety Zachodnie zapraszają jutro (1.02.) na wycieczkę narciarską z przewodnikiem (na nartach śladowych, biegowych. Zbiórka uczestników o godz. 09.10 na stacji paliw w Jakuszycach.

Dojazd własnym środkiem lokomocji lub pociągiem z dworca kolejowego w Jeleniej Górze o godz. 07.21. do Szklarskiej Poręby Górnej i dalej przesiadka na szynobus czeski godz. 8.40 do Jakuszyc.

Trasa wędrówki (12 km): Jakuszyce – Droga Orla – Dział Izerski - Orle – przerwa w schronisku. Po przerwie powrót do Jakuszyc. Powrót do Jeleniej Góry pociągiem o godz. 14.11 z przesiadką w Szklarskiej Porębie lub autobusem PKS z Polany Jakuszyckiej o godz. 15.05.

Wycieczka jest bezpłatna, nie trzeba się nigdzie zapisywać, a uczestnicy pokrywają koszty swoich dojazdów. Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym. Wycieczkę prowadzi przewodnik sudecki: Janusz Perz, tel. 600 034 715.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ćwierć wieku Teatru Maska

Wybiorą sołtysa

Zmiana na skrzyżowaniu

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~narciarz 1-02-2014 2:35
I pół godziny czekania w Szklarskiej na przesiadkę na pociąg do Jakuszyc. Brawo nasza kolej! Po co jechać pociągiem, jak o tej porze jedzie bezpośredni autobus do Jakuszyc, którym można dojechać dwa razy szybciej i za niższą cenę? Tymi pociągami już tylko muchy jeżdżą, bo kolej postarała się wyjątkowo, żeby wygasić ruch na tej trasie.
~ 1-02-2014 10:57
Narciarz cierpi na bezsenność i wylewa swe frustracje na forum. Współczuję.
~ 1-02-2014 11:16
Narciarz cierpi na bezsenność i wylewa swe frustracje na forum. Współczuję.
~MK 1-02-2014 14:29
dialog.net.pl (78.8.*.*), a ty na co cierpisz? Sądząc po twoich komentarzach, chyba na głupotę... Szkoda bo to nieuleczalne. Co do pociągów dzisiaj znowu pociągi do Szklarskiej opóźnione ponad 2 godz. (np. "Kamieńczyk" ma 134 minuty spóźnienia!). Współczuję tym co jechali dzisiaj pociągami do Szklarskiej i będą nimi wracać. Nie czekajcie z powrotem na pociąg tylko pakujcie się od razu w autobus. To co opóźnione przyjechało do Szklarskiej będzie też opóźnione wracać.
~ 1-02-2014 14:33
To już chyba reguła, że w każdy weekend pociągi do Szklarskiej mają 2-3 godziny spóźnienia. Albo zerwana sieć trakcyjna albo inne utrudnienia. PKP - dno i warstwa mułu. Tak zrobiono remont na linii że wszystko się sypie. Ciekawe że jak jeździły szynobusy to jeździły punktualnie bo szynobusy nie potrzebują trakcji. Komu to przeszkadzało?
~taka prawda 1-02-2014 20:19
Te pociągi do Szklarskiej jeżdżą jak chcą. Nic dziwnego, że wiecznie puste. Tak się w Polsce wygasza frekwencje w pociągach. Najpierw rozkład jazdy do d..., potem rozkomunikowania pociągów (vide Szklarska Poręba), w dalszej kolejności pociągi jeżdżą jak chcą. Na końcu odwołuje się pociągi i zamyka linie. Manewr z wiaduktami w Piechowicach nie pomógł PKP ,więc kombinują inaczej jak by tu zamknąć linię. Ten remont był dla nich bardzo nie na rękę, teraz muszą jeździć w pustych pociągach i pracować, a gdyby linię zamknięto to siedzieliby w ciepłych kanciapach, palili papierosy i rozmawialiby o d... Maryni. Całe nasze PKP.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stadion XXI wieku

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Kiedy zniknie ten wykop?

Uszkodzenie gazociągu przy Karkonoskiej

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
354
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%