MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

"A dzwon wciąż w uszach brzmi" w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 kwietnia 2013, 8:01
Aktualizacja: 8:05
Autor: Robert Bogusłowicz
Fot. Organizator
Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze zaprasza na spotkanie z cyklu "ars poetica": prezentacja pokonkursowego tomiku "A dzwon wciąż w uszach brzmi". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 29. kwietnia o godz. 17:00 w kawiarni Muza.

W 2012 r.była 150 rocznica urodzin Gerharda Hauptmanna i 100-lecie przyznania temu wybitnemu pisarzowi Nagrody Nobla. Z tej okazji Stowarzyszenie (przy współudziale Muzeum Miejskiego „Dom Gerharda Hauptmanna” w Jagniątkowie) ogłosiło konkurs na opowiadanie inspirowane twórczością noblisty, a "zaczynem" do tworzenia był dramat "Zatopiony dzwon", którego akcja rozgrywa się w Karkonoszach.

Zbiór zawiera opowiadania, baśnie i mini spektakl. Jury przyznało I nagrodę jeleniogórzaninowi Janowi Owczarkowi, II - Donacie Dominice Stawickiej, a III - Czesławie Markiewicz z Zielonej Góry. Jeleniogórscy autorzy: Anna Lechowicz, Maria Nienartowicz, Jan Owczarek i Robert Bogusłowicz, których utwory zostały opublikowane w tomiku, zaprezentują zebranym zawartość prozatorskiego zbioru.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

60 lat minęło…

Finał "Teatrrrałek 2019"

Szklane kopuły i obserwatorium

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Rajd zdewastował las?

Słoneczny festyn w Jeżowie Sudeckim

Zmiany w cenniku KD

Juwenalia zakończone

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
423
Tak
52%
Nie
44%
Nie mam zdania
4%