MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

"A dzwon wciąż w uszach brzmi" w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 kwietnia 2013, 8:01
Aktualizacja: 8:05
Autor: Robert Bogusłowicz
Fot. Organizator
Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze zaprasza na spotkanie z cyklu "ars poetica": prezentacja pokonkursowego tomiku "A dzwon wciąż w uszach brzmi". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 29. kwietnia o godz. 17:00 w kawiarni Muza.

W 2012 r.była 150 rocznica urodzin Gerharda Hauptmanna i 100-lecie przyznania temu wybitnemu pisarzowi Nagrody Nobla. Z tej okazji Stowarzyszenie (przy współudziale Muzeum Miejskiego „Dom Gerharda Hauptmanna” w Jagniątkowie) ogłosiło konkurs na opowiadanie inspirowane twórczością noblisty, a "zaczynem" do tworzenia był dramat "Zatopiony dzwon", którego akcja rozgrywa się w Karkonoszach.

Zbiór zawiera opowiadania, baśnie i mini spektakl. Jury przyznało I nagrodę jeleniogórzaninowi Janowi Owczarkowi, II - Donacie Dominice Stawickiej, a III - Czesławie Markiewicz z Zielonej Góry. Jeleniogórscy autorzy: Anna Lechowicz, Maria Nienartowicz, Jan Owczarek i Robert Bogusłowicz, których utwory zostały opublikowane w tomiku, zaprezentują zebranym zawartość prozatorskiego zbioru.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karty tak, kolory nie

Wsparcie dla polsko – czeskich projektów

Zmiany w PKW  

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Potrącenie pieszej

Co to były za tańce!

Kończy się referendum strajkowe

Powiat Jeleniogórski na Targach Infotour

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
2
Tak
100%
Jest dobrze, jak jest
0%
Nie
0%
Nie ma zdania
0%