MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

997 - Kronika policyjna

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 18 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 kwietnia 2007, 13:34
Autor: TEJO
Przedstawiamy doniesienia z policyjnych raportów.

<b> JELENIA GÓRA
Pobił, okradł, posiedzi </b>
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. 20-letni bandyta został już aresztowany na trzy miesiące. Był już karany. Do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 kwietnia przy ulicy Poznańskiej w Jeleniej Górze. Sprawca zaatakował przypadkowego mężczyznę. Na początku zażądał od niego pieniędzy. Kiedy ten odmówił bandyta go pobił, po czym ukradł mu telefon komórkowy i 200 zł. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na 1200 zł. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali napastnika po dwóch dniach. Przedstawiono mu zarzut rozboju, za co grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

REGION
<b> Postrach po wojnie </b>
Na wyrobisku skalnym między Piechowicami i Michałowicami znaleziono pocisk artyleryjski. Okazał się on niewybuchem z okresu II wojny światowej. Groźne znalezisko zabezpieczyła policja. Pocisk został wywieziony przez patrol sapersko-minerski z Bolesławca.

JELENIA GÓRA
<b> Kary na szybko </b>
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze w trybie przyspieszonym skazał 55-letniego jeleniogórzanina oskarżonego o kierowanie pojazdem po pijanemu (2,08 promila alkoholu w organizmie) na karę dwóch miesięcy więzienia z zawieszeniem na dwa lata. Przez taki czas skazany nie będzie mógł prowadzić rowerów, a przez trzy lata – motocykli i motorowerów. Będzie musiał także zapłacić 50 złotych na cele społeczne.
Z kolei 46-latek, który prowadząc auto miał 1,42 promila alkoholu w organizmie, dostał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez dwa lata. Zapłaci też grzywnę w wysokości 1450 złotych oraz 100 złotych na konto fundacji wspierania ofiar wypadków drogowych.

REGION
<b> Zemsta na pszczołach </b>
Policja złapała dwóch chłopców w wieku 12 i 10 lat oraz ich starszego kolegę (17 lat), którzy bez żadnego powodu zniszczyli ule na terenie jednej z pasiek w gminie Stara Kamienica. Nieletnich przekazano rodzicom. Sprawców czeka sprawa przed sądem rodzinnym. Za szkody będą musieli zapłacić ich opiekunowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrzymany za narkotyki

Chłopiec nadział się na pręt

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Łowca byków 18-04-2007 14:28
To są chyba jakieś jaja: "..za kierowanie pojazdem po pijanemu (2,08 promila alkoholu w organizmie) kara dwóch miesięcy więzienia z zawieszeniem na dwa lata. Przez taki czas skazany nie będzie mógł prowadzić rowerów, a przez trzy lata – motocykli i motorowerów. Będzie musiał także zapłacić 50 złotych na cele społeczne. ..... prowadząc auto miał 1,42 promila alkoholu w organizmie, dostał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez dwa lata. Zapłaci też grzywnę w wysokości 1450 złotych oraz 100 złotych na konto fundacji wspierania ofiar wypadków drogowych" Tylko kara więzienia bez zawieszenia poskutkuje. To metoda 100%, aby pijak nie siadał za kierownicą. Wszelkie zawiasy i kary pieniężne w wysokości 50 zł nigdy nie będą miały skutku wychowawczego na kierpijowców. Nawet bym prawka nie zabierał i daję głowę, że po dwóch latach odsiadki na alkohol nawet nie spojrzy. Zabranie prawka nic pomoże, bo i tak jeżdżą jak jeździli. Ograniczenie wolności to złoty środek.
~nico 18-04-2007 16:29
to sa jaja, po co o tym wogole pisza to jakis absurd, przeciez to nie jest kara.
~n.n. 18-04-2007 21:33
Kara dla takiego moim zdaniem to 5000zł do zapłaty i 200 godzin społecznych prac przy szorowaniu WC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~zzzzzzz 19-04-2007 2:50
mysle , ze mieli wplywowego ksiedza w rodzinie, normalnie sie takich wyrokow nie dostaje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Po akcji "Trzeźwy poranek"

Uciekł przed policją do rzeki

Kolejna ofiara fałszywego policjanta

Próba włamania do kościoła

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
810
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%