MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

997 - Kronika Policyjna

Wiadomości: Dolny Śląsk
Poniedziałek, 14 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 lutego 2006, 23:26
Autor: agata
Co się wydarzyło w świąteczny weekend?

Prym w doniesieniach policyjnych z długiego (dla niektórych szczęśliwców), świątecznego weekendu wiodą (jak zwykle) nietrzeźwi kierowcy i co śmieszne i straszne zarazem - nietrzeźwi rowerzyści.To zmora polskich dróg. Podwójny gaz nie przeszkadza im w wyjeżdżaniu na ulice. Sieją postrach. Albo śmierć. Czasem ich jazda kończy się nieszkodliwie w rowie albo na drzewie, a czasem zabijają innego człowieka. I tak:

W Mysłakowicach, na ulicy Jeleniogórskiej, Funkcjonariusze Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze zatrzymali 53-letniego mieszkańca Łomnicy, który w stanie nietrzeźwości jechał rowerem - 1,68 promila. Dodajmy, że mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.Tego dnia (11.11.2005) zatrzymano jeszcze 11 nietrzeźwych kierujących, wśród których dominowali rowerzyści. Rekordzista miał 2,62 promila i zdołał jakoś utrzymać się na rowerze.

W Szklarskiej Porębie - 35- letni mieszkaniec Jawora jadąc po pijanemu (0,84 promila), nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Skończyło się to dla niego stłuczeniem klatki piersiowej i jamy brzusznej, natomiast dla jego także nietrzeźwego kompana (20-letniego mieszkańca Polanicy Zdroju) złamaniem ręki. Obaj poszkodowani pozostają w Szpitalu w Jeleniej Górze. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Szklarskiej Porębie.

W Czernicy złapano następnego delikwenta - 44-letniego mieszkańca tej wsi, który kierował Fiatem 126p, w stanie wskazującym na spożycie - 2,04 promila. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował dozór policyjny wobec mężczyzny. Taki sam środek zapobiegawczy zastosowano wobec 29-letniego mieszkańca Mysłowa, podejrzanego o to, że w dniu 10 listopada w Radomierzu, kierował samochodem marki VW Polo w stanie nietrzeźwości - 2,54 promila. Do tych "promilowych" doniesień pasuje, jak ulał, następne opisywane zdarzenie. W Jeleniej Górze tymczasowo aresztowano 44 letniego mężczyznę, podejrzanego o pobicie ( podczas libacji alkoholowej) swojego kompana od kielicha. Oskarżony nogą od stołu, tak uderzył swoją ofiarę, że poszkodowany znalazł się w szpitalu z uszkodzeniem krtani, tchawicy i odmą płuc.

Trzy rozboje (jedno bardzo brutalne, w wyniku którego kobieta ma wybite zęby i złamany nos) i trzy zatrzymania młodych ludzi posiadających narkotyki (marihuanę, tabletki ekstazy) kończą kryminalny bilans końca tygodnia.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oszust znów wyłudził dużą sumę pieniędzy!

Aktywne soboty

Ulatniał się gaz na Elsnera

Kolizja dwóch aut

Potrącenie kobiety na Wolności

Ewakauacja lokatorów na Paderewskiego

Jasełka dla seniorów

Pożar w opuszczonej papierni

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
663
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%