MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

997 - Kronika Policyjna

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 11:22
Autor: agata
Funkcjonariusze KP I w Jeleniej Górze na podstawie posiadanych informacji przeszukali mieszkanie 35-letniego jeleniogórzanina, w którym znaleźli 9 działek marihuany. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. Zatrzymano natomiast 29-letniego jeleniogórzanina, który posiadał działkę marihuany. Postępowanie w obydwu sprawach prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze

Za samo posiadanie marihuany grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast za udzielanie jej innej osobie - do 10 lat pozbawienia wolności, w tym udzielanie małoletniemu - można dostać do 15 lat. Dla porównania - w Holandii, Belgii i Szwajcarii marihuana jest legalna. I znajduje się w normalnej sprzedaży z tym, że jest obłożona akcyzą. W Polsce posiadanie, pośrednictwo w sprzedaży, import marihuany i nasion konopi jest przestępstwem.

Niedawno portal internetowy Onet.pl przeprowadził sondę na temat: Czy uważasz, że posiadanie marihuany powinno być w Polsce legalne? 77 % internautów wypowiedziało się na: tak - powinno być legalne, 22 % internautów na: nie - nie powinno być zalegalizowane, tylko 2 % nie miało zdania. A co Wy o tym sądzicie?

Zapraszam do wyrażenia swoich opinii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uciekał i spowodował kolizję z radiowozem  

Spór o edukację seksualną

Kolizja na Trasie Czeskiej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Lincoln 27-10-2005 19:50
Posiadanie narkotykow powinno byc legalne. Co komu do tego, ze gosc cpa?! Jak chce to niech sobie wciaga co chce. Padnie - po klopocie.
~OśForeverYoungHeHE 27-10-2005 22:34
Moim zdaniem jakby kazdy palil trawke to bylby mlody, piekny i szczesliwy. Spadlaby przestepczosc, mniej byloby kradziezy itp. Swiat stalby sie bardziej kolorowy. Pozdro THC

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Paliły się dwa pustostany

Poszukiwany spowodował kolizję z radiowozem

Pożar baraku przy Kolberga

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
747
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%