MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

997 - Kronika Policyjna

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 31 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 11:18
Autor: agata

<B>Pijani wiozą śmierć !<B>
Ogólnopolska Akcja Znicz trwa, jednak bezmyślność, brak wyobraźni i brawura nie opuszcza jeleniogórskich kierowców. Przez trzy ostatnie dni (od 28 - 30.10) zatrzymano w Jeleniej Górze 10 kierowców, którzy jechali na podwójnym gazie. Rekordzista miał 2,46 promila w wydychanym powietrzu. Do tej pory zatrzymano już więcej pijanych kierowców, niż w roku poprzednim, w czasie wzmożonego ruchu związanego ze Świętem Zmarłych. Potencjalni zabójcy nie przejmują się komunikatami i apelami w mediach. Wczoraj na Dolnym Śląsku zginął kierowca, który jechał z prędkością 200 km na godzinę.

Pijani kierowcy i (o zgrozo) rowerzyści, to normalka na polskich drogach. Najgorsze jest to, że są najczęściej sprawcami tragicznych wypadków, a sami często wychodzą z nich bez szwanku. A może by tak (wzorem radomskich policjantów) na drogach powiatu jeleniogórskiego postawić "krzyże przestrogi" ? Krzyże są wykonane z metalu i pokryte specjalną folią odblaskową. Przymocowano do nich tablice w formie klepsydr z informacjami o liczbie zabitych i rannych w oznaczonych miejscach. Ja byłabym za publikowaniem w prasie i w internecie (na przykład na miejskiej stronie) zdjęć pijanych kierowców, może niejeden zastanowiłby się przed jazdą na podwójnym gazie. Najgorsze dopiero przed nami - we wtorek po południu zaczną się powroty z cmentarzy. I pewnie pojawią się nowe znicze przy drogach i na poboczach...

<b>Krwawa jatka w sobotnią noc</b>
Do dramatycznego i podejrzanego zdarzenia doszło przedwczoraj, w sobotę, na ul. Podwale. Policjanci zatrzymali dwoje młodych ludzi (23 i 22 lata). Para została zatrzymana za zadanie ran nożem kuchennym dwóm, starszym mężczyznom. Jeden z nich ma poważne obrażenia pleców i głowy, drugi - ranę ciętą na plecach. Obydwaj pokrzywdzeni panowie byli w chwili napadu, lekko pod gazem. Dlatego nie wiadomo jeszcze, jaki był naprawdę przebieg wypadków i czy młodzi ludzie są rzeczywiście winnymi tej krwawejw skutkach, awantury. Dochodzenie trwa. O wyniku - poinformujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Jechała zbyt prędko

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~AMG 31-10-2005 13:56
Ciekawe co to za BETON jechał ponad 200 km/h . Mądry to on nie był chyba że jechał na podwójnym gazie :-))
~Marcelina 31-10-2005 17:42
Pani Agato w imieniu swoim i innych internautów proszę Panią o darowanie sobie tych żałosnych komentarzy i dopisków, gdyż 'Kronika Policyjna' przestaje być zwięzłym streszczeniem natomiast zamienia się w pole popisu niespełnionych ambicji dziennikarskich ... za jakie grzechy należałoby zapytać ? Cóż takiego uczynili Pani biedni internauci że teraz nie mogą spokojnie dowiedzieć się co ma miejsce w Jeleniej Górze i dodatkowo narażeni są na taką falę kolokwializmów językowych ...
~Lincoln 31-10-2005 18:51
&gt;Ciekawe co to za BETON jechał ponad 200 km/h . Wiesz, takie informacje biora sie z tego, ze gosc popatrzy na licznik po wypadku i ...olaboga - wskazowka zatrzymala sie na 200kmh. Tylko ze te wskazowki podczas wypadku lataja po cyferblacie jak zyd po pustym sklepie:/ Ciekawe jak wskazowka zatrzyma sie na 30kmh to co powiedza?
~goral 31-10-2005 19:15
Pani Marcelino, w poprzednich tygodniach internauci narzekali na sztywny i urzędowy język `Kronik policyjnych`, zmieniliśmy to i uważam, że przeredagowane kroniki są chętniej czytane przez interrnautow i czyta się je lepiej.
~AMG 31-10-2005 21:02
Wiesz, takie informacje biora sie z tego, ze gosc &gt;popatrzy na licznik po wypadku i ...olaboga - &gt;wskazowka zatrzymala sie na 200kmh. Tylko ze te &gt;wskazowki podczas wypadku lataja po cyferblacie &gt;jak zyd po pustym sklepie:/ Ciekawe jak wskazowka &gt;zatrzyma sie na 30kmh to co powiedza? Masz świętą racje !!
~mefistus 1-11-2005 0:05
ja ostatnio usłyszałem taki teskt fajny apropos szybkiej jazdy- "5 minut dłużej, 2 metry wyżej" ( to właściwie tez z 1 listopada się kojarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Tragiczny finał bójki

Złodziej zatrzymany

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%