MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

997 - Kronika policyjna

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Przedstawiamy doniesienia z policyjnych raportów.

<b> PIECHOWICE
Bombowe znalezisko </b>
Pocisk moździerzowy kaliber 72 mm znalazł podczas spaceru po okolicznym lesie jeden z mieszkańców Karpacza. O znalezisku powiadomił policję, która ograniczyła dostęp do groźnego znaleziska. Na miejsce wezwano jednostkę saperów z Bolesławca, która pocisk zabezpieczyła. Nie było zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi.

<b> ŁOMNICA
Spłonęła komórka </b>
Opał i dwa rowery stracił właściciel posesji przy ul. Świerczewskiego w Łomnicy. Pojazdy i węgiel przechowywał w komórce, która się spaliła. Nikt w wyniku zdarzenia nie ucierpiał..

<b> JELENIA GÓRA
W kolejce do celi </b>
Policjanci zatrzymali jeleniogórzanina i mieszkańca Jeżowa Sudeckiego, którzy uchylali się od odbycia kary pozbawienia wolności za jazdę po pijanemu pojazdami mechanicznymi. Obydwu panów czekają krótkie „wakacje” w celach Aresztu Śledczego. Jeden spędzi tam miesiąc, drugi – piętnaście dni.
Za kratki trafił też 35-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Jego adresem przez rok i sześć miesięcy będzie Areszt Śledczy. Odbędzie tam wyrok w związku 286§ 1 koadeksu karnego. Ten stanowi, że kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa lub zmienia zapis istotnej informacji albo w inny sposób udaremnia lub znacznie utrudnia osobie uprawnionej zapoznanie się z nią, podlega karze pozbawienia wolności do lat dwóch.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mąż zatrzymany za rękoczyny

Zwłoki w rzece

Wypadek na "trójce"

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Sprostowanie przez dzielnicowego 14-03-2007 15:26
Mam wielką prośbę do Pana Komendanta. Z chwilą powoływania kogoś na rzecznika policji, uprzejmie proszę o wstępne przeszkolenie tej osoby najlepiej w referacie dzielnicowych lub wydziale dochodzeniowym, celem zdobycia podstawowej wiedzy w zakresie kodeksu karnego. Z tego co się orientuję art.286 par. 1 kk to klasyczne oszustwo i wspomniany artykuł ma całkiem inne brzmienie. Pani rzecznik najprawdopodobniej chodziło o art. 287 kk.Jeżeli już coś cytuje, niech to robi rzetelnie i nie wprowadza forumowiczów w błąd.Czyżby nie miała kodeksu pod ręką? Bardzo serdecznie pozdrawiam policjantów ze stanowisk robotniczch tj. takich gdzie najwięcej roboty i najmniejsze grupy. Ciekawy jestem czy moder nie wywali tego postu- zobaczymy.
~Do 15:26 14-03-2007 17:29
Masz racje w 100 % ale jak wiesz w MO jest tak że czym bliżej do koryta tym mniej obchodzi ich robota.
~ZOMO-lec z Czernicy 14-03-2007 22:42
Zadaniem jest rzetelne informowanie opinii publicznej na temat zdarzeń na terenie powiatu jeleniogórskiego, w wyniku czego ma wzrosnąć społeczny wizerunek.Tu widać pisze się po to aby cokolwiek napisać i to jeszcze same bzdury. Ciekawy jestem czy będzie sprostowanie do tego komunikatu podpisane z imienia i nazwiska? Pytanie czy poparło się protest 9 marca br. Mnie nie było w robocie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Tragiczny finał bójki

Kradzież, której… nie było

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
8
Tak
38%
Nie
50%
Nie wiem
13%