MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

997 - Kronika policyjna

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Przedstawiamy doniesienia z policyjnych raportów.

<b> PIECHOWICE
Bombowe znalezisko </b>
Pocisk moździerzowy kaliber 72 mm znalazł podczas spaceru po okolicznym lesie jeden z mieszkańców Karpacza. O znalezisku powiadomił policję, która ograniczyła dostęp do groźnego znaleziska. Na miejsce wezwano jednostkę saperów z Bolesławca, która pocisk zabezpieczyła. Nie było zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi.

<b> ŁOMNICA
Spłonęła komórka </b>
Opał i dwa rowery stracił właściciel posesji przy ul. Świerczewskiego w Łomnicy. Pojazdy i węgiel przechowywał w komórce, która się spaliła. Nikt w wyniku zdarzenia nie ucierpiał..

<b> JELENIA GÓRA
W kolejce do celi </b>
Policjanci zatrzymali jeleniogórzanina i mieszkańca Jeżowa Sudeckiego, którzy uchylali się od odbycia kary pozbawienia wolności za jazdę po pijanemu pojazdami mechanicznymi. Obydwu panów czekają krótkie „wakacje” w celach Aresztu Śledczego. Jeden spędzi tam miesiąc, drugi – piętnaście dni.
Za kratki trafił też 35-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Jego adresem przez rok i sześć miesięcy będzie Areszt Śledczy. Odbędzie tam wyrok w związku 286§ 1 koadeksu karnego. Ten stanowi, że kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa lub zmienia zapis istotnej informacji albo w inny sposób udaremnia lub znacznie utrudnia osobie uprawnionej zapoznanie się z nią, podlega karze pozbawienia wolności do lat dwóch.

Czytaj również

Wszyscy za strajkiem

Pożar garażu w Wojcieszycach

Przywłaszczył zostawioną gotówkę

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Sprostowanie przez dzielnicowego 14-03-2007 15:26
Mam wielką prośbę do Pana Komendanta. Z chwilą powoływania kogoś na rzecznika policji, uprzejmie proszę o wstępne przeszkolenie tej osoby najlepiej w referacie dzielnicowych lub wydziale dochodzeniowym, celem zdobycia podstawowej wiedzy w zakresie kodeksu karnego. Z tego co się orientuję art.286 par. 1 kk to klasyczne oszustwo i wspomniany artykuł ma całkiem inne brzmienie. Pani rzecznik najprawdopodobniej chodziło o art. 287 kk.Jeżeli już coś cytuje, niech to robi rzetelnie i nie wprowadza forumowiczów w błąd.Czyżby nie miała kodeksu pod ręką? Bardzo serdecznie pozdrawiam policjantów ze stanowisk robotniczch tj. takich gdzie najwięcej roboty i najmniejsze grupy. Ciekawy jestem czy moder nie wywali tego postu- zobaczymy.
~Do 15:26 14-03-2007 17:29
Masz racje w 100 % ale jak wiesz w MO jest tak że czym bliżej do koryta tym mniej obchodzi ich robota.
~ZOMO-lec z Czernicy 14-03-2007 22:42
Zadaniem jest rzetelne informowanie opinii publicznej na temat zdarzeń na terenie powiatu jeleniogórskiego, w wyniku czego ma wzrosnąć społeczny wizerunek.Tu widać pisze się po to aby cokolwiek napisać i to jeszcze same bzdury. Ciekawy jestem czy będzie sprostowanie do tego komunikatu podpisane z imienia i nazwiska? Pytanie czy poparło się protest 9 marca br. Mnie nie było w robocie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karty tak, kolory nie

Brakuje rodzin zastępczych

Czyje to jest?

Zatrzymani na kradzieży klimatyzatora

Ruszyli na pomoc uwięzionej krowie

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1103
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%