MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

997 - Kronika policyjna

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 10:42
Autor: TEJO
Przedstawiamy najciekawsze doniesienia z policyjnych raportów.

<b> JELENIA GÓRA
Oszuści pod dozorem </b>
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju wobec 28-letniej jeleniogórzanki. Na policji musi się także regularnie meldować 31-letni mieszkaniec stolicy Karkonoszy. Sąd nakazał mu także zapłatę poręczenia majątkowego w wysokości 4 tys. zł. Para podejrzana jest podejrzanych to, że 6 kwietnia, posługując się sfałszowanymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i dochodach, usiłowała wyłudzić kredyt w kwocie 35000 zł.

<b> JELENIA GÓRA
Przyłapani z kompotem </b>
Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 32 lat zostało zatrzymanych przez patrol policji przy ulicy Kilińskiego. Jeleniogórzanie mieli przy sobie 12 i 2 porcji tak zwanej polskiej heroiny. Teraz dwaj panowie muszą się regularnie meldować na komisariacie. Czeka ich sprawa karna za załamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

<b> JELENIA GÓRA
Poświadczyła nieprawdę </b>
Dozór policyjny to środek zapobiegawczy zastosowany wobec 51-letniej mieszkanki Szklarskiej Poręby. Jest ona podejrzana o poświadczenie nieprawdy w dokumentach księgowych jednego z urzędów w mieście pod Szrenicą.

<b> JELENIA GÓRA
Kredyt na fałszywkę </b>
Prawie 11 tysięcy złotych pożyczek wyłudził 37-latek z Jeleniej Góry, który posługiwał się wielokrotnie sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna i kara do ośmiu lat więzienia.

<b> JELENIA GÓRA
Samochodowi włamywacze </b>
Policja zatrzymała 16- i 18-latka, którzy z wnętrza samochodu ukradli damską torebkę z przedmiotami o wartości 1500 złotych. Łup odzyskano. Młodszy sprawca był poszukiwany w celu doprowadzenia do jednego z ośrodków szkolno-wychowawczych. Starszy za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

<b>JANÓWEK </b>
<b> Czołówka po kielichu </b>
Nietrzeźwy kierujący 25 latek (miał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) stracił w niedzielę panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Pasażer auta, 23-letni mężczyzna, doznał złamania obojczyka, złamania podstawy czaszki oraz wstrząśnienia mózgu. Przebywa w szpitalu. Kierowca i drugi pasażer zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiesz kto to jest? Zadzwoń

Staranował samochody

Kierowca zatrzymany

Zderzenie koło Barcinka

Referendum coraz bliżej

Spłonęły nieużytki

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
797
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%