MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

997 - Kronika policyjna

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 5 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 5 czerwca 2007, 13:32
Autor: TEJO
O oszustach z amfetaminą, wypadku dwóch volkswagenów i innych doniesieniach z raportów policyjnych.

<b> JELENIA GÓRA
Oszuści na prochach </b>
Dwaj mieszkańcy Świeradowa oraz mieszkanka Złotoryi mieli chętkę na zakup sprzętu elektronicznego: dwóch laptopów, dwóch telefonów komórkowych i CB radia, ale nie mieli pieniędzy. Rozwiązaniem kłopotu miało być oszustwo. Zainteresowani sfałszowali zaświadczenie o zarobkach oraz zatrudnieniu i udali się do jednego z jeleniogórskich sklepów przy ulicy Mostowej. Jego pracownicy nie dali się nabrać: oszuści, którzy chcieli wyłudzić kredyt o wartości 11.100 złotych, wpadli w ręce policji. Przy okazji wyszło na jaw, co zatrzymani mieli przy sobie. Policjanci znaleźli u jednego z panów podrobione pieczątki pewnej lubińskiej firmy oraz kilka działek amfetaminy. Działkę &#8222;prochów&#8221; miała także złotoryjanka. Teraz, zamiast korzystać z urządzeń elektronicznych, oszuści wsłuchują się w ciszę celi policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Za oszustwo i złamanie ustawy antynarkotykowej - łącznie - mogą spędzić nawet 8 lat w więzieniu.
35-letni mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące, ponieważ przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, natomiast pozostali sprawcy zostali objęci dozorem policyjnym

<b> JELENIA GÓRA
Kraksa volkswagenów </b>
Pechowa jest dla kierowców ulica Spółdzielcza. Do policyjnych statystyk wpisano kolejną kolizję na tym trakcie. Tym razem doszło do wypadku z udziałem volkswagenów: passata z golfem. Kierowca pierwszego pojazdu, 31-letni jeleniogórzanin, najechał na tył stojącego na tym samym pasie golfa, za którego kierownicą siedział 19-latek. Skończyło się na obrażeniach ciała dwóch pasażerek, które przebywały w obydwu pojazdach. Ranne panie zostały przewiezione do szpitala.

<b> MIŁKÓW
Złapali bandytów </b>
Nie nacieszyli się wolnością trzej mieszkańcy Miłkowa, którzy pobili i okradli 46-letniego mężczyznę. Rozbójników złapała policja z Karpacza. Maksymalny wymiar kary przewidziany za rozbój to 12 lat więzienia.

<b> JELENIA GÓRA
Złodzieje między półkami </b>
Nie wiadomo, co 22-letniego mieszkańca Bolesławca zmotywowało do zabrania z półek jeleniogórskiego marketu pięciu opakowań z kremami o wartości ponad 270 złotych. Wiadomo, że złodziejaszka na gorącym uczynku złapali ochroniarze i powiadomili policję. O kosmetycznych zabiegach bolesławianin miał okazję pomyśleć dłużej podczas pobytu w policyjnym areszcie.
Trafił tam także inny marketowy złodziej, który wpadł na pomysł jak kupić taniej nagrywarkę DVD. Bynajmniej nie skorzystał z promocji, ale przekleił kody kreskowe z urządzenia droższego na tańsze. Operacja się powiodła, ale nie do końca. 21-letniego zgorzelczanina zatrzymano przy kasach sklepu i przekazano w ręce policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~borat 5-06-2007 11:53
"Teraz, zamiast w muzykę z zestawu elektronicznego, oszuści wsłuch...ją się w ciszę celi policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych", "złodziejaszka"... No, coraz bardziej kwiecista mowa...:(((
~ktoś 5-06-2007 13:33
Gościa z nagrywarką ujął kazik z ochrony a zatrzymała policja.
~Słuchacz 5-06-2007 16:36
brawo dla Kazika i tak dalej chłopie. Pani Marzenka powinna dać Kazikowi nagrodę
~Dario "Brazilian" 5-06-2007 17:40
tak tak a Kazik naszym przyjacielem jest... a martwił się ze znow wynik przypiszą sobie "wredni gliniarze"... pozdro dla SOJJ :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Auto w rowie w Płoszczynie

Zuchwała kradzież

Uwaga na oszustów!

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%