MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

997 - Kronika policyjna

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 21 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 maja 2007, 11:19
Autor: TEJO
Przedstawiamy doniesienia z policyjnych raportów.

<b> REGION
Weeekend pod gazem
i za &#8222;kółkiem&#8221; </b>
Szesnastu pijanych kierowców zatrzymała policja w trakcie minionego weekendu. Wśród nich byli tacy, którzy prowadzili auto wbrew zakazowi wydanemu przez sąd. Najstarszy miał 62 lata. Jechał, choć sąd mu tego zabronił i miał w organizmie ponad promil alkoholu. Więcej pracy będą mieli sędziowie sądu 24-godzinnego, którzy zajmą się nieodpowiedzialnymi kierowcami.

<b> SZKLARSKA PORĘBA
Dach w ogniu </b>
Niefortunny przebieg miały prace remontowe na dachu jednego z budynków przy ulicy Chopina. Dekarze najpewniej zaprószyli ogień i miejsce ich pracy zapaliło się. Mimo szybkiej interwencji strażaków, dach spłonął doszczętnie. Straty oszacowano na około 60 tysięcy złotych. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Miejsce zabezpieczono do oględzin z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa.

<b> JELENIA GÓRA
Grasują podpalacze? </b>
Kolejna altanka na działkach przy ulicy Mickiewicza &#8222;poszła&#8221; z dymem. Na razie przyczyny zaprószenia ognia nie są znane, ale działkowicze są przekonani, że sprawcą jest podpalacz. Pechowy właściciel altany stracił około 10 tysięcy złotych.

<b> JELENIA GÓRA
Odjazdowa kradzież </b>
Policja złapała 52-letniego mężczyznę, który ukradł sprzed jednego z marketów przy ul. Jana Pawła II dwa wózki sklepowe. Nie zdążył z nimi odjechać. Wartość łupu to około 1200 złotych. Nie ustalono, po co złodziejowi był potrzebny dość kłopotliwy łup.

<b> SZKLARSKA PORĘBA
Jednoślad pokusą </b>
38-latek z miasta pod Szrenicą ukradł motocykl o wartości 1600 złotych. Długo nie nacieszył się pojazdem, bo złapała go policja. Motocykl wrócił do właściciela, a sprawca &#8222;powędrował&#8221; do policyjnej izby zatrzymań. Za kradzież odpowie przed sądem. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

<b>KARPACZ
Kablarze w pułapce </b>
Dwaj mieszkańcy gminy Podgórzyn postanowili zarobić na sprzedaży kradzionych kabli telefonicznych. W tym celu &#8222;opróżnili&#8221; z nich studzienkę należącą do TP SA przy ul. Obrońców Pokoju. Łupu nie zdążyli opalić przed sprzedażą, bo złapała ich policja. Złodziei umieszczono w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejna ofiara fałszywego policjanta

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~M@ 21-05-2007 12:04
Nie wiem czy to Ci sami zlodzieje, ale ludzie mieszkajacy przy ulicy kruszwickiej widzieli mezczyzn czajacych sie tam na kable TP znajdujace sie w mstudzience. Jednakze jeden z sasiadow ich wystraszyl.Najgorzej ze te opalone kable przyjmuja na skupach zlomu. Tam by sie przydaly kontrole policji.
~joten52 21-05-2007 21:23
Dwa wózki to 1200 PLN? Czyżby były złocone? Bo jak na razie są pordzerwiałe,opaskudzione psimi gównami przez wożone z butami w środku dzieci. Komus się tu po..bało

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Posypały się mandaty

Senator zachęca do głosowania na maszty

Ewakuacja w SP nr 15

Chłopiec nadział się na pręt

Działania policji ze służbami sanitarnymi

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
908
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%