MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

80–latek przewrócił się w autobusie, trafił do szpitala

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 6 lipca 2009, 13:31
Aktualizacja: 13:32
Autor: Angela
Fot. .....
Tuż przed południem jeden z pasażerów przewrócił się w autobusie MZK, podczas gdy ten jechał ulicą Mickiewicza. Mężczyzna upadł i poważnie uszkodził sobie głowę. Został odwieziony do szpitala.

O tym, że w autobusie komunikacji miejskiej podczas jazdy trzeba się mocno trzymać poręczy, przekonał się jeden z jeleniogórzan. 80-latek stojąc w autobusie na jednym z zakrętów nie utrzymał równowagi i upadł z hukiem na podłogę pojazdu roztrzaskując sobie głowę.

Na miejsce wezwano policję i karetkę pogotowia. Po zbadaniu poszkodowanego lekarz pogotowia stwierdził, że obrażenia są na tyle poważne, aby zabrać pasażera do szpitala. Policja ustaliła natomiast, że winy za to zdarzenie nie ponosi kierowca MZK, ale sam starszy pan, który niezbyt mocno się trzymał poręczy.

To jeszcze jeden przypadek, przy którym warto przypomnieć osobom młodszym o dobrym wychowaniu i obowiązku ustąpienia miejsca siedzącego osobom starszym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Złotniczej będzie chodnik do boiska

Komisja w terenie

"Gorące przyciski" w autobusach MZK

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~ana 6-07-2009 14:12
Zal dzidziusia nie wierze ze w autobusie nie bylo nikogo kto tak wiekowemu panu nie zwolnil by miejsca?
piipi 6-07-2009 14:57
~Starszy Pan..bez opieki jest zagubiony ! Potrzebowal pomocy od ludzi ! ONI chyba mysla,ze kierowca powinien starszej osobie ustapic miejsce ! ~SMUTNY AUTOBUS !
~Adam420 6-07-2009 15:10
A jak moja żona była w widocznej ciązy to zaden z tych mohrów nie ustąpił Jej miejsca co zakonczyło sie omdleniem i przymusowym pobytem w szpitalu. Od tamtej pory nie ustepuje miejsca nikomu!!!!
~ 6-07-2009 15:25
jak mickiewicza to pewnie 16-stka, na początku kursu więc miejsc wolnych pewnie było sporo a 19-stka pewnie też była pusta bo przerwa wakacyjna jest, więc z tym pouczaniem to spokojnie, często można spotkać sytuację że chesz ustąpić a oni odmawiają
~_Łowca byków 6-07-2009 15:28
Szkoda starszego pana. Młodzież teraz na uszach ma słuchawki, a na nosie ciemne okulary. Przez ulicę przechodzi na skos, powolnym krokiem, oczywiście obok przejścia dla pieszych. No i cóż jeszcze dodać? A moze w tym autobusie nie było młodzieży tylko same starsze osoby, które zajęły już wszystkie miejsca siedzące?
~romeo 6-07-2009 16:35
Uważam,że za zaistniałą sytuację pełną odpowiedzialność ponosi kierowca i cała dyrekcja MZK.Więcej nie będę pisał na ten temat bo zaraz się obrażą na mnie.Może przy innej okazji opiszę pewne zdarzenie z kierowcą MZK.
~szymuś 6-07-2009 16:40
A może po prostu w pobliżu tego pana siedziały same kobiety, a wiadomo, że kobieta ma duzo cięższy tyłek niż mężczyzna. Prawda, Pani autorko???
~julia 6-07-2009 18:27
kierwcy są bezmyślni ruszają z miejsca i hamują jak opętani i jeszcze patrzą jak biedni pasażerowie się męczą żeby się utrzymać na nogach kłaniam się kulturalnym kierowcom ,bo tacy też są tylko takich jest garstka
~MZK 6-07-2009 18:31
Kierowcy nie którzy zachowują sie jak by wieźli ziemniaki a nie ludzi. Albo hamują na ostatnią chwile. Co my pasażerowie mamy sie przylkeic do poreczy by nie odpasc?
piipi 6-07-2009 18:33
~SZYMUS ..po prostu w poblizu tego pana siedzileli sami mezczyzni, a wiadomo mezczyna ma duzo ciezszy ..*BRZUSZEK od kobiety ! Prawda .. bo metr krawiecki to ..ZDRADZI !
~ 6-07-2009 19:31
kultura młodzieży swoją drogą a manewry kierowców mzk swoją a te pozostawia wiele do życzenia
Riposta 6-07-2009 20:06
~Adam420 - włśnie o tym jest notatka - nie ustąpiłeś miejsca... smutne...
~ew 6-07-2009 20:21
No tak ja ustąpilam miejsce starszej babci na co ona wyskoczyla oburzona ze jeszcze taka stara to nie jest, i od tej pory nie ustepuje. Choc czasem za plecami z tylu slysze "dzisiejsza mlodziez nawet miesca starszym nie ustąpi" a jednak ustępuje ... do czasu. A jak już ustąpi to kulturka wymaga slowa "dziekuje" bo czasem to sie slowem nie odezwie tylko siądzie tym dupskiem, jak by to jej miejsce bylo. A od nas wymaga sie kultury ... a wzamian co otrzymujemy? opierdziel, że śmieles miejsca jej ustąpic.... bo ona jeszcze taka młoda.
~_Łowca byków 6-07-2009 20:28
Romeo ma rację to było umyśłne działanie kierowcy. Rózne typy powożą w tej firmie. Ja bym nie odpuścił będac rodziną poszkodowanego. Pasażer będąc w środku pojazdu ma ubezpieczenie, a poza tym firma przewozowa jest odpowiedzialna za swoich pasażerów, więc rodzino do roboty - odzskodowanie dla starszego Pana czeka!!!
~m17 6-07-2009 21:45
Romeo i Łowca byków wstawiacie komentarz potwierdzający winę kierowcy jakbyście widzieliście jak to się stało, a zapewne widzieliście to zdarzenie lecz tylko w postaci literek na stronie Jelonki. Firma oczywiście jest odpowiedzialna za swoich pasażerów gdyby było inaczej to większość pasażerów mzk leżała by dawno na Sudeckiej lecz nie zwalnia to jadącęgo autobusem z zachowania pewnych zasad ostrożności bez wględu w jakim wieku jest pasażer komunikacji miejskiej lecz jeśli nie czuje się zbytnio na siłach by sie poruszać samemu powinien jechać z opiekunem. więc nie osądzajcie bo możecie być samo osądzeni. :)
~ha 6-07-2009 22:41
w koncu młodziez też płaci ( i pewnie wiecej niż pan na ulgowym) to i wymaga miejsc siedzących , a starszy pan jak mu nie pasuje transport miejski to polecam RADIO-TAXI 19620 ;)
~cieplik 6-07-2009 23:43
dobrze że jest ta Jelonka ,bo mamy ubaw po pachy nie ?,,a ile mądrości płynie z tych komentarzy ,pozdrawiam wszystkich pismaków
~Mariuszek 6-07-2009 23:44
Szymuś ma rację! Kobiety sa jednak dużo gorzej wychowane niż mężczyźni, bo rzadziej ustępują miejsca starszym osobom.
ago. 7-07-2009 6:35
Do m17 - w tym akurat przypadku to właściwie nie wiadomo kto zawinił, ale Romeo i Łowca byków opisują jak prowadzą niektórzy kierowcy w MZK, są tacy, co gwałtownie hamują (bez powodu, nie dlatego, że ktoś wyskoczył przed koła) i gwałtownie ruszają. Nie wszyscy w Waszej firmie nadają się do prowadzenia autobusów. Oczywiście takich jest niewielu, ale jednak są.
~Jagoda 7-07-2009 9:16
Pomstujecie na młodzież, nie zawsze słusznie - mi wlasnie miejsca w autobusie ustapiła młodziutka dziewczyna, kiedy byłam w widocznej ciąży. Dodam, że wokół siedziało mnóstwo panów, którzy z zainteresowaniem i nawet powiedziałabym - z lekkim obrzydzeniem - wpatrywało się w mój brzuch. ŻADEN nawet nie pomyslał o ustąpienieu miejsca - cóż, podziękowania panowie, teraz moja 15-stoletnia corka byc może nie ustapi wam miejsca, bo chyba wiek was juz co nieco przygarbił do ziemi...
~o 7-07-2009 9:27
Powiedzcie mi jak starsza osoba ma miec sily by sie trzymac mocno? Sama jechalam spod tesco do zajezdni nr 27 i o malo na zakrecie (jeszcze przy tesco!!!) nie upadlam. I tak, trzymalam sie mocno.
Patol 7-07-2009 9:34
A dlaczego nie zapiął pasów bezpieczeńśtwa??
~kierowca. 17-07-2009 11:38
Miałem podobny przypadek. Pani jedną ręką trzymała się torby, drugą komórki. Co wtedy robić? Najlepiej nie ruszać się z miejsca, nie jechać, nie hamować, wstrzymać oddech, bo jeśli Pani wywinie orła, to i tak winny będzie kierowca. Gwałtowne manewry są z reguły wymuszane przez innych kierowców, którzy bez odrobiny wyobraźni zajeżdżają drogę, wymuszają pierwszeństwo itp. Mamy trudny wybór, taranować takiego czy ostro hamować narażając pasażerów na niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będą opłaty za billboardy

Miesiąc bez opłat za wstęp do KPN

Wypadek przy baniakach  

Usłyszał zarzut zabójstwa

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
307
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%