MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

80 złotych za odśnieżanie chodników. Będzie referendum?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 26 stycznia 2011, 7:54
Aktualizacja: Czwartek, 27 stycznia 2011, 8:33
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Przejęcie przez miasto wszystkich chodników w zamian za powiększony podatek od nieruchomości – być może taką opcję rozważą jeleniogórzanie podczas… referendum. Są plany, aby odbyło się ono jesienią podczas wyborów parlamentarnych.

– Zastanawiamy się nad zmianą systemu odśnieżania miasta. Tej zimy już nic nie da się zmienić, ale przyszłość przed nami – powiedział nam Oliwer Kubicki, radny Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z pomysłów na odśnieżone wszystkie chodniki jest przejęcie ich przez miasto, a co za tym idzie – zobowiązanie się służb komunalnych do ich oczyszczenia ze śniegu i lodu.

Nic jednak za darmo. W zamian za czyste chodniki jeleniogórzanie musieliby zapłacić rocznie około 80 złotych. Takiej zmiany nie można jednak wprowadzić bez konsultacji społecznych, a referendum pozwoli na zasięgnięcie opinii samych zainteresowanych. Do tej pory za odśnieżanie przyległych do posesji chodników odpowiedzialni są zarządcy lub właściciele nieruchomości. Nie zawsze się z tego obowiązku – wynikającego z regulaminu czystości miasta – wywiązują.

Radny Kubicki zamierza też opracować strategię odśnieżania miasta, ponieważ – jak mówi – obecna nie zdaje egzaminu, co pokazał ubiegłoroczny atak zimy. Wątpliwości – nie tylko radnego – budzi też sprawa przetargów na roboty zimowe. O tym rozmawiano ostatnio w ratuszu podczas posiedzenia komisji gospodarki komunalnej. Sprawa z pewnością powróci na jednej z najbliższych sesji rady miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Gala Senioraliów

Areszty za rozbój i kradzież

Komentarze (75) Dodaj komentarz

~obserwator1 26-01-2011 8:06
Jak zwykle nie sprawdzone informacje....obowiązek odśniezania chodników przyległych do nieruchomości nakłada na właścicieli posesji ustawa o utrzymaniu porządku w gminach a nie regulamin czystości miasta!!!!!
~Greg 26-01-2011 8:26
Kubicki - zostaw nasze pieniądze !
~1979 26-01-2011 8:29
Ja chyba śnię
~i co jeszcze 26-01-2011 8:31
Sam sobie sprzątam chodnik i nie mam zamiaru płacić więcej do miasta na jakiegoś odśnieżającego nad którym nie będę miał kontroli. Dać ludziom wybór: większe czynsze i problem z głowy lub sprzątać samemu pod groźbą mandatu. Tak to widzę. A strażnicy miejscy i tak bruki szlifują to będą przy okazji kontrolować jakość odśnieżania. Howgh!
~jeleniogorza 26-01-2011 8:34
Z wieeelką chęcią oddam miastu 80 zł niech tylko odśnieża mi chodnik pod domem :) W końce będę miał spokój z odśnieżaniem po przejeżdzających pługach, które wrzucały wszystko z ulicy na chodnik.
Shakalaka 26-01-2011 8:34
..hehe, to jeszcze od usuwania nawisów śnieżnych z dachów, psich kupek, przy chodnikowych kałuż itp bym wprowadził, a cooo,kto bogatemu zabroni..!! A swoją drogą ciekawe czy jak będzie bezśnieżna zima to czy zwrócą ten składnik podatku o który został podwyższony..??!
~Gość 26-01-2011 8:41
no kogoś zupełnie tu porąbało już,jeszcze mam temu choremu miastu dopłacać za odśnieżanie ,to już jest szczyt głupoty tego kto to wymyślił to znaczy że p.Kubicki powinien leczyć się w Tworkach ,ja płace podatki więc nie mam zamiaru już żadnych innych płacić i żeby było jasne ,ja wokół swojej posesji sprzątam i śnieg i liście ,ale już jak tak patrze tam gdzie zarządza ZGL , czy też miasto to niestety jest burdel i wiecznie nie posprzątane ,więc niech szp. Kubicki przyjrzy się pracy p.Kasztelana i ludziom jemu podległym ,może czas zmienić prezesa MPGK który nie daje sobie rady z oczyszczaniem miasta ,więc zaprzestańmy durnych pomysłów a weżmy się za robotę.
~Buahaha 26-01-2011 9:06
no nie tego to już za wiele ,do roboty urzędasy ,za łopaty i odśnieżać ,a nie tylko durne pomysły nam tu przedstawiać ,gdzie ta nasza straż miejska która to ma pilnować zarządców budynków czy też posesji względem porządków ,tylko zaznaczam nie tych właścicieli prywatnych posesji ,bo oni sprzątają tylko tych co to miasto nimi zarządza i bierze za to pieniądze,to gdzie ta straż miejska jest ,pewnie wożą się samochodami w pięciu i patrzą jak by tu ujajić jakiegoś parkującego na chodniku czy też założyć blokadę na koło ,tak jak to robią przy ul.Różyckiego od pewnego czasu ,a chodniki tam zasypane śniegiem i nie odśnieżone i nie sprawdzą do kogo te chodniki należą i mandatu nie dadzą a ludzie nogi łamią i klną w żywe kamienie ,może czas tym się zająć szacowna straż miejska .
~ 26-01-2011 9:08
–" zobowiązanie się służb komunalnych do ich oczyszczenia ze śniegu i lodu". Przeciez te służby są niewydolne, nie rozumiem w jaki sposób podniesiony podatek będzie miał przełozenie na jakość prac. Większośc wspólnot korzysta z pakietów tj.sprzątanie klatek i terenów zewnętrznych, wywiązują się z obowiązków Podatek od nieruchomości uiszczają właściciele, gmina nie, więc rozumiem, że szukamy oszczędności kosztem właścicieli fizycznych i organizujemy front robót dla swoich?
~321 26-01-2011 9:08
weżcie MPGK za dupe, mówi się o milionach wydanych na odśnieżanie, gdzie są te pieniadze pytam, po ostatniej wizycie w JG, odechciało mi się tam wracać, szkoda. pozdrawiam.
~abe 26-01-2011 9:32
Miasto jako właściciel nie chce płacić wspólnotom swoich udziałów odnośnie utrzymania porządku
~ 26-01-2011 9:57
TAAAK SUPER pomysł! Nie dają rady odśnieżyć porządnie ulic, a co dopiero kilometry chodników.
~ 26-01-2011 10:01
Przeliczyłam , za utrzymanie czystości terenów zielonych ( koszenie) ,odśnieżanie i sprzątanie chodników płacę zgodnie z udziałem niespełna 50,00 zł. Ciekawi mnie czy te 80,00 to od całej nieruchomości czy też każdego właściciela.
~emeryt 26-01-2011 10:01
Panie KUBICKI .... pan jest nie z tej bajki, z siłami natury nawet USA nie jest w stanie wygrac, tu pytanie , ulice nasza wyglądaja jak ser szwajcarski , i w kwietniu mam płacic następne 100 na łatanie dziur . JESTEM zwolenikiem PIS ale pan ,,,,,,,,,,,,,,,.......brak słów
~andi2007 26-01-2011 10:02
Za płotem to mój teren - a chodnik to przecież teren miasta. Kto wymyślił te bzdety, że ma to odśnieżać właściciel przyległej posesji. Panie Kubicki masz idiotyczne pomysły- mieszasz jak każdy PISowiec.
~ale jaja 26-01-2011 10:10
Ciekawe za co my teraz płacimy ten podatek? Na ulicy Wyczółkowskiego 40, 44, 48 od początku zimy nie pojawił się ani jeden pług! A teren należny do miasta. Wątpię, że kiedy zaczniemy więcej płacić to odśnieżą tą drogę! Jeśli miastu brakuje pieniędzy to możne zapytamy pana prezydenta i jego zastępców dlaczego swoja kadencję rozpoczynają od remontów swoich gabinetów? Czyżby poprzedni prezydent pracował w ruinie? Zapytajmy też po co panu prezydentowi 2 sekretarki i aż trzech asystentów? W tym jeden biedaczek, który nie został radnym ale i tak jest blisko prezydenta? Co robią ci ludzie? Dzielą pisma do Pana? Zapytajmy w końcu dlaczego pan prezydent zmienił budżet miasta zabierając poszczególnym wydziałom kolejne pieniądze (poprzedni uchwalony budżet zmniejszył pieniądze wydziałów znacząco)? Gdzie są te pieniądze Panie Zawiła? Może poszły na odśnieżanie naszego miasta?
~Wraźniewidać 26-01-2011 10:12
Żenada znowu pisowiec szykują skok na naszą kasę. Coś mi się wydaje,że chcą na nas zrzucić całkowite koszty odśnieżania. Skoro nie potrafią gospodarować tym co mają to po co się pchali na stołki. Możliwe też że brakło im na podwyżki diet i z stąd ten pomysł. Ja osobiście jestem przeciwny takim robaczywym pomysłom.
~Czarownia 26-01-2011 10:15
No oczywiście, jak zwykle sam jad. A przecież p. Kubicki podał tylko POMYSŁ, który należy rozważyć i poddać referendum. Ja też odśnieżam sama swój chodnik, co z tego, skoro sąsiad tego nie robi i metr dalej już przejść się nie da? Przepis mówi-to do pana andi- że chodnik przed posesją musi odśnieżyć właściciel, czy mu się to podoba, czy nie. Może ktoś nie ma czasu,bo pracuje do późna, może ktoś nie ma siły albo zdrowie mu nie pozwala. Osobiście wolałabym zapłacić te 80 zł i mieć problem z głowy. Inna sprawa, że może miasto nas skasuje a z odśnieżania się nie wywiąże?
~do 08:34 26-01-2011 10:19
~jeleniogorza na Twoim miejscu nie liczyłbym na to. Kasę chętnie wezmą i Twój chodnik będzie 7-mej albo entej kolejności odśnieżania i to wypadnie np. w kwietniu a Ty dalej będziesz się ślizgał albo łamał nogi. Pozdrawiam. Czarnowidz
~emeryt 26-01-2011 10:27
paranoja, akcja posesja wróc , chodnik i poł ulcy należało do prywtnych włacicieli a teraz trzeba pani panu odśniezyc pod sam garaż, czemu mam sie dokładac to nie robów. jak co zime sól moje buty niszczy. Tu na mariginesie roamiar42, nowe markowe za darmo przyjme
~ad 26-01-2011 10:34
to chyba lekka przesada. ja mam własnościowe mieszkanie i płacę za sprzątanie terenu wokół mojego miejsca zamieszkania co miesiąc w czynszu i na pewno nie będę płacić jeszcze dodatkowo, a za komunalne niech płaci sobie miasto, a nie my. ja mam przed domem posprzątany i chodnik i parking reszta mnie nie interesuje.
~id02 26-01-2011 10:42
Pomysł jest ale skąd kwota 80 zł rocznie???? może miesięcznie
Piipi Jelonkowa 26-01-2011 10:43
.. a kto odśnieży dachy ? .. i oczyści rynny z niebezpiecznych sopli ..
Piipi Jelonkowa 26-01-2011 10:48
.. a kto odśnieży dachy ? .. i oczyści rynny z niebezpiecznych sopli ..
~Pajac 26-01-2011 10:49
dzieciuchy, Przeciez -oni-i tak nie czytaja waszych postow,
~adrebre 26-01-2011 10:52
MPGK ma się wywiązywać ze swoich zadań ( a tego nie robi), a Straż Miejska surowo karać włascicieli posesji, którzy nie odsnieżają przyleglych chodników. I Problem rozwiązany. Po co robic z igly widly???
~PaNeK 26-01-2011 10:53
pomysl jak pomysl ale zapewne wiel dziur ma :) Ja np przy swojej nieruchomosci chodnika nie posiadam... i co wtedy ? Tez mam placic ? Ulica, ktora przebiega obok mojej nieruchomosci w tym roku pojazd odsniezajacy widziala jeden raz :)
___x 26-01-2011 10:58
NO nie, no po prostu no nie, ja chyba k***a śnie to już jest naprawdę bezczelność, miasto za darmo powinno te je***e chodniki odśnieżać a nie zdzierać z nas forsę za to albo zmuszać właścicieli budynków do niewolniczej pracy
~ed 26-01-2011 11:02
tylko złodziejskie państwo nakłada na ludzi obowiązek pracy bez wynagrodzenia, a sprzątanie miejskich (nie prywatnych) chodników taką pracą właśnie jest.
~nemo 26-01-2011 11:03
Do przedmówcy: Praca właścicieli budynków wynika z ustawy a nie niewolniczej pracy ! A pomysł poroniony bo MPGK juz teraz jest NIEWYDOLNE ! Panie Radny - więcej realizmu !!!
~??? 26-01-2011 11:10
mam właśnie znak zapytania nad głową: 80 zł od osoby, od posesji, od metra chodnika??? A po drugie - jak już inni zauważyli - nasze służby NIE RADZĄ SOBIE Z DROGAMI a co dopiero z chodnikami. Info dla wszystkich oburzonych faktem konieczności odśnieżania przyległego chodnika - to nie wymysł miasta (niestety, bo dałoby się łatwiej zmienić) tylko nasze prawo - poczytajcie ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
~Dobrodziej 26-01-2011 11:11
Po kiego diabła to referendum , sprzątają właściciele i kropka ! Nie ma kasy w budżecie na pierdoły a Rada Miasta i UM zajmują się innymi ważniejszymi sprawami zainteresowanych.
~dory 26-01-2011 11:17
Służby miasta obecnie nie wywiązują się ze swoich obowiązków nie odsnieżają tam gdzie to należy do nich i co ciekawe nie są za to karane. Oczywiście zapłacą właściciele a odpowiednie słuzby nic nie zrobią lub na odwal się. Zostanie znowu zatrudnione parę osób do biur a wterenie nie będzie komu robić. Budżetówka nie musi na siebie zarabiać więc niegospodarność i lekceważenie swoich obowiązków jest nagminna . Straż miejska też nie ukarze miasto za niewykonanie np nieodśnieżenie chodnika (co było tej zimy nagminne przy posesjach komunalnych)ponieważ podlega miastu i kóleczko się zamyka. Gdyby to było przedsięboostro lub firma prywatna dawno by zbankrutowała. A tak wymyśla sie kolejny genialny pomysł do zapełnienia kasy .
~bad boy 26-01-2011 11:18
Pi. na horyzoncie - pilnuj kieszeni !! Normalka, śmierdzi komunizmem. Prawe nie wiedzom że najpierw trzeba zmienić ustawę ? Widać jakie pojęcie mają w temacie.
~ 26-01-2011 11:35
najpierw sluzby porzadowe zajma sie tymi co maja sie zajac obowiazkami bo nic nie jest i tak odsniezane a wy juz chcecie od ludzi sciagac zeby sie oblowic a jak nie bylo tak nie bedzie dalej odsniezone.PORABANY POMYSL JAK ZWYKLE COS GLUPIEGO WYMYSLAJA
~kuku 26-01-2011 11:47
proponuje wprowadzenie podatku od posła, radnego i senatora, 80 zł na głowę, będzie kasa na odśnieżanie chodników.
~cdd 26-01-2011 12:00
Chyba jakieś jaja... jeśli to wprowadzą, to będę domagał sie 80 PLN za te wszystkie lata mojego odśnieżania chodnika. I dołożę drugie tyle za jego "odliścianie" jesienią. Wyszłaby z tego niezłą sumka...
~do nemo 26-01-2011 12:08
jeśli wolisz to moze być tak: tylko złodziejskie państwo wydaje ustawy zmuszające ludzi do niewolniczej pracy bez wynagrodzenia na rzecz innego podmiotu. obowiązek sprzątania za darmo miejskich chodników przez ludzi, którzy nie sa ich właścicielem jest właśnie taką niewolniczą pracą. Co byś nemo powiedział gdyby nagle jakieś oszołomy wpadły na pomysł i uchwaliły ustawę nakazującą właścicielom nieruchomości np obowiązek mycia samochodów zaparkowanych na ulicach przy tych nieruchomościach, bez względu na to do kogo te samochody należą. Też byś przyklasnął, że skoro jest ustawa to wszystko jest ok? Reprezentujesz ślepy, bezkrytyczny legalizm. ed
~jeleniogorza 26-01-2011 12:08
Wtedy ja bym bardzo skutecznie egzekwował odśnieżanie mojego chodnika poprzez zgłaszanie do straży miejskiej, że zalega śnieg. Przygotowywał bym dokumentację zdjęciową, dokładnie tak jak robi to obecnie SM i wysyła pouczenia. Bo człowiek nawet w delegację w zimę nie może pojechać bo najważniejsze jest odśnieżenie chodnika 2x dziennie jak pada śnieg
~ 26-01-2011 12:47
No jeszcze parę takich pomysłów i może będzie referendum ale w spraiwe odwołania RADNYCH
~pik 26-01-2011 13:28
Myślę, że pomysły radnych powinny iść w kierunku sprawdzania zasadności wydatków z budżetu Miasta i tam należy szukać środków na odśnieżanie. Wiadomym jest przecież bezsens niektórych kosztów z finansowanych kasy miejskiej. To wpływy z podatku od nieruchomości przy racjonalnym gospodarowaniu powinny załatwić ten problem.
~cwaniaczek 26-01-2011 13:37
głupie marudne brudasy, daj palca to rękę wciągniecie. Zasadniczo pomysł jest dobry, ewentualnie można by było dać wybór, czy płacę więcej i miasto odśnieża czy sam to robię, to było by w zupełności wystarczające. Powinno się też informację uzupełnić o sposób w jaki kwota została policzona. Bo zasadniczo to miasto bez żadnej łaski powinno zadbać o mieszkańców, owszem odbije się to na podatku, ale jak już wspomniałem powinno się jasno określić skąd wynika koszt i stała kwota nie jest adekwatna jeśli ktoś ma długi chodnik, a inny krótki. Cena powinna być za metr kwadratowy. Jest jeszcze jedna drażliwa kwestia, jak to może być że to ktoś nie mający żadnego prawa do działki na której leży chodnik ma go odśnieżać, w końcu należy do miasta. To miasta problem, po to wybiera się osoby do zarządzania tym miastem, aby takie problemy rozwiązywały, a nie tworzyły i zrzucały odpowiedzialność na innych. Osobiście uważam że 80zł to jednak sporo, bo w większości jest tak, że przejedzie mały traktor z
~posiadacz 26-01-2011 13:53
Ja uważam, że chodniki powinno sprzątać miasto. Jednak zgodnie z obowiązującym prawem (?) obecnie każdy mieszkaniec sam odpowiada za utrzymanie chodników przylegajacych do swojej posesji. Pomimo,że każdy z nas wnosi podatki, miasto "naszych" chodników nie sprząta. Skoro można to zmienić na poziomie gminy to muszą być chyba przepisy miejscowe... . Ja uważam że każdy powinien dbać o teren, który do niego należy ( mój kończy się na granicy działki) !i Za to płacimy podatek za nieruchomość. Wolę płacić wyższy podatek i niech miasto sprząta i odpowiada za stan chodników.
~~~~~ 26-01-2011 13:59
Jeżeli jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle? Jak jest każdy widzi, można było przekonać się o tym tej zimy. To dobry pomysł, nie będziemy szukać odpowiedzialnych za jakiś odcinek ulicy bo odpowiedzialny będzie jeden. Brawo, popieram ten pomysł!!! A tak na marginesie, odnosze wrażenie że są problemy z czytaniem ze zrozumieniem ;-)
~gorol 26-01-2011 14:20
Czy ktoś policzył ile km. jest chodników ,ile pracowników trzeba by zatrudnić .Przecież śnieg sypie naraz wszędzie ,niejednokrotnie trzeba 2,3 razy odwalać śnieg.Chyba dla pisiorów czas budować rezerwat.
~ 26-01-2011 14:31
Moim zdaniem,to powinno się wręczyć łopaty licznej grupie Straży Miejskiej i Policji,którzy to bezczynie przechadzają się ulicami z bloczkami mandatowymi w kieszeni.Dorzucił bym im do pomocy prężną straż graniczną która oblega poza miejskie parkingi z lornetką w garści,albo drzemie w trakcie pełnienia służby.
~dr.Haus 26-01-2011 15:33
...A NIE MOŻNA ROBIĆ TAK ZĘ JEZELI TEREN NALEŻĄCY DO PRYWATNEJ OSOBY JEST NIEODSNIEŻONY TO ODPOWIEDNIE SŁUŻY UDOKUMENTUJĄ TO A RACHUNEK ZA NIEUPRZĄTNIĘTY TEREN DOSTANIE WŁASCICIEL???I PO SPRAWIE...
~az 26-01-2011 15:35
Wszyscy robimy sobie pas zieleni i po sprawie :-) 4) uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych;
~30kinley03 26-01-2011 15:38
No proszę jest temat i znaleźli się już pierwsi krzykacze ukryci za jak to nazwę (ja to robię to a to a inni nic).Myślę że najpierw zgłębiajmy problem,poznajmy warianty tematu a następnie dyskutujmy na forum oraz w grupach społeczno-politycznych nad wypracowaniem optymalnego sposobu rozwiązującego problem.
~pbs 26-01-2011 15:41
A czy w podatkach nie płacimy za postój na drodze? 4. Obowiązki utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych należą do zarządu drogi. Do obowiązków zarządu drogi należy także: 3) uprzątnięcie i pozbycie się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników, jeżeli zarząd drogi pobiera opłaty z tytułu postoju lub parkowania pojazdów samochodowych na takim chodniku.
~~~ 26-01-2011 15:57
Moim zdaniem wystarczy egzekwować umowy zawarte na odśnieżanie a poniewą MPGK nikt z niczego nie rozlicza to mamy to co mamy. MPGK to skostniała stara formacja niereformowalna. Tyle się mówi o ekologi a co oni robią z odpadami, wszystko przyważą na wysypisko. Jak pada śnieg to pługu nie uwidzi, a jak już pojawi się na ulicy to tak odśnieży że wszystkie ulice dojazdowe są zablokowane. Pazatym wiele bocznych ulić wogóle tej zimy nie widziało pługów odśnieżających, a mówi się o horendalnych kosztach odśnieżania. Ludzie nie łudźcie się nadzieją nikt Waszych chodników nie odśnieży. Kasę wezmą zrobią Rynek i Wolności i na tym koniec a ty szaraczku dalej do roboty jak chcesz wyjść
~LOLO 26-01-2011 16:22
Jest wyjście z sytuacji .Zatrudniamy ludzi z aresztu śledczego i po kłopocie. Tak było za Komuny.Ten który się zgłosił do takiej roboty miał większą WYPISKE ,dajcie chłopakom zarobić.........
~Jel... 26-01-2011 16:26
no co za wyłudzanie pieniędzy,jako wspólnota płaciliśmy za utrzymanie czystości a okazuje się że bezpodstawnie.Grunt który oddziela nasz blok od chodnika należy do gminy a więc utrzymanie czystości należy do gminy. Mieszkamy prawie w centrum a gmina nie dba o czystość nie wspomnę o strzyżenie trawnika.Latem rosną pokrzywy do pasa .
~XXXXX 26-01-2011 16:50
1) droga - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt; Więc skoro MPGK odśnieża drogi to w ich kompetencje powinny wchodzić chodniki zgodnie z definicją.Czyżby podwójna kasa???
~*.* 26-01-2011 17:14
Ludzie trzymajcie mnie. To są pomysły chorej władzy na władzę. Kolejne pomysły nierobów. A czyją własnością są chodniki? Czy przypadkiem nie miasta? Miasto jako właściciel odpowiada za porządek na swoim terenie. Niech nie zwala tego obowiązku na właściciela posesji przylegającej do własności miejskiej. Ja jestem skłonny przejąć ten obowiązek od miasta ale jak miasto zapłaci MNIE 80 złotych. Wtedy ja będę wykonywał pracę na posesji nie będącej moją własnością! Chciałeś Pan kapitalizmu to go teraz masz. I nie okradaj mieszkańców, bo to co planujecie to zwykłe złodziejstwo. Panie Zawiła do psychiatry a nie wyciąganie łapy po pieniądze od mieszkańców na swoje zabawy i rauty.
~n.... 26-01-2011 17:28
i bedzie jak z podatkiem drogowym w paliwie, a tak na marginesie urzad nie dba o miasto mimo ze ma fundusze, wystarczy popatrzec na dziury na kasprowicza i innych pobocznych, a podatki drogowe sie placi , tak tez teraz chca by placic za sprzatanie . ale my za to juz placimy tylko ze sprzatane nie jest, wiec gdzie sa te pieniadze za czynsze , podatki , parkometry , i inne oplaty za czynnosci urzedu
~xzxzzx 26-01-2011 18:09
ZARAZ ZARAZ , PRZECIEZ JA JUZ ZA TO PLACE , PODATEK VAT , DOCHODOWY , AKCYZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Karol 26-01-2011 18:26
Nie odśnieżają - KARAĆ. Odśnieżają posesję i śnieg wywalają na pas drogowy (przykład ul. PCK, Wyczółkowskiego) - KARAĆ. Będą wówczas pieniądze na odśieżanie i praca dla bezrobotnych. Wcyczółkowskiego to chyba ekstremalny przypadek wywalania śniegu z pod garażu na ulicę. Chyba straż miejska tego nie chce widzieć - szkoda.
~MAURO 26-01-2011 18:43
a mi odśnieża Pan Bogdan jak popada daję mu 5-7 zł za 15 minut wachlowania łopatą,on ma na wino a ja problem z głowy,a i człowiek wdzięczny bo jak dużo pada to zarabia,a z podatkiem to tak jest że jak śnieg nie popada to płacić i tak trzeba ,ot czasy dureń przodem idzie :)
~darojg 26-01-2011 18:49
Ciekawe ? Jak można przejąć od kogoś coś, co jest już moje.
~Gość 26-01-2011 19:28
kraj debili i posłów ,radnych i tych ratuszowych
~Beatrix 26-01-2011 20:01
Ludzie zrozumcie .Oni nie sa dla Was tylko Wy dla nich .
~kgb 26-01-2011 20:19
Ustawa jest krzywdząca ! Dlaczego właściciele nieruchomości mają obowiązek utrzymywania czystości chodnika ?Przecież chodnik jest ogólnie dostępny i stanowi własność miasta!!! Jestem za porządkiem w mieście Uważam, iż to rada miasta powinna poczuwać się do obowiązku utrzymania należytego porządku w mieście!!!Wszyscy płacimy już i tak cholerni wysokie podatki !!!! Gdzie są nasze pieniądze skoro na wszystko w naszym państwie nie ma kasy ?!!!
~O.Kubicki 26-01-2011 20:55
Pomysł na przejęcie przez miasto odśnieżania wszystkich chodników nie jest mój. To po pierwsze. Był on dyskutowany na Komisji Gospodarki Komunalnej jako jedna z propozycji. Po drugie pracuję nad własną propozycją w zakresie usprawnienia odśnieżania miasta, ale przedstawię ją dopiero po wyciącnięciu wniosków po tej zimie, czyli w okolicach kwietnia. Z pewnością nie będzie się ona wiązać z nowymi opłatami dla mieszkańców. Pieniędze w systemie są - trzeba je tylko lepiej wykorzystywać. Pozdrawiam Internautów!
~ 26-01-2011 21:44
Proponuję by Pan radny zwrócił uwagę, na to jak wyglądają tereny należące do miasta - zalegające hałdy śniegu ... Skoro teraz miasto nie umie zadbać tylko o część ulic to jak zadba o całe miasto????? Uznanie dla Pana radnego za pomysłowość!!!!!!
~987 26-01-2011 22:09
Za te pieniądze darmozjady będą organizować opłatki i toasty noworoczne w każdy dzień tygodnia. http://www.nj24.pl/content/view/10676/138/
rymcycymcy 26-01-2011 22:33
Kubicki jest wporzo ...urozmaica radcowskie zgnuśnienie i nie grzebie się w nieboszczykach jak jego partyjni koledzy ...da się zapamiętać, a to w polityce najważniejsze ! ;)
~kkk 26-01-2011 22:53
panie kubicki ....radny....daj pan spokój dosyc waszych bzdurnych pomysłów dość ukrytych podatków iprzelewania pustego w próżne zabierz pan się za naprawdę coś pożytcznego np.zacznij kolego odśnieżać zamiatać czy co tam jeszcze.
~w lecie 26-01-2011 23:12
a jak zacznie rosnąć trawa to zapłacimy za jej koszenie, ciekawe ile :):) ciekawe jak to policzyli, zwłaszcza na Zabobrzu, gdzie na jednego mieszkańca bloku przypada niewielki kawałek chodnika :):):) absurd...
~panie Kubick 26-01-2011 23:20
żeby się Pan nie zmóżdżył obmyślając strategię odśnieżania. Może powinien Pan zająć jakiś stołek w MPGiK ?
~grr 26-01-2011 23:57
smiech na sali, chocby i z 200 zabali to i tak lod i snieg bedzie jak jest, jestem na nie
~WRÓZKA 27-01-2011 6:34
Kubicki MŁODY MASZ RACJĘ.JEDEN POWINIEN DBAĆ O PORZĄDEK W MIESĆIE..W REFERENDUM POWINNY BYĆ 3 PYTANIA. 1.Czy jesteś za utrzymaniem czystości w mieście przez jedną firmę?. 2.czy zapłaciłbyś większy podatek o 1- 2 zł / m-c,3-4 zł/m-c, 5-6 zł, 7-8 zł czy 9-10 zł/m-c zaznacz przedział właściwy dla twojej kieszeni. 3.Czy powinien być wykaz kolejności odśnieżania i oczyszczania ulic podany do publicznej wiadomości .
~bobrowski 27-01-2011 8:11
Pisiorek Oli rozpędza się w tempie swego guru, Jarka K. Podpowiem więc, że lepsze efekty osiągnie obciążając nas kwotą 100 PLN rocznie za prawo chodzenia chodnikami, - Nie jest to dużo, zaledwie 27 groszy dziennie, do zniesienia. A zaraz potem, kolejnych 27 gr. na łatanie dziur po zimie. Kolejną stówę, bez specjalnego bólu poświęcę na zakup kilku taczek na wywózkę z ratusza i pozostałych agend miejskich /Straż Miejska, MPGK, MZK, MZDiM/ wszystkich myślących inaczej .
~v8 27-01-2011 8:25
Czekam tylko na podatek od picia wody i oddychania. Niedługo od wszystkiego będzie specjalny podatek, tylko w takim razie na co idzie 23% z vatu i 19% z pitu które MUSZĘ płacić co miesiąc??? Wiem na co - na kolejne bmw dla ministra i etaty dla ciotki brata kuzyna... To zaczyna wyglądać jak z powieści Orwella.
~.....//. 28-01-2011 14:13
trzymam kciuki za Pana Kubickiego, niech mysli i wymysla bo po to tam jest, aby nam poprawiac warunki zycia w tym miescie, widac ze mu zalezy na tym aby ludziom sie lepiej zylo, a czy nam sie to bedzie podobalo czy nie to mam nadzieje ze bedzie bral pod uwage glos wyborcow, tylko drodzy internauci nie obrazajcie , a dyskutujcie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ostatnia prosta kandydatów

Stop marginalizacji średnich miast

Wybory: Zwycięstwo PiS

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Znów odmierza czas

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
582
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
21%