70 lat kowarskiego sportu ze Śląskiem Wrocław

Wiadomości: Kowary
Niedziela, 19 czerwca 2016, 9:44
Aktualizacja: Wtorek, 21 czerwca 2016, 13:22
W ramach Dni Kowar na stadionie przy ul. Karkonoskiej obchodzono w sobotę, 18 czerwca 70–lecie kowarskiego sportu. Atrakcją dnia był pojedynek mistrza IV–ligi dolnośląskiej Olimpii Kowary z zaprzyjaźnioną drużyną Śląska Wrocław (T–mobile Ekstraklasa). Mecz obserwowało ponad 1,5 tys. widzów!

Sparing w Kowarach był pierwszym meczem w ramach przygotowań Śląska do kolejnego sezonu w ekstraklasie. Choć piłkarze zagrali jedynie 2x35 minut, to było na co popatrzeć, a kowarzanie wcale nie przynieśli wstydu. Mieli swoje okazje na strzelenie gola, jednak górą wzięło doświadczenie i umiejętności techniczne. Bramki padły jedynie w pierwszej połowie, najpierw w 16. minucie dośrodkowanie Grajciara fatalnie do własnej bramki skierował Kazakov, a w 33. minucie niepilnowany na 15 metrze Miś ustalił wynik spotkania na 0:2. Po zmianie stron obie ekipy miały swoje okazje, jednak rezultat nie uległ zmianie.

MKS Olimpia Kowary – WKS Śląsk Wrocław 0:2 (0:2)
Olimpia:
Kazakov – Bębenek, Kraiński, Smoczyk, Chajewski, Baszak, D. Malarowski, M. Malarowski, Szujewski, Gałach, Zatylny.
Śląsk: Pawełek (Wrąbel, Kamenar) – Dankowski (Zieliński), Celeban (Pawelec), Kokoszka (Dudu), Miś, Morioka (Alvarinho), Grajciar, Bartkowiak, Kiełb (Biliński), Gosztonyi, Idzik.

- Ten tydzień był poświęcony temu, żeby wejść w przygotowania. Było to widać na boisku i jest za wcześnie, żeby ich oceniać – powiedział po meczu trener Śląska, Mariusz Rumak składając gratulacje zespołowi Olimpii za awans. - Mają dużą ambicję, kilka niezłych akcji. Myślę, że w tej 3. lidze mogą być w środku tabeli – ocenił grę kowarzan szkoleniowiec wrocławian.

Od pół roku prowadziliśmy rozmowy, żeby z okazji 70-lecia zaprosić Śląsk Wrocław, jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, że przy okazji awansu do 3. ligi. Udało się, przyjechali w najmocniejszym składzie, sparing bardzo fajnie wypadł, wszystko super – podsumował Janusz Kwak, prezes Olimpii.

Przed meczem odbyło się uroczyste wręczenie pucharu od starosty powiatu jeleniogórskiego Anny Konieczyńskiej oraz tablicy pamiątkowej od prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze, Andrzeja Kowala. Upominki odebrał prezes Olimpii Kowary, Janusz Kwak. - Wejście do III-ligi przy okazji 70-lecia powstania to bardzo ważne wydarzenie – oceniła starosta Anna Konieczyńska podkreślając, że powiat stara się wspierać w miarę możliwości sport, a są programy, do których działacze Olimpii mogą się zgłosić po dodatkowe wsparcie.

Niewielki klub, niewielkie miasto – w istocie jest to klub reprezentujący nasz związek najwyżej. Teraz będzie to 3. liga zreformowana (dolnośląskie, lubuskie, opolskie i śląskie), a więc ranga rośnie – powiedział Andrzej Kowal, prezes OZPN Jelenia Góra życząc działaczom, trenerom, piłkarzom, sympatykom Olimpii Kowary wielu sukcesów z okazji 70-lecia.