MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

69. Tour de Pologne: rozmowa z Bartoszem Huzarskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 10 lipca 2012, 8:51
Aktualizacja: 8:58
Autor: Przemo
Fot. Tomasz Raczyński
W przededniu startu 69. Tour de Pologne rozmawialiśmy z jednym z faworytów Reprezentacji Polski, Bartoszem Huzarskim. Specjalizujący się w etapach górskich "Huzar" zapowiada walkę o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Ostatnim Polakiem, który wygrał Tour de Pologne był Cezary Zamana (w 2003 roku).

Przemek Kaczałko: Tour de Pologne zaczyna się od górskiego etapu z Karpacza do Jeleniej Góry. Jak oceniasz swoje szanse na pierwszym etapie?

Bartosz Huzarski: Objechałem dzisiaj kawałek trasy, której nie znam. Prawdę mówiąc będzie bardzo ciężki etap, niesamowicie nerwowy, 200 kolarzy na starcie, wąska droga i bardzo ciężkie ostatnie 3 km. Trzeba się zmobilizować i stanąć skoncentrowanym na starcie bo można dużo stracić, czego chcielibyśmy uniknąć. Przyjechało nas trzech (w ekipie Reprezentacji Polski) z zamiarem walki o klasyfikację generalną. W niedzielę skończyłem wyścig Solidarności i Olimpijczyków i mam dzień przerwy. Relaks na masażu i mam nadzieję dobrze się wyspać. Znam Orlinek i zjazd do Sosnówki, nie znałem tylko dojazdu do Jeleniej Góry.

PK: Tegoroczny wyścig zaczyna się nie typowo od górskiego etapu. Czy sądzisz, że pierwszy etap może mieć istotny wpływ na klasyfikację generalną?

BH: Właśnie się nad tym zastanawiałem jadąc na treningu, na ile ten etap jest niebezpieczny jesli chodzi o rozdział miejsc klasyfikacji generalnej. Ten etap będzie trudny ponieważ wszyscy na starcie stają świezi, z zerowym czasem. Każdy będzie chciał być z przodu i możemy mieć taką sytuację jak kilka dni temu na Tour de France, gdzie były gigantyczne kraksy i wszystko było poszarpane. Na podjeździe siły się wyrównują bo ci silniejsi kolarze przechodzą do przodu, ci słabsi automatycznie spływają. Podjazd pod Karpacz jest w dość komfortowy, bo jest tam w miarę szeroko i tam można przejść do przodu, a później na zjeździe nie powinno nic się wydarzyć. Dużo ciekawych rzeczy możę się dziać na pierwszym etapie.

PK: Dziękuję za rozmowę.

BH: Dziękuję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

Tak nie parkujemy

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~dobra prasa 10-07-2012 9:58
To się nagadał :D
~andrus.2 10-07-2012 10:49
czy ktoś zna trasę jakimi ulicami - drogami j.g. i karpacza i w jakich godz. będzie jechał tour? Będę musiał sie poruszać w tym rejonie a nie chciał bym być przeganiany z miejsca na miejsce. Nie mogę dotrze do jakiejś szczegółowej info!!!!
~Lila 10-07-2012 12:02
Proszę Was o pomoc, będąc 08.07.2012 r. przejazdem w Jeleniej Górze w MC Donald przy ul. Grunwaldzkiej 12, ok 16:23, pozostawiłam torebkę czarną 19x19 w tamtejszej toalecie, w której znajdowały się: aparat kodak easyshare, zegarek fossil JR 8130, czarny portfel z dokumentami, klucze od domu, telefon NOKIA Xpressmusic 5220 czerwona, nr seryjny 355717029028925- simlock plus, zaraz po mnie wchodziła "kobieta", kiedy wróciłam się po swoje rzeczy niczego tam już nie było, babsko też się ulotniło, jak tylko będziecie mieć jakąś wiadomość o próbie sprzedaży itp. dzwońcie na policję! najbardziej zależy mi, na kartach pamięci telefonu i aparatu oraz SIM :( bo reszta jest do odtworzenia, zresztą była długo użytkowana i wartość jest nieznacząca, chryzopras@gmail.com
~do Lila 10-07-2012 15:05
Przejazdem ? I dziwnym trafem IP jak z orlego.
~tadwal 10-07-2012 23:30
nie mam nic przeciwko imprezom typu " wyścig kolarski" ale to co się dzisiaj działo w Jeleniej Górze ,mam na myśli informację i organizację ruchu samochodowego , to jeden wielki chaos , totalny galimatias , ktoś kto zajmował się tą kwestią nia ma zielonego pojęcia o organizowaniu takich imprez na terenie miasta.Nie będę używał słów powszechnie uważanych za wulgarne , ale to co przeżyłem dzisiaj w swoim mieście chcąc dojechać do domu nie mieści sie w ludzkiej głowie , podsumuję to jako jeden wielki skandal.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Poznaliśmy mistrzów Jeleniej Góry

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1002
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%