MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

667 km promocji Jeleniej Góry na rowerze

Wiadomości: JELENIA GÓRA- KRAJ
Środa, 17 sierpnia 2011, 7:33
Aktualizacja: 7:34
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Bracia bliźniacy, Bolesław i Mieczysław Osipikowie wrócili z wakacyjnej wyprawy, podczas której w czternastu miastach Polski promowali Jelenią Górę. Cykliści pokonali ponad 667 km, przy obciążeniu każdego z rowerów po około 30 kg. Trasę przejechali w dziewięć dni.

Rowerzyści wyjechali z Jeleniej Góry czwartego sierpnia br. Ich trasa wiodła z Jeleniej Góry przez Złotoryję, Chojnów, Chocianów, Przemków, Głogów, Sławę , Wolsztyn, Lubięcin, Nową Sól, Kożuchów, Szprotawę, Bolesławiec, Lwówek Śląski i Gryfów Śląski, z którego 13 sierpnia wrócili do stolicy Kotliny Jeleniogórskiej.

W niemal każdym z miast spotykali się z przedstawicielami władz, w tym z prezydentami, burmistrzami, starostami oraz mieszkańcami, którzy często prosili o wspólne zdjęcie i rozmowę. - Po drodze zwiedzaliśmy kościoły, zamki, pałace, muzea i inne obiekty turystyczne. Trasa była piękna, ale i wyczerpująca. Po drodze poważnie zmoczył nas deszcz, była też silna wichura. Sił dodawali nam kierowcy, którzy trąbili i machali do nas z uśmiechem. W wielu miejscach ludzie pytali skąd jesteśmy i gdzie jedziemy, chcieli sobie zrobić z nami zdjęcie. Byli zaszokowani, że jesteśmy do siebie tak podobni. Prezydenci miast, burmistrzowie czy starości przyjmowali nas na kawę i ciastka. Były to nasze wakacje sfinansowane ze sprzedaży surowców wtórnych – mówią bracia.
Miłośnicy dwuśladów w trasę wyjeżdżali nawet o szóstej rano, a kolejne etapy wyprawy kończyli o 22.00.

27 sierpnia Bolesław Osipik wyjedzie na rowerze kolejny raz, tym razem do Czarnkowa położonego między Poznaniem a Piłą, gdzie odbędzie się zlot bliźniaków. – W tym wyjeździe niestety brat bliźniak nie będzie mógł już uczestniczyć – mówi jeleniogórski cyklista.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla bezpieczeństwa

70 drzewek na jubileusz

Ćwierć wieku Teatru Maska

Komentarze (13) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 17-08-2011 10:05
~Spragniony .. to do *cycek ! ~WIADOMO ..*mężczyzna ! /..patrz.zdj.nr.05 /
~alicjam_78 17-08-2011 10:18
Brawo,brawo!Znam tych panów!Jak zwykle niezmordowani.Nie mają czasu na narzekanie,utyskiwanie i szukanie dziury w całym.Radzę wielu "komentatorom" jelonkowym brać z nich przykład i zamiast wylewać żółć pod każdym artykułem-wsiadać na rower i ruszyć w nieznane, gwarantuję zadowolenie po powrocie z wyprawy. Panom jeszcze gra serdecznie gratuluję wytrwałości, zwłaszcza że jeden z nich miał swego czasu poważne problemy ze zdrowiem,a dał radę!!!
~JGA 17-08-2011 12:49
Mijałem Osipków w Chocianowie,też jechałem na rowerze.Wracałem z Brenna.Byłem tez w Wolsztynie.Też promowałem J.G. I jakoś nikt nie chce o mnie napisać:(:
~pytanie 17-08-2011 13:48
A dlaczego wszystkie zdjęcia zostały spreparowane za pomocą funkcji "lustrzane odbicie"?
~sabotage 17-08-2011 16:48
podana przez Państwa trasa o długości rzekomo 667km, w/g google.maps.pl liczy 380km. proszę o wyjaśnienie i ewentualną poprawkę, bo nie mogę uwierzyć że błąd między moim i Państwa pomiarami wynosi niemal 100%.
~Mis 17-08-2011 17:39
do sabotage troszke popili i zygzakiem wyszlo ile wyszlo he he
~olo 17-08-2011 18:49
Bliźniaki, to wszystko mnożą przez 2.
~kolarz 17-08-2011 20:59
zapomnieli postawic przecinek, prawdziwy wynik to 6,67 km to i tak duzo jak na ich mozliwosci.
~gery 17-08-2011 23:39
Masz rację ~sabotage!!! Sprawdziłem przez nawigacje wyszło mi 381,7 km !!! czyli ktoś tu kłamie! Nie chcę aby gdziekolwiek reprezentował Jelenią Górę jakikolwiek KŁAMCZUCH
goscniedzielny 18-08-2011 0:22
@~sabotage racja, racja, czujność jest potrzebna wobec tych panów :D faktycznie z google wychodzi 380, może panowie mają od kilometra płacone, a może zrobili sumę z liczników na dwóch rowerach :) Jedno jest pewne, taka promocja miasta przez tych panów, jak i podane przez nich przejechane kilometry (czyli mocno naciągana). Jedno jest pewne, potrafią chodzić po firmach i instytucjach po datki, wsparcie rzeczowe, nie odmawiają niczego... tak samo cieszą się z kasy jak i z długopisów firmowych... przypominają swoim zachowaniem zbieraczy prospektów, darmowych próbek i nalepek odwiedzających onegdaj Targi Poznańskie. Dla mnie to nie promocja miasta, a dziadowanie jedynie. A jeśli lubią jeździć na rowerach, niech jeżdżą, przecież to modne i zdrowe, tylko po co w to mieszają w to miasto?
~sabotage 18-08-2011 8:40
Panowie ~gery i goscniedzielny może nie tak szybko z konkretami typu kłamczuch, bo nie wiemy czy to kłamstwo czy pomyłka.. a jeśli pomyłka to redakcji czy Panów Osipików? też nie wiemy, a może źle wpisali obwód koła w licznikach... prosilem o wyjaśnienie, mam nadzieję ze redakcja liczy sie z czytelnikami, no chyba, że nie ale wtedy się stad wyniosę i spadnie oglądalność reklam :)
~Ech... 18-08-2011 13:33
Dlaczego Jelonka kasuje komentarze? Bezczelne to z waszej strony. Nie bądźcie zapatrzeni w Jelenią, tylko obiektywni. Napisałem, że z pewnością w każdym z najmniejszych miast mieli więcej ścieżek rowerowych, niż u nas i to prawda, bo u nas nie ma żadnych!!! I mówię o MIEŚCIE, a nie o lasach wokół miasta. Jakoś na Maciejowej nie mam czego szukać, a codziennie muszę jeździć na rowerze z Cieplic na Zabobrze i z powrotem. Może tak trochę wolności słowa, co, drodzy redaktorzy???
~ 18-08-2011 15:29
kasowanie komentarzy to tutaj norma.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

27. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

O bezpieczeństwie

Kampania ławkowa

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
351
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%