MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

40 lat minęło... w MIP 14

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 czerwca 2018, 5:47
Aktualizacja: Niedziela, 10 czerwca 2018, 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Miejskie Integracyjne Przedszkole Nr 14 w Jeleniej Górze obchodzi w tym roku 40–lecie istnienia. Z tej okazji w Zdrojowym Teatrze Animacji odbyła się uroczystość jubileuszowa, która obfitowała w występy artystyczne, wspomnienia z historii placówki i życzenia od zaproszonych gości.
- Przedszkole zostało zawiązane w sierpniu 1978 roku, a we wrześniu przyjęło w swoje podwoje pierwsze dzieci. Dzisiaj przyszedł taki czas, kiedy byli pracownicy przedszkola zaczęli przyprowadzać swoje prawnuki - powiedziała Joanna Konopka, dyrektor MIP 14.

Istotną cechą przedszkola jest jego integracyjny charakter.

- Przez te lata kadra mocno się starała, aby wspierać edukację dzieci, ale też, aby nie odróżniać ich od pełnosprawnych. Integracja polega na tym, żeby czuły, że dzieci bawią się z dziećmi - podkreśliła dyrektorka.
- To bardzo cenne, że przedszkole specjalizuje się w ułatwianiu dzieciom efektywne włączanie się w środowisko. Jest wielu specjalistów, którzy pracują w tym przedszkolu i ich wysiłki są skuteczne, co widać na kolejnych etapach kształcenia - dodał Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu.

Na scenie Zdrojowego Teatru Animacji był czas na życzenia i prezenty od władz miasta, przedstawicielek pozostałych miejskich przedszkoli, zaproszonych gości. Zaprezentowały się również dzieci w programie artystycznym. Po oficjalnej uroczystości uczestnicy przenieśli się do placówki przy ul. Junaków, gdzie odbył się Jubileuszowy Dzień Dziecka z okazjonalnym tortem i szeregiem atrakcji.

- Przedszkole żyje dziećmi i bez nich taki jubileusz nie mógłby się odbyć - podkreśliła J. Konopka.

Aktualnie do placówki uczęszcza ponad 180 dzieci

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Boże Ciało 2019

Granat przy śmietniku

Zobacz wnętrza Teatru Norwida

Procesja na Zabobrzu

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Kasia Tkacz zagra na mistrzostwach Niemiec

Przebudowa Nadbrzeżnej już wkrótce...  

Wsparcie Straży Miejskiej

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1360
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%