MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

40 lat Jeleniogórskiego Towarzystwa Muzycznego

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 24 kwietnia 2016, 9:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Nie każdy jest w stanie sprostać wymaganiom Państwowej Szkoły Muzycznej, dlatego 40 lat temu powstało stowarzyszenie, które pomaga rozwijać młodym ludziom swoją muzyczną pasję. Wczoraj (23 kwietnia) w sali widowiskowej JCK uroczyście obchodzono okrągłą rocznicę Jeleniogórskiego Towarzystwa Muzycznego im. Ludomira Różyckiego.

- Była taka potrzeba, żeby dotrzeć do szerszych mas z edukacją muzyczną – powiedział o warunkach powstania towarzystwa Roman Buczniewski, obecny prezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Muzycznego. Towarzystwo patronuje czterem Społecznym Ogniskom Muzycznym: w Kamiennej Górze, Karpaczu, Cieplicach oraz w Osiedlowym Domu Kultury. Jego wychowankowie biorą udział w licznych konkursach muzycznych.

- Jest to ruch amatorski, który w ogóle nie przeszkadza w działalności szkół muzycznych – podkreśla prezes JTM. - Liczą się tylko chęci danej osoby, nie ma bariery wiekowej. Program nauczania układa się pod ucznia – dodał Roman Buczniewski.

Uroczystość odbywała się pod patronatem posłanki Zofii Czernow. - Uważam, że jest to fantastyczne towarzystwo, wykształciło ogromne rzesze melomanów, ale też wspiera ogniska muzyczne, które odbywają szalenie ważną rolę. Trzeba wspierać każdą cenna działalność, a dzisiaj jest okazja, aby im podziękować – mówiła Zofia Czernow.

Po wręczeniu pamiątkowych odznaczeń i części oficjalnej, na scenie wystąpili młodzi adepci ognisk muzycznych.

- Takie ogniska są potrzebne, raz w tygodniu chodzę na zajęcia i ćwiczę – powiedziała uczennica Społecznego Ogniska Muzycznego Julia Żabska z Kamiennej Góry, która na fortepianie zagrała „Poloneza” Wojciecha Kilara. - Lubię ten utwór i jestem zadowolona z dzisiejszego występu – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza  

Swingin´ Santa w JCK

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Heh 24-04-2016 11:38
To fantastycznie, że impreza miała tak fantastyczny Patronat! To najważniejsze!
~Julia Żabska 24-04-2016 22:39
Przepraszam, ale mam na imię Julia :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa świąteczny jarmark

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wyborcze obiecanki cacanki

Ktoś zniszczył choinki

„Głosowisko” – świąteczny koncert w „Muflonie”

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
935
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%