MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

3RD POLISH HOG WILD WEST RALLY - Relacja

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 24 lipca 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 lutego 2006, 12:46
Autor: Ściana
Elita jednośladowców opanowała okolice Karpacza. Od 22 do 25 lipca pod szyldem “3RD POLISH HOG WILD WEST RALLY” miał miejsce zlot właścicieli motocykli Harley-Davidson, Indian oraz Sokół 1000.

Huk motorów, dla niektórych stanowiący prawie melodię, przesycił powietrze, przegonił spokój i ciszę spod Śnieżki. Stalowe rumaki, dopieszczone i wypolerowane do ostatniej śrubki, przez cztery dni majestatycznie przemierzały podnóże Karkonoszy. W sobotę zaś ten tabun pięknych, zarazem rozszalałych i wyjących, maszyn przemieścił się, w całej swej okazałości, ze Ścięgien do Karpacza. Kolumnie towarzyszyły szczególne środki bezpieczeństwa w postaci obstawy służb porządkowych oraz medycznych, blokad dróg, licznych objazdów, co oczywiście przy tak wielkim zagęszczeniu motocykli było koniecznością. Zapewne kierowcy nie byli zachwyceni koniecznością kilkudziesięciominutowego czasami oczekiwania w korkach. Zupełnie innego zdania byli natomiast mieszkańcy Karpacza a w szczególności przyjezdni turyści, którzy gremialnie wylegli na trasę przejazdu Harley'ów. Ilość osób która oglądała ten zmotoryzowany pochód można porównać do ilości kibiców która ogląda ostatni etap Tour de Pologne, kończący
się w Karpaczu. Motocykliści zależnie od upodobań rozstawili swoje dwukołowe cacka w centrum, by publiczność mogła w spokoju nacieszyć oczy ich “pupilami”, bądź uparcie kluczyli wraz z całą kolumną uliczkami Karpacza. Na koniec najpiękniejsze modele wraz z właścicielami zgromadziły się na Stadionie Miejskim w Karpaczu, była to okazja dla publiczności żeby popodziwiać, podotykać a nawet usiąść na tych wspaniałych dwukołowych pojazdach. Sobotni, przedostatni wieczór zlotu zakończyć miał koncert zespołów Gang Olsena oraz JJBand. Ciekawostką imprezy na stadionie był m.in. pokaz mody motocyklowej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na kanwie muzyki, czyli wybitny wiolonczelista w Filharmonii Dolnośląskiej

Trzcińsko ma sołtysa

Rok niespełnionych obietnic

Miejsce piknikowe wkrótce w Karpaczu

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

Mikołajki w „Dąbrówce”

Z oferty Wodnastrefa.pl może skorzystać każdy

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%