MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

3–letni Borys Małym Misterem Polski

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 16 czerwca 2015, 7:19
Aktualizacja: 10:49
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Monika Serek–Podolska
Za 8 dni skończy 3 latka, a jego urodę doceniła już cała Polska. Młody jeleniogórzanin podbija, internetowy póki co, świat mody. – Znalazłam ten konkurs przypadkowo, czytając jakiś portal dla rodziców i dzieci – wspomina mama Borysa Blomberga. – Pomyślałam czemu nie, nic nie tracę. Mój synek jest mały, więc nie zgłosiłam go do konkursu „live”, a do konkursu internetowego – dodaje Aneta Słabicka – Blomberg.

Pani Aneta założyła synkowi profil na stronie konkursowej, gdzie przesłała następnie kilka zdjęć. W konkursie internetowym oceniano stylizację i fotografie. Na dzieci głosowali internauci przez 3 miesiące. Jak się okazało, Borysek zdobył 42 proc. głosów i zwyciężył. Wygrał II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Dziecięcych Fotografii, Talentów i Osobowości i zdobył tytuł Mały Mister Polski Internetu. W kategorii Mała Miss zwyciężyła Wiktoria Golasik z Żywca.

8 sierpnia w Hotelu Gromada w Warszawie odbędzie się uroczysta gala i wręczenie
nagród. Będzie tam również wiele konkursów, zabaw i pokaz mody, w którym weźmie udział 3-letni jeleniogórzanin.

- Ten konkurs jest bardzo fajny, ponieważ dziecko nie jest do niczego zmuszane, nie jeździ na męczące castingi, itd., a zostanie to miłą pamiątką – ocenia mama Borysa. Tego samego dnia zostaną również przyznane inne tytuły: Mini Miss Polski, Mała Miss Polski, Mini Mister Polski i Mały Mister Polski – ale to już w kategorii „live”, a więc dzieci będą brały udział, pokazywały swoje talenty i tu już jury zdecyduje, kto wygra.

W pierwszej edycji konkursu zwyciężył Oliwier Siuda, który obecnie bierze udział w wielu pokazach, jest „twarzą” różnych marek odzieżowych (teraz powstała jego marka odzieżowa Snappy Olivier Fashion, natomiast Zuzanna Jurkiewicz – ubiegłoroczna zwyciężczyni nagrywa swoją płytę, wzięła udział w małych gigantach, a Julia Janiszewska zwyciężyła, ponieważ pokazała swoje zdolności w akrobatyce, gimnastyce i balecie. Inny zwycięzca – Adrian Janicki bierze udział w wyścigach „samochodowych” i wygrywa - ale to były konkursy live.

O konkursie informowały już ogólnopolskie media, wywiady w „Pytaniu na śniadanie” uczestników I edycji:
http://pytanienasniadanie.tvp.pl/15506588/najpiekniejsze-dziecko-w-polsce
http://pytanienasniadanie.tvp.pl/18940036/mala-miss-i-maly-mister

I w „Dzień dobry TVN”:
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/poltoraroczny-oliwier-zostal-baby-misterem,124810.html

Informacje na temat konkursu na stronie: http://www.queenie.com.pl
http://www.queenie.com.pl/pages/profile.php?id=59

- Podjęliśmy współpracę z firmą odzieżową dla dzieci Little Gold King - oni przesyłają nam ciuszki, a my robimy w nich sesje i reklamujemy na zasadzie barterowej. Póki co, to są początki i mam nadzieję, że będą owocne. W sierpniu Borys będzie miał sesję zdjęciową do czasopisma "Przedszkolak" oraz sesję do miesięcznika "Dziecko". Wszystko traktujemy to jako formę przygody i zabawy. Jeśli udałoby się, aby Borysek wziął udział w jakimś ciekawym projekcie - to czemu nie, byłoby fajnie. Oczywiście bez zmuszania, męczenia, itd. - podkreśla mama małego jeleniogórzanina.

- Borysek ma już portfolio w jednej z agencji modowych, ale to też początek. Wszystko traktujemy na zasadzie przygody, dobrej zabawy i nie chodzi nam o zarabianie na dziecku. Chcemy mieć fajną pamiątkę. Jeżeli np. udałoby się znaleźć jakiegoś sponsora, to też byłoby fajnie, ponieważ wszystko kosztuje – powiedziała Aneta Słabicka-Blomberg.

- Robimy wszystko w granicach zdrowego rozsądku, nie męczymy dziecka, jeśli nie ma na coś ochoty, to go nie zmuszamy – zaznacza pani Aneta.

W sumie Borysek ma za sobą 4 sesje zdjęciowe, w tym dwie w Jeleniej Górze(Amiotola Studio i u pani Moniki Podolskiej - Serek). Ma również fanpage na facebook’u (BB Mini Borris), gdzie prezentuje się w różnych stylizacjach dziecięcych:
https://www.facebook.com/pages/BB-Mini-Borris/840739735973726?fref=ts

Borys Blomberg ma już za sobą wiele wyróżnień:
1. Laureat konkursu „Dziecko na okładkę” miesięcznika „Mamo to ja” listopad – grudzień 2012 r. – wybrany przez internautów.
2. Laureat konkursu „Dziecko na okładkę” miesięcznika „Mamo to ja” luty – marzec 2013 r. – wybrany przez internautów.
3. Laureat konkursu fotograficznego, organizowanego przez portal www.emaluszki.pl w grudniu 2012 r. – najlepsze przebranie za Mikołajka „Mikołaj ze Skarbem Matki” – zdjęcie wybrane przez redakcję portalu.
4. Wybrany dzieckiem tygodnia (spośród wielu uczestników) portalu http://babyonline.pl w 2013 roku przez redakcję tego portalu.
5. Po raz drugi wybrany dzieckiem tygodnia portalu http://babyonline.pl – 24.06.2013 r.
6. Dziecko Miesiąca Kwietnia 2013 roku portalu www.emaluszki.pl – wybrany przez zespół portalu – Borysek został Buźką Miesiąca.
7. Dziecko Miesiąca Kwietnia 2013 roku portalu www.poradnikmamy.pl – również wybrany przez zespół redakcyjny spośród kilkuset zdjęć innych dzieci – publikacja zdjęcia na głównej stronie www.poradnikmamy.pl przez kolejny miesiąc.
8. Dziecko Grudnia 2013 roku na Familie.pl – Borys został dzieckiem miesiąca, wybranym przez jury. Publikacja zdjęcia Boryska na www.familie.pl i w Gazecie Olsztyńskiej oraz pamiątkowy dyplom.
9. Dziecko Czerwca 2014 roku na Familie.pl – wybrany w głosowaniu użytkowników portalu Familie.pl - Publikacja zdjęcia Boryska na www.familie.pl i w Gazecie Olsztyńskiej oraz pamiątkowy dyplom.
10. „Przystojniak Borys Dziecko Miesiąca Września 2013 roku” portalu www.usc.pl – Borysek został wybrany w głosowaniu internautów Platformy Usług Stanu Cywilnego –
http://www.usc.pl/aktualnosci;436;Przystojniak_Borys
11. Zwycięzca cyklicznego konkursu „Mój Skarb”, organizowanego przez Bübchen Polska – zdjęcie Boryska w kwietniu 2014 roku zdobiło tło Bubchen Polska na facebook’u – zdjęcie wybrane przez zespół Bubchen Polska.
12. Trzecie miejsce w konkursie Dziecko Miesiąca Marca 2014 na Familie.pl – wybrany w głosowaniu użytkowników portalu.
13. Zwycięzca cyklicznego konkursu „Twoja Pociecha”, organizowanego przez NUK Polska – zdjęcie Boryska zdobiło tło Nuk Polska na Facebook’u – zdjęcie wybrane przez zespół Nuk Polska.
14. Borysek był w finale konkursu „Dziecko na okładkę” miesięcznika „Mamo to ja” – zajął trzecie miejsce, ale nie znalazł się na okładce magazynu.
15. Trzecie miejsce w konkursie Dziecko Miesiąca Kwietnia 2014 na Familie.pl – wybrany w głosowaniu użytkowników portalu.
16. Zwycięzca kliku konkursów organizowanych przez portal ebobas.pl – otrzymał kilka nagród głównych i kilka wyróżnień – wybrany przez jury konkursu.
17. 11-miesięczny Borysek znalazł się w pierwszej piątce uczestników konkursu „Dziecko na okładkę” miesięcznika „Dziecko”, wynikiem tego konkursu była profesjonalna sesja zdjęciowa zorganizowana przez ten miesięcznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

„WF na śniegu” pod Śnieżką

20 lat Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~wyborca1 16-06-2015 8:39
Rzeczywiście - dziecko maskotka dla dorosłych !!! To powinno być zabronione .
~pit 16-06-2015 8:57
Grudzień 2012-pierwszy konkurs( Borysek ma 6 miesięcy)." On to uwielbia..." powiedziała mama i tak się zaczęło.
~ 16-06-2015 9:10
Żenada, szkoda dziecka.
~zaboberek 16-06-2015 9:30
Niech nikt mi nie mówi,że matka chłopca robi to dla niego.Robi to dla siebie aby zaspokoić własne ambicje,to jest szczyt hipokryzji.
~@^@ 16-06-2015 9:42
Nawet jak się rasowe psy pokazuje, to na tym właściciel nieźle zarabia, podobnie jest w przypadku młodego modela. Więc dzieciak właściwie zarabia na siebie. W sumie, to ambicja rodziców, bo co dziecko ma do powiedzenia, ale może nie wyjdzie na tym tak źle, Jest zapotrzebowanie, jest i model.
~at 16-06-2015 10:26
Matce woda sodowa do głowy uderzyła. Traktuje swoje dziecko jak towar, któremu brakuje ceny - najlepiej na czole. Oby nie wyrosło na Narcyza zapatrzonego w swoją urodę. Przecież mogą pojawić się u dziecka trwałe zmiany w osobowości, zawiść ze strony rówieśników, nierówne traktowanie sławnego dziecka w przedszkolu, szkole. Matka robi dziecku krzywdę. Takie dziecko powinno mieć ochronę prawną przed chorą ambicją matki.
~MaMa 16-06-2015 10:58
Rzeczywiście dziecko jest urocze, ale nie ma wyjątkowej, jedynej w swoim rodzaju cechy, ktora wyróżniałaby go na tle innych dzieci. Moim zdaniem w tym konkursie duża role odegrały, jak zawsze, doskonale fotki pani MP-S. I to ona jest częścią sukcesu tego malucha. Mimo wszystko gratuluje ambitnej mamie! I nie ważne co nia kieruje, ze decyduje sie na promowanie swojego dziecka-to jest jej i tylko jej wybór i sumienie. Poza tym nie robi nic złego, a moze mały bedzie miał potem łatwiej, lepiej w życiu? Powodzenia i prosze sie nie przejmować jeleniogórskim hejtem.
~Derik 16-06-2015 11:06
Jaki jest cel tego artykułu? Co rodzice dziecka chcieli nim osiągnąć? Ot, zagadka. Jeżeli oczekiwali poklasku gawiedzi, to nie na portalu jelonkowym - u nas rządzi hejt. Jeżeli szukają sponsora - to też nie ten target. A już wiem - pewnie znowu jakiś konkurs się szykuje i zabiegają o nowe głosy - też pudło, czytelnicy tego portalu zagłosują na przekór na kogoś innego. Krótko mówiąc - dobrowolne, zupełnie bez przymusu i nie dla pieniędzy - sepuku.
~xx 16-06-2015 11:18
moda ze stanów,robienie wody z mózgu,potem dzieciaki chcą robić sobie operacje plastyczne w wieku 5lat a kończy się u psychiatry.
~Ja1988 16-06-2015 12:44
Zgadzam się z MaMą z 16-06-2015 10:58 . Bardzo fajnie, że rodzice od małego chcą coś dla dziecka osiągnąć. Ja bardzo żałuję, że moi rodzice nie zapisali mnie na żadne dodatkowe zajęcia. Czasami w wieku szkolnym nie chce się w nich uczestniczyć po jakimś czasie, ale później można żałować.
~też mama 16-06-2015 14:03
Zazdrość was ogarnia bo nie rozumiem? A niby jaka krzywda dzieje mu się z tego powodu??? Słodki śliczny maluszek. Niezłe macie hobby, wylewanie frustracji na portalu :) Pozdrawiam
~do też mama 16-06-2015 16:00
Żadna zazdrość prosta kobiecino.Krzywda jest tego rodzaju że wszelkie wspólzawodnictwo typu wybory miss,mister to w rzeczywistości wyścig szczurów nie mający nic wspólnego z rzeczywistością bo wszelkiego rodzaju "wystawy ludzi" są nieobiektywne.O ile dorośli są bardziej odporni psycicznie na tego typu imprezy o tyle dzieci już nie.Obejrzyj sobie dokument o wyborach małych miss w Stanach,gdzie 5 letnie umalowane dziewczynki wyglądające jak stara maleńka błagają rodziców o zgodę na operacje plastyczne a jako nastolatki kończą w psychiatrykach.
~mammma 16-06-2015 16:06
16-06-2015 16:00 | ~do też mama | świetne określenie: "wystawy ludzi". Dla mnie osobiście wszelkie 'wybory mini miss czy mistera' są tyleż żenujące co obrzydliwe... chore ambicje nowoczesnych mamusiek.
~psiutekjg 16-06-2015 18:01
do ~MaMa... a które dzieci są wyjątkowe? mają jakieś cechy? te w reklamach, serialach, programach itd.? dla mnie dziecko to dziecko, wszystkie są piękne, a że ten akurat wygrał konkurs, to wygrał, bo też jest ładnym dzieckiem... a jeśli chodzi o fotki, to nieprawda, że fotki od pani Moniki robia cuda! Fakt faktem robi piekne zdjęcia, sam skorzystalem z moja rodzinka, a że brzydki jestem (hahaha) to tak wyszedłem! Nawet przeróbki nie pomogly, a gadanie, że to dzieki fotkom dziecko ladne, to piepszenie średniowieczne, ale niestety ludzie zacofani! nie wiem po co komentowac, a jesli juz to kurde jakies pozytywy, a nie wyzwiska, obrazanie matki itd.!!!!! ale takie jest nasze jeleniogórskie społeczeństwo! ja mam 3 dzieci i to moja sprawa, czy beda modelami, lekarzami itd, beda kim beda
~ 16-06-2015 19:16
Rodzic traktujący swoje dziecko jak produkt, który można sprzedać powinien zostać przymusowo wysterylizowany, aby zapobiec takiemu procederowi w przyszłości.
~Rozsądny 16-06-2015 19:32
O kurka wodna chyba ~psiutekjg korzysta z mojego hosta. Ładnie to tak wbijać się na cudze i wymyślać historyjki w obronie.
~iza 16-06-2015 20:21
Nie zrealizowane marzenia rodziców,Biedne dziecko...Potniej będzie..Nie skacz,nie graj w piłkę..ciuchy te na sesje,...kup sobie mamusiu lale baby Born..
~ 16-06-2015 20:48
ALE KUPA ZAZDROŚNIKÓW SIĘ ODEZWAŁA... no i co z tego,że rodzice zarobią na "słodkości" i urodzie smyka.Może z tej kaski trochę odłożą,żeby zainwestować w rozwój intelektualny syna,żeby wyrównać ewentualne szkody z tytułu popularności.JEŻELI DOBRZE CZYTAM,A MAM TAKĄ NADZIEJĘ, TO Z WYPOWIEDZI MATKI WYNIKA, ŻE TO FOTKI BRAŁY UDZIAŁ W KONKURSACH ITP.ITD A NIE DZIECKO " NA ŻYWO". Moje dzieci z bardzo wczesnego dzieciństwa mają fotki, kiedy nagusieńkie zażywają kąpieli. I zapewniam ,żadne z nich nagością w życiu dorosłym,na zewnątrz, chorobliwie nie epatuje. Tak więc narcyzem od fotek nie musi się zostać, można mieć jedynie od zarania dobry,tzw wyrobiony gust modowy.A tego towaru wiekszości panom -młodym i dojrzałym, brakuje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie jest dobrze z powietrzem

Używki w kulturze

Spotkanie opłatkowe w Mysłakowicach  

Wampir Hochbergów

Większość za zmianą

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
211
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%