MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

35 wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 stycznia 2017, 9:18
Aktualizacja: Sobota, 28 stycznia 2017, 10:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wnioski do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2017 zostały już opublikowane. Aktualnie przechodzą weryfikację merytoryczną, a w lutym odbędzie się prezentacja na specjalnych spotkaniach oraz najważniejsze – głosowanie.

Złożono 38 wniosków, 35 zostało opublikowane. - Trzy nie spełniły wymogów formalnych, np. nie było listy poparcia odpowiednio wypełnionej, nie były wszystkie pola wypełnione – wnioskodawcy mimo wezwań tego nie uzupełnili, więc 3 wnioski zostały odrzucone – tłumaczy Barbara Olszewska, naczelnik Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta.

W sumie wnioski opiewają na łączną kwotę 5 135 015,99 zł, ale jak już wspominaliśmy – w tym roku Miasto przeznaczyło na ten cel niemal połowę mniej środków, niż w 2016 roku. Do podziału jest 800 tysięcy zł na cztery obszary miasta (po 200 tysięcy na każdy).

- W tej chwili wnioski przechodzą ocenę merytoryczną, następnie te, które przejdą pozytywną ocenę wydziału zostaną podane do publicznej wiadomości – dodała Barbara Olszewska. Od 8 lutego rozpocznie się publiczna prezentacja wniosków, która odbędzie się w Książnicy Karkonoskiej i w Muflonie - będzie można zadawać pytania wnioskodawcom. Głosowanie rozpocznie się 20 lutego, a na początku marca poznamy zadania, które będą realizowane.

Lista wniosków opublikowana jest na stronie Urzędu Miasta: https://jbo.jeleniagora.pl/publikacja-nadeslanych-zadan.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Nagrody dla nauczycieli

Stop marginalizacji średnich miast

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 23-01-2017 12:23
Ha ha ha , śmiech na sali..... jeśli chodzi o nowe słupki (startery) na basenie w 11 to pewnie właściciel szkólki pływackiej JS chce sobie zrobić prywatę kosztem głosów ludzi.... fuj nie ładnie. co do remontów uli to chyba raczej nie z budżetu obywatelskiego to powinno być robione...
~ 24-01-2017 8:47
po co takie hocki klocki z udawaniem ze obywatel ma cos do powiedzenia dostanie ten kto ma dostac a nie ten co chce dostac

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Znikną bariery w podstawówkach

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Nabór wniosków na wymianę pieców

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
637
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%