MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

300 tys. zł na pomoc w nauce

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 26 czerwca 2011, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Angela
„Kalejdoskop szans, kalejdoskop możliwości” – tak nazywa się jeden z programów, którego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych dla dzieci z grup o tzw. utrudnionym dostępie do edukacji. Na jego realizację miastu udało się pozyskać około 300 tys. zł.

- Jest to udzielenie przeróżnej pomocy dzieciom, które ze względu na sytuację domową lub środowiskową mają problemy w szkole i nie nadążają za tempem nauki rówieśników. Z rożnych powodów grupa takich dzieci jest niemała. Pozostawienie ich samymi sobie oznacza w prostej konsekwencji, że będą powielać nie zawsze właściwe zachowania swoich rodziców. Inna sprawa, że są sytuacje, kiedy trudno winić niezamożnych rodziców, że nie łożą na edukację swoich dzieci, bo bywa, że z obiektywnych powodów nie są w stanie – mówi Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry.

Cała kwota, jaka zostanie wykorzystana w przyszłym roku w ramach projektu „Kalejdoskop szans, kalejdoskop możliwości” to 359 tys. zł, z których większość (nieco ponad 300 tys. zł), pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, a niemal 60 tys. – z dotacji celowej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Bulwar Cieplicki otwarty!

Miesiąc bez opłat za wstęp do KPN

Pożegnalna wystawa braci Osipików

Działalność kupiecka, rzemieślnicza i miejska  

Wędrówka Szlakiem Siedmiu Wzgórz

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Nowy taras na Paciorkach

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
340
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%