MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

300 tys. zł na pomoc w nauce

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 26 czerwca 2011, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Angela
„Kalejdoskop szans, kalejdoskop możliwości” – tak nazywa się jeden z programów, którego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych dla dzieci z grup o tzw. utrudnionym dostępie do edukacji. Na jego realizację miastu udało się pozyskać około 300 tys. zł.

- Jest to udzielenie przeróżnej pomocy dzieciom, które ze względu na sytuację domową lub środowiskową mają problemy w szkole i nie nadążają za tempem nauki rówieśników. Z rożnych powodów grupa takich dzieci jest niemała. Pozostawienie ich samymi sobie oznacza w prostej konsekwencji, że będą powielać nie zawsze właściwe zachowania swoich rodziców. Inna sprawa, że są sytuacje, kiedy trudno winić niezamożnych rodziców, że nie łożą na edukację swoich dzieci, bo bywa, że z obiektywnych powodów nie są w stanie – mówi Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry.

Cała kwota, jaka zostanie wykorzystana w przyszłym roku w ramach projektu „Kalejdoskop szans, kalejdoskop możliwości” to 359 tys. zł, z których większość (nieco ponad 300 tys. zł), pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, a niemal 60 tys. – z dotacji celowej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zygzakiem po ulicy

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Projekt Kom(m)ando

Doczekają się ronda

Wizyta profesora

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Złote Gody w Janowicach

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
668
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%