MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

3 miliony złotych na ratowanie pszczół

Wiadomości: Region
Sobota, 13 października 2018, 6:27
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2018, 6:57
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przeznaczył 3 mln zł na nowy program ratowania pszczół na Dolnym Śląsku.

Prezes WFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz i jego zastępca Bartłomiej Wiązowski podjęli decyzję o uruchomieniu programu, który pomoże ratować populację pszczół na naszych terenach. A ta ostatnio dosyć znacząco zeszczuplała. Wszystko przez pestycydy, jakie rozpryskują na swoich polach rolnicy.

- Pszczoły podtrzymują życie na ziemi, dzięki zapylaniu roślin. Bez działalności tych owadów nie istniałoby wiele roślin w naszym środowisku. Nawet 90 proc. z nich w naszej strefie klimatycznej to gatunki owadopylne – mówi Łukasz Kasztelowicz prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Wsparcie z programu udzielane będzie na zakup uli z wyposażeniem, poideł dla pszczół, wyposażenia pracowni pszczelarskich, potrzebnych leków i paszy oraz zakładanie kłód bartnych. Środki będzie można także pozyskać na zakładanie łąk kwietnych na obszarach zurbanizowanych.

Program skierowany jest do lokalnych samorządów, Lasów Państwowych, Karkonoskiego Parku Narodowego, parków krajobrazowych, państwowych szkół wyższych oraz organizacji pozarządowych. Szczegóły odnośnie tej akcji są na stronie internetowej WFOŚiGW we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

14
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje "Kuchnia Ducha Gór"

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkania z Beatą Kempą

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Ja Cieplice 13-10-2018 6:55
Super , brawo .
~Bezdomny 13-10-2018 11:27
Niedługo sami się uniecystwimi.
~ 13-10-2018 11:41
A kto spryskuje lasy ani osy.żaby.płazów wszystko prawie wytrute a gospodarz dalej będzie sypał żeby było więcej i szybko a jak nie zaopatruje się w marketach i mówi że klęska w plonach i dostaje odszkodowanie a pszczółki dalej będą wykańczane biedny na pewno będzie mógł tylko się oblizać na wsparcie
użytkownik facebook 13-10-2018 21:08
Tak niedawno solidarnie milczeli w sprawie wycinki 100 letnich drzew a teraz będą ratować malutkie pszczółki - na miejscu pszczółek już bym się pakował i leciał do Czech ........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Most grozi zawaleniem

PZN na kręgielni

Wzrost bezrobocia w powiecie lwóweckim

Plaża nad Bobrem otwarta

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1110
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%