MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

25–lecie współpracy Jeleniej Góry i Erftstadt

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 10 maja 2016, 8:12
Aktualizacja: 8:16
Autor: Wiktoria Ciepiela
Fot. Wiktoria Ciepiela
W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość z okazji 25–lecia Stowarzyszenia Wspierania Przyjaźni i Współpracy miast Jeleniej Góry oraz Erftstadt.

- Zadaniem Stowarzyszenia jest organizacja wymiany młodzieży z Polski i Niemiec, a także tworzenie różnych wydarzeń, w tym wystaw i warsztatów związanych ze zdolnościami artystycznymi ludzi. Działania te mają na celu pogłębienie kontaktów i współpracy Jeleniej Góry i Ertfstadt - wyjaśniali przedstawiciele jeleniogórskiego urzędu.

- Stowarzyszenie powstało w 1991 roku. Jest to najlepsza forma współpracy, ponieważ to głównie mieszkańcy miast jednoczą się ze sobą - mówił podczas piątkowej (06.05) uroczystości prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. - Ludzie z Jeleniej Góry przyjaźnią się z mieszkańcami Erftstadt. Co roku odwiedzają się nawzajem, wymieniają szereg inicjatyw sportowych i turystycznych, a że w tym roku świętują 25 lat swojego istnienia, to zostało zorganizowane spotkanie w ratuszu. Myślę, że to będzie dobry przykład dla innych naszych kontaktów - dodał prezydent.

W trakcie spotkania wystąpiły dzieci z dwóch jeleniogórskich przedszkoli: Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 14 oraz Miejskiego Przedszkola nr 13.

Ogłoszenia

Czytaj również

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Most do rozbiórki

Monitoring w Radomicach

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Ja 10-05-2016 13:03
Od 1974 roku, czasu otwarcia granicy z Niemcami ( d. DDR ) wydano około 2 miliardów dolarów na mały ruch transgraniczny i współpracę Pl-D. Nigdy, w żadnych mediach nie pokazano, że rodzina polska przyjaźni się z niemiecką. Oprócz małżeństw obu nacji, bardzo rzadko, niczego nie uzyskano. Chętnie usłyszałbym np. o tym ilu Polaków zatrudniono w Erfstadt lub np. ilu emerytów z tego miasta mieszka w naszym pięknym regionie. Współpraca instytucji, także szkół i przedszkoli wynika z tego, że korzystając z funduszy unijnych, muszą mieć zagranicznego partnera. W momencie, gdy kończą się pieniądze dotacyjne, kończy się współpraca polsko-niemiecka. Za forsę, która poszła na przybliżenie obu narodów, wybudowałbym międzynarodowe miasto od podstaw; z gołego pola.
~a ja 11-05-2016 7:06
Co innego mały ruch graniczny, a co innego współpraca z Erfstadt.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Nowe boksy na stadionie

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2199
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%