MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

24 tony zabytku na przemyt

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 23 listopada 2007, 7:52
Aktualizacja: 7:52
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
W naczepie ciężarówki kierowanej przez mieszkańca Lwówka Śląskiego pogranicznicy znaleźli zabytkowe płyty kamienne. Zatrzymali towar. Ekspertyzy dokona konserwator zabytków.

Kilkadziesiąt rozmaitych płyt pochodzących najprawdopodobniej z ruiny dawnych zabudowań ważyło aż 24 tony. – Przewoźnik nie miał zezwolenia na przewóz przedmiotów – poinformowała kpt. Joanna Woźniak, rzeczniczka Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Dlatego transport został zatrzymany i zabezpieczony przez strażników granicznych. O zdarzeniu funkcjonariusze poinformowali służbę ochrony zabytków, która dokona ekspertyzy zatrzymanych płyt.

W ten sam sposób przez jakiś czas wywożono do Niemiec zabytkowe epitafia i figury skradzione z jednego z kościołów w powiecie lwóweckim. Wówczas latem na trop przestępców wpadli wspólnie policjanci polscy i niemieccy. Złapano Polaka przemytnika oraz Niemca, który zajmował się paserką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czołowe zderzenie

To jest już koniec...

Skrócone (przez upały) godziny pracy Urzędu Miasta

Komentarze (2) Dodaj komentarz

AsKier 23-11-2007 8:56
A co będzie jak znikną granice?
~xxx 23-11-2007 10:07
ludzie nauczcie się że jak się chce normalnie przekraczać granicę to jedzie się w lubuskie i tam nikt by nie robił problemu z tym gruzem a gdzie był konserwator jak ten obiekt z którego zabrano ten kamień popadł w ruinę wtedy to jest dobrze bo to nasza Polska ruina

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Smacznie i oryginalnie

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Stroma po remoncie

Na Szwedzkie Skały wysiłkiem (nie)małym

Dni Promocji i Kultury Gminy Mysłakowice  

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1039
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%