MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

23. wycieczka Rajdu na Raty–podwójne urodziny

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 18 lipca 2016, 15:48
Aktualizacja: 15:51
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Archiwum K. Tęczy
W niedzielę (17.07) Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprosił turystów na kolejną wycieczkę w ramach Rajdu na Raty. Tym razem skorzystano z komunikacji kolejowej i wyruszono rannym pociągiem do Trzcińska. A tam…

Po przekroczeniu mostu na Bobrze, ruszono ścieżkami leśnymi w Góry Sokole. Co prawda ten uroczy zakątek odwiedzany jest dosyć często, ale spokój tam panujący jest takim magnesem, że przychodzi się tam po raz kolejny z prawdziwą przyjemnością. A i widoki jakie się rozpościerają z Sokolika czy Krzyżnej Góry zawsze cieszą oko. No i odpoczynek w schronisku „Szwajcarka”!

Teraz nie przewidziano zbyt długiego odpoczynku, gdyż trasa nie należała do zbyt krótkich. Turystów czekało przejście do Karpnik, gdzie m.in. mogli obejrzeć potężnych rozmiarów krzyż upamiętniający poległych mieszkańców wsi podczas I wojny światowej. No i oczywiście Bukowiec – miejscowość od kilku lat coraz bardziej odwiedzana przez turystów. Dzieje się tak ze względu na działalność dwóch podmiotów mających tutaj swoje siedziby: Związku Gmin Karkonoskich oraz Fundacji Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Organizowane przez nie imprezy, spotkania, festyny, a także przeprowadzana wciąż odnowa jednego z najpiękniejszych założeń parkowych w Europie, przynoszą pożądane rezultaty.

I właśnie w tak pięknej scenerii bukowieckiego parku, na polanie przed pałacem, przygotowano miejsce odpoczynku, gdzie turyści mogli się pożywić. Zaraz też słychać było skwierczenie tłuszczu kapiącego z grzanych nad ogniem kiełbasek - zastawiono stoły smacznymi specjałami i gdy tylko rozległa się muzyka rozpoczęto tańce.

Wydawałoby się, że to typowe spotkanie turystyczne. Tak jednak, tym razem, nie było. To spotkanie miało na celu uhonorowanie dwóch osób, które obchodziły swoje urodziny. Pierwszy to Bolesław - turysta i wieloletni uczestnik Rajdu na Raty. Drugi – Krzysztof, krajoznawca i od lat prowadzący wycieczki m.in. w Rajdzie na Raty. Nic więc dziwnego, że na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób. Były gratulacje, uściski, życzenia, oczywiście torty, ale najważniejsza była dobra zabawa, czyli tańce przy pięknej muzyce w wykonaniu kontrabasistki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Jest gdzie chodzić – konkurs

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jelonekM 18-07-2016 17:13
Ale kontrabasu nie widać na zdjęciach
~gluś 18-07-2016 22:06
fantastyczna od wielu lat inicjatywa i fantastyczni Ludzie jakich można spotkać na każdym "wypadzie"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Krakowska w budowie

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Bobry na Zabobrzu

Zapuszczone okolice Drzymały

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2085
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%