MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

200 pieczątek w 24 godziny

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 sierpnia 2020, 14:03
Aktualizacja: 17:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. traczynski
Za nami kolejna edycja imprezy pod hasłem "200 pieczątek w 24 godziny", która organizuje ekipa Jeep-Survival. Załogi z różnych stron Polski, przy zachowaniu zasad wymogów sanitarnych rywalizowały z czasem, trudnościami w terenie i awariami pojazdów w pobliżu Osiedla Czarne w Jeleniej Górze.

Zadaniem uczestników było zebranie jak największej liczby pieczątek (w formie elektronicznej) w ciągu 24 godzin od startu. Liczne trawersy, przeprawy przez błoto i zmagania ze sprzętem sprawiają, że uczestnicy 200 pieczątek po raz kolejny będą dobrze wspominać rywalizację w Jeleniej Górze. Warto podkreślić, że impreza jest legalna i odbyła się pod patronatem prezydenta miasta.

Na zwycięzców czekały puchary i nagrody od sponsorów. Bieszczadzka edycja "200 pieczątek w 24 godziny" zaplanowana jest na październik.

Twoja reakcja na artykuł?

27
75%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
11%
Złości
3
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Sankami w memoriale Warzyboka

Poznaliśmy mistrzów Jeleniej Góry

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~ 2-08-2020 17:32
Dziękujemy! Jazda po młodych brzózkach połączona z gniazdami ptasimi pełnymi jajek na przedniej szybie. Bezcenne!!!
~slick 2-08-2020 22:57
do: ~ (17:32)
Musisz kiedyś spróbować. Świetnie się po tym człowiek czuje ;-)
~frodo 4-08-2020 1:02
do: ~slick (22:57)
S_p...d_alajcie i pieczątki zbierajcie sobie w urzędach a nie dewastując przyrodę! Do dziś po waszych wyczynach sprzed roku nie da się przejść po rozoranych koleinach! Proponuję jazdę w ogródku jednego z uczestników, będzie na pewno zachwycony! Banda De_bil_i! Weź jeden z drugim rower i wyżyj się fizycznie, podjedziesz pod Łopatę, stawiam browara!
~Jeleniogorzanin 3-08-2020 11:13
do: ~ (17:32)
Panie ornitolog to jakie ptaki maja teraz okres legowy ?
~Mieszkaniec 3-08-2020 9:25
To niebywałe ... tylu zniszczeń nigdy nie widziałem. To skandal, aby zezwalać na niszczenie przyrody. Rozumiem, że każdy ma swoje pasje, ale robić z naszych terenów poligon i niszczyć, to już za wiele. Potem sobie wracacie do swoich domów w Krakowie, Warszawie i w wielu innych miejscach Polski, a my tu zostajemy z tymi zniszczeniami. Smutek, że była no to zgoda ... ale jest nadzieja, że to już się nie powtórzy
~pogromca głupoty 3-08-2020 18:09
do: ~Mieszkaniec (9:25)
Powtórzy, powtórzy, organizator jest tak złotousty że przekupi każdego, czy to panie w urzędzie ochrony środowiska czy to ratuszu! Takich mamy ludzi w urzędach, kochających przyrodę, że oddają w ręce p o j e b ó w dewastujących przyrodę!!! SKANDAL!!
~Jeleniogorzanin 3-08-2020 11:11
Bylem, podziwiałem. To bylo niesamowite. Szkoda ze tak mało reklamy. Różnego rodzaju imprezy to dobry kierunek dla naszego miasta.
~czarne 3-08-2020 11:13
organizator to się nie spodziewa jakie atrakcje go czekają, zostały zniszczone drogi, lasy, drzewa, zniszczone gniazda ptaków, drogi całe w błocie, a on myśli że zgarnie kase i będzie bez karny, jutro trafia pismo wraz ze zdjęciami do ochrony środowiska, do lasów państwowych i sanepidu celem wyjaśnia tego niszczycielskiego rajdu. Może organizator niech sobie po posesji rajd zorganizuje. Ludzie to jednak zwierzęta
~Tiktak 3-08-2020 11:22
do: ~czarne (11:13)
A ty tam byles , widziales ? Przeciez oni nawet asfaltem nie jeździli a to błoto na drogach w taką suszę. Od razu widać że jesteś jakis troll.
~pogromca głupoty 3-08-2020 18:22
do: ~czarne (11:13)
Już w zeszłym roku zrobiło się głośno o tych c y m b a ł a ch, zniszczenia były ogromne ! Ludzie byli zbulwersowani, było mnóstwo negatywnych komentarzy, czy ktoś to zgłaszał??? Sam byłem ze zdjęciami w urzędzie ochrony środowiska i co? i nic się nie stało! Gdyby było sporo zgłoszeń to może nie dostaliby pozwolenia na kolejną demolkę! Pani z urzędu ochrony środowiska powiedziała że to tylko kilka samosiejek! Jak tacy ludzie zasiadają w urzędach i decydują o losie przyrody to kiepsko widzę nasza naturę. A pisałem już trzy dni przed imprezą że Jelonka wklei soczyste zdjęcia z cudownej zabawy! Przyjechali, rozjechali lasy i łąki, połamali drzewa, wystraszyli ptaki i zwierzęta tam mieszkające, pozostawili po sobie górę śmieci, fakt ułożone na kupce (ciekawe kto to wywiezie) , ale co tam, ważne żeby m o t ł o ch dobrze się bawił.
~JolaJola 3-08-2020 20:35
do: ~pogromca głupoty (18:22)
Panie hejnalisto i obrońco przyrody. Z tego co piszesz to już drugi rok łazisz wszędzie i szukasz czego by sie tu czepić. gdzie byłes dwa dni wcześniej, dwa dni przed ich imprezą rok temu jak sprzątali teren odstojników ze śmieci: puszek,butelek, ko...ów, sterty zużytych pieluch i podpasek ? Czy chodząc i śledząc gdzie by tu zrobić jakieś zdjęcie żeby kogoś podpier..lić podniosłeś choć jeden papierek ? To chyba oni tez posadzili ukradzione kwiatki na przystanku. Gdzie byłeś wtedy ? Znam od wielu lat odstojnik na którym organizowali imprezę, byłem tam nawet przez kilka godzin w piątkowy wieczór i w niedzielę. Tak zgadza się rozjechali kilka krzaków i zarośla z chwastów, zrobili dojście do miejsc które były nigdy dla nikogo niedostępne. Nawet Ty możesz teraz zajść dalej. Dziwię sie organizatorom, że chce im sie robić tu cokolwiek. Dziwie sie wszystkim którzy chca dla tego miasta zrobic cokolwiek i bez znaczenia czy to rowery , samochody, konkurs psów czy zjazd zbieraczy znaczków bo w podziekowaniu otrzymują właśnie takie komentarze jak twój. Zrób coś pożytecznego dla swojego miasta. Przestań żyć hejnałowaniem a weź sie za robotę.
~pogromca głupoty 3-08-2020 21:27
do: ~JolaJola (20:35)
Powyższy komentarz jest do ciebie panie Jola Jola:)
~+++ 3-08-2020 21:47
do: ~JolaJola (20:35)
Bardzo dobrze napisane. Pan pogromca juz nie raz pokazał jakim jest malkontentem. On tak zawsze. Dla niego nikt nie powinien oddychać a cały świat powinien być tylko jego.
~pogromca głupoty 3-08-2020 22:16
do: ~+++ (21:47)
Mylisz się swoim małym zamkniętym myślotoku, po prostu napisz że nie rozumiesz człowieka który kocha przyrodę i karci każdą na niej zbrodnie i tyle by wystarczyło.
~Mieszkaniec 3-08-2020 21:49
do: ~JolaJola (20:35)
Mieszkam nieopodal i jestem z tą głupotą na bierząco. Ten lasek za ulicą Graniczną to jedno z ostatnich miejsc, które jeszcze nam zostały. Zwierzęta uciekały w popłochu, sarny z małymi pod płotami posesji próbowały się schować. Zniszczone i rozjechane leśne ścieżki, wyrwana ściółka leśna, okorowane od wyciągarek drzewa ! Zostały także naruszone formace skalne od ciężkich terenowych maszyn przemierzających tą ostatnią w okolicy oazę spokoju. Ludzie ! Czy to tak trudno zauważyć ... to jest nasz ekosystem. Niech sobie uprawiają swoje pasje, ale na POLIGONIE lub w miejscach, które mogą się do tego nadawać. To smutne, że wielu napisano tu o rozjechaniu kilku krzaków i zarośli ... Jola Jola warto zastanowić się nad wpisywanymi tu słowami i myślę, że trochę wstydu też by się przydało.
~pogromca głupoty 3-08-2020 22:22
do: ~Mieszkaniec (21:49)
Nie licz na zrozumienie tej upadło myślącej zakompleksionej masie ludzkiej , dla której liczy się tylko dobra zabawa i własna D U P A., za wszelka cenę! Te prymitywne jednostki są pozbawione jakichkolwiek odruchów ludzkich, empatii i szacunku dla świata w którym żyją. Ich poziom egzystencji to picie, jedzenie, praca, spanie i zabawa. Ameba morska ma więcej świadomości, bo dąży ewolucyjnie do samorozwoju, oni do samozagłady.
~sąsiad 4-08-2020 1:44
do: ~Mieszkaniec (21:49)
Sąsiedzie trochę cie ponosi. Rok temu waliłeś śmieci i kostkę brukową na druga stronę rowu melioracyjnego żeby nie była na twoim, w tym roku do rowu lejesz resztki randapu którym pryskałeś swój trawnik żeby chwasty nie rosły po czym butelki pyk na druga stronę rowu w krzaki. Często widzę co robisz wiec najpierw zadbaj o ekologię na swojej posesji a potem czepiaj sie innych. Na skoszoną trawę też można kupic pojemnik a nie na druga stronę rowu. Notabene ta druga strona rowu to jest działka miasta na którego władze tak zawsze psioczysz. Szybciej te sarny zd...ną od picia chemii z rowu przed twoim domem niż o twój płot sie zabiją. Wielki mi gwiazdor internetowy z ciebie sie zrobił.
~Mieszkaniec 4-08-2020 16:42
do: ~sąsiad (1:44)
Jakie to smutne 'sąsiad', ale takie są prawa internetu, os...my i frustraci nie rozumiejący tematu, wpisują swoje żale ...głupoty kreślą nie wiedzieć nawet do kogo. Oj współczucie mam wielkie w twoją stronę. Oto co robią ci, co nie mają co robić. Nie ...to akurat nie ten adres ...piszesz do nie właściwej osoby, a jednocześnie odkrywasz swoje ułomnośći podglądacza. To smutne. Obok mnie nie ma ani jednego rowu...Pozdrawiam wszystkich rozumiejących to o co tu walczymy. O spokój, zieleń, zwierzęta, kawałek lasku ...to ...jeszcze mamy !
~pogromca głupoty 3-08-2020 21:26
Tak, teren sobie posprzątali ze śmieci aby mogli zniszczyć przyrodę - super wykładnia!. Tak się składa że gdziekolwiek jestem, czy to w lesie , na łące, nawet na chodniku ZAWSZE podnoszę nie swoje śmieci a ty mądralo, obrońco dewastatorów zacisza zwierząt, stać cię na to??? Rok temu dowiedziałem się o tych czubach po raz pierwszy, jak byś chciał wiedzieć. A gdzie ty przebywasz? Wspierasz takie mało inteligentne zabawy dla nie dorosłych, małych ludzików, podniecasz się hałasem, smrodem spalin i oleju silnikowego - super, gratuluje pasji. Ja nie potrzebuję rozjechanych krzaków, aby sobie gdzieś dojść dalej! To jest dom zwierząt i tam ma być dzika przyroda, ja sobie znajdę takie miejsca do spacerów aby niczego nie niszczyć i szanować spokój zwierząt, bo nie jestem sam na tej planecie, ty chyba sadzisz inaczej. Dewastacja przyrody to nie jest chyba najlepsza promocja miasta, a co ty zrobiłeś dla swojego miasta oprócz poklaskiwania dla takich prymitywnych "zabaw"?? O mnie i moją pracę się nie martw, raczej ty zmień poglądy, bo są destrukcyjne dla ciebie i twojego otoczenia - masz na to wpływ, mimo że myślisz inaczej.
~pogromca głupoty 3-08-2020 21:31
Powyższy komentarz jest odpowiedzią dla ciebie panie Jola Jola:)
~jeleniogórskie dzieci 3-08-2020 21:58
do: ~pogromca głupoty (21:31)
Ostatnio nie pasowała ci zorganizowana zabawa dla dzieci w naszym mieście. Dziś nie pasują ci samochody. Co ci pasuje , kiedy jesteś szczęśliwy ?
~pogromca głupoty 3-08-2020 22:09
do: ~jeleniogórskie dzieci (21:58)
Czytaj ze zrozumieniem, to na prawdę nie boli. Nie samochody a dewastacja przyrody! A co do dzieci, nie impreza, tylko zakładanie dzieciom sz...y na twarz przez "mądrych" rodziców. Widzę że rozumienie czytanego tekstu nie jest twoją mocną stroną, cóż...A kiedy jestem szczęśliwy? Przeważnie zawsze, ale odkąd zauważam ludzką głupotę, to jakoś mi źle, że muszę to widzieć, a jest jej coraz więcej. Zwłaszcza w sklepach kiedy widzę zamaskowanych samobójców. Na szczęście nie muszę przebywać z ludźmi tak często, znajduje ukojenie od tego szaleństwa w zaciszu leśnym i na łonie przyrody:)
~jeleniogórskie dzieci 3-08-2020 22:02
do: ~pogromca głupoty (21:31)
Co zrobiłeś dla naszego miasta prócz narzekania na wszystko i wszystkich ?
~pogromca głupoty 3-08-2020 22:13
do: ~jeleniogórskie dzieci (22:02)
To pytanie nie do mnie....pomyliłeś osoby decyzyjne odnośnie zarządzania miastem. Na wszystko i na wszystkich? Przeceniasz mnie. A że głupoty wokoło coraz więcej i więcej, to może tak ci się zauważyło:) Nie każdy to widzi, większość żyje w swoim matrixie i uważa że wszystko jest ok.
~natron 4-08-2020 9:19
do: ~jeleniogórskie dzieci (22:02)
Wystarczy że nie s..i, nie brudzi, nie rozjeżdża, nie kopci i pi...zi. Gdyby tak było z każdym, to miasto wyglądałoby znacznie lepiej. Ale najfajniej z wysokości swoich 4x które wydaliły w ziemię miskę przepalonego oleju i wzbiły w powietrze smród pouczać innych, nie?
~taka baba 4-08-2020 9:50
Ciekawe czy właściciel łąki na której mieli swoją "bazę" wie, ile oleju dostarczyli w jego ziemię? Smród oleju silnikowego roznosi się w powietrzu. Szkoda że dał się przekupić za parę złotych i udostępnił im teren, gdyby nie on, cała impreza by się nie odbyła.
~Em 7-08-2020 13:39
Banda cholernych ignorantów , mo...li ,dewastatorów ...Niestety w tym kraju mo...ci mają się dobrze . Taki poziom umysłowy ...
~Wydra 12-08-2020 11:12
Ludzie, co wy w tej Jeleniej Górze płodzicie?, Poziom komentujących tych dzieci jest okropny, zaniżony poniżej zera. Wcześniej jak tam obok była jednostka wojskowa a obecny las koło Czarnego był poligonem wojskowym to nikt nie narzekał że ciężkimi wozami bojowymi żołnierze jeździli po całym lesie i tam ćwiczyli. oprócz tego robili wielkie BUUM! i jakoś nikt nie narzekał A teraz nawet jak ktoś muchę przejedzie na drodze to zostanie za to na Facebooku lub na innych portalach osądzony.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Jeleniogórzanie wśród najlepszych

To było bezpieczne?

Jeleniogórzanie tuż za podium

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
782
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%