MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

20 lat Teatru Maska i premiera “Kontrabasisty”

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 20 września 2015, 8:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 września 2015, 7:37
Autor: Manu
Fot. Archiwum Teatru Maska
W tym roku 20–lecie swojej działalności obchodzi działający przy Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu – Teatr Maska. Z okazji jubileuszu drugiej dekady działalności teatru przygotowano monodram “Kontrabasista” Patricka Süskinda w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego i wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza. Premiera: 19 października (w poniedziałek) o godz. 19.00 w sali teatralnej ODK. Wejściówki na spektakl można odebrać w sekretariacie ODK.

Od 1995 roku dorobek Teatru Maska powiększył się o ponad 20 spektakli zróżnicowanych pod względem tematyki, formy i treści. Aktorzy teatru nie bali się sięgnąć po klasyków, m.in. Williama Szekspira czy Adama Mickiewicza, nie obce było też im wystawić bajkę. Cykl przedstawień w klimacie kabaretowym o epokach (“Rozprawa o średniowieczu”, “Renesans, czyli jak Wam się podoba” czy “Barock w trampkach”) prezentowany był na wielu plenerowych imprezach. Lekkie dowcipne formy takie, jak “W starym kinie? ...czyli zwierzenia dublera”, “Nie kochać to grzech”, “Jak zostać artystą”, “Uwiedziony” od lat bawiły widzów, zarówno tych starszych, jak i młodszych. “II część Dziadów” Mickiewicza wystawiona była w kaplicy w Jeleniej Górze.

Obecnie grono aktorów Teatru Maska tworzą: Honorata Magdeczko-Capote, Ryszard Wojnarowski, Paweł Sikora i Krzysztof Rogacewicz. To właśnie oni będą mogli podsumować m.in. swoje osiągnięcia edukacyjne. Gościnnie czasem wspierali ich także aktorzy Teatru Cinema z Michałowic: Włodzimierz Dyła, Jan Kochanowski i Tadeusz Rybicki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór

Czyżby Andrzej Duda?

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Soboty z artystami

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
753
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%