MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

15–lecie akcji "Zostań z nami Świętym Mikołajem"

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 grudnia 2015, 8:52
Aktualizacja: 8:55
Autor: SM
Fot. Użyczone
Ponad 700 paczek rozdano w tym roku w ramach akcji "Zostań z nami Świętym Mikołajem". Trafiły one do dzieci z jeleniogórskich rodzin niżej sytuowanych. Na piątkowej (18.12) gali świętowano 15 lecie akcji i dziękowano darczyńcom.

Akcję organizuje Straż Miejska, Polski Czerwony Krzyż, Policja, Miejska Komisja rozwiązywania Problemów Alkoholowych a pomaga wiele firm i instytucji z regionu jeleniogórskiego.

- Wspomagamy dzieci wskazane przez pedagogów szkolnych. Dostajemy listy, potem potwierdzamy nazwiska w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Nie ma nic cenniejszego, jak uśmiech dzieci, które widząc Mikołaja, nie mogą się doczekać paczki – mówi Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze..

- Ogromne wyrazy uznania i podziękowania należą się jeleniogórskim firmom i instytucjom, które włączyły się do akcji. W tym roku wsparły nas finansowo: DWS Draexlmaier, Dr. Schnaider, JZO, Jelenia Plast oraz Jel-Car. Dziękujemy również Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze, Starostwu Powiatu Jeleniogórskiego oraz Towarzystwu Walki z Kalectwem. Podziękowania kierujemy też do wszystkich mieszkańców, którzy przekazali datki do puszek PCK w jeleniogórskich marketach. W tym przypadku dzielnie spisali się wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych nr 2 „Handlówka”, Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych, Ośrodka Wychowania i Szkolenia OHP w Mysłakowicach oraz Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych – podkreśla rzecznik SM.

Podczas gali podsumowującej 15-lecie tej akcji, która odbyła się w Hotelu Mercure, darczyńcom wręczono dyplomy oraz pamiątkowe serca. Odbył się również koncert w wykonaniu Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Janiny Garści, Chóru Parafialnego „Harfa” z Piechowic oraz Zespołu Ludowego „Jeleniogórzanie”.

DWS Draexlmaier, Straż Miejska oraz Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zostały wyróżnione medalami okolicznościowymi 70 lat PCK a JZO pucharem za wieloletnie wspieranie akcji.

Przez 15 lat akcji „Zostań z Nami Świętym Mikołajem” zostało przygotowanych i rozdanych około 20 000 paczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Manewry ratownicze w escape room'ie

Synoptycy: Spodziewane przymrozki

Wsparcie strajkujących

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~rewers 23-12-2015 9:24
Brawo !!!! Usmiech i radośc na twarzy dziecka bezcenne !!!!
~gluś 23-12-2015 12:04
serce rośnie - dziękuję :)
~tadzik 23-12-2015 13:10
Cały artykuł i ani słówka o Grześku Rybarczyku? Dzięki ci Grześ:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak wyleczyć choroby autoagresyjne – jutro

Rozmowy z malarzem

Uliczny taniec... do Tancbudy

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

List Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Jerzego Łużniaka do jeleniogórskich pedagogów

Sonda

Sezonowa zmiana opon powinna być obowiązkowa?

Oddanych
głosów
1291
Tak
70%
Nie
24%
Nie wiem
6%