MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

150 dni na przebudowę Wyczółkowskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 18 lipca 2016, 8:28
Aktualizacja: Wtorek, 19 lipca 2016, 8:25
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy ulicy Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze w końcu doczekają się przebudowy swojej drogi. Ogłoszono przetarg na wykonanie robót. – Pieniądze na ten cel mamy zabezpieczone w budżecie miasta, a prace będziemy prowadzili równolegle z zakładem gazowniczym wymieniającym sieć gazową – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

O konieczności przeprowadzenia remontu ulicy Wyczółkowskiego kilka miesięcy temu przekonywali nasi Czytelnicy. – Dookoła wszystkie drogi zostały już wyremontowane, a nasza ulica została zapomniana przez Boga i rządzących – skarżyła się Małgorzata Korman z ul. Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze. - Obiecano nam, że remont rozpocznie się jak tylko Wodnik zakończy przebudowę kanalizacji. Tę inwestycję już wykonano, a remontu ulicy, jak nie było tak nie ma – dodała Czytelniczka.

Wówczas dyrekcja zarządu dróg i mostów informowała, że aktualizowana jest dokumentacja projektowa tej ulicy, która została wykonana w czerwcu br. Obecnie ogłoszono przetarg na przebudowę ulicy Wyczółkowskiego od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego. Przedsiębiorcy mogą składać swoje oferty do 21 lipca, a na wykonanie inwestycji zwycięzca będzie miał 150 dni od dnia podpisania umowy.

Zadanie obejmuje wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni drogi, chodników oraz wjazdów. Zakresem robót objęto także budowę nowego odcinka kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci oświetlenia ulicznego. Szacowany koszt tych prac to 1 mln 300 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Utrudnienia w Witkowie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~obser 18-07-2016 8:43
Pierwotnie remont opiewał na 3,5 mln. zł ..Za 1,3 mln zł to będzie jak zwykle fuszerka i bylejakośc ,miał być chodnik brukowy będzie asfalt ugniatany gumiakami ,koszt remontu to tyle co budowa fontanny a jeszcze parę kieszeni trzeba napełnić.Ciekawe czy wyremontowany będzie wewnętrzny fragment wyczółkowskiego?
~wydojony przez PO władzę. 18-07-2016 8:51
By dojechać do szkoły nr 10 dalej jeździć bedziemy jak "na falach Dunaju" po ul. Wyczółowskiego chyba ,że duch tego malarza wymaluje nam stosowne ulotne uskrzydlone latające autka byśmy nad tą aleją bublowatego nieróbstwa pofruwali w fantazji obiecanek na wieki wieków Amen.Zrowo stojący na gruncie na te "bajki utracjuszów " nie da się nabrać znając tercet egzotyczny TEJ WŁADZY!!!
~Karo 18-07-2016 9:42
Może by tak przejechali się nasi włodarze ul. Drzymały?
~Anonimowy 18-07-2016 11:46
Do ~obser: Po co Ci tam chodnik brukowy? Przeciez to nie deptak w centrum. Asfalt jak najbardziej wystarczy. Na Zachodzie normalnie asfalt leja i ludzie sie ciesza. Przynajmniej powierzchnia jest gladka, kobietom z wozkami latwiej sie dzieci wozi. Jak chcecie kostke brukowa to zrobcie zrzutke i sobie polozcie. Moze jeszcze ogrzewanie Ci polozyc, zeby snieg topilo w zimie? Ciesz sie, ze Ci wyremontuja ta ulice. 1,3 mln to sporo. Policz sobie po ile musieliby sie na to zrzucic mieszkancy tej ulicy, gdyby mieli sami za to zaplacic. Inne ulice tez czekaja na remont. a zgaduje, ze Wyczolkowskiego nie jest jedyna ulica, po ktorej jezdzisz.
~do włodarzy miasta 18-07-2016 11:49
Czy wreszcie ktoś pomyślał o ścieżkach rowerowych? Można chociaż wymalować je na jezdni nowo remontowanej nawierzchni.
~mieszkaniec 18-07-2016 14:08
Ciekawy jestem jakie wyremontowane ulicie wokół ma na mysli p. Małgorzata. Wyspiańskiego, Wańkowicza, Malczewskiego??
~why 18-07-2016 14:51
kto zdecydował o progach zwalniających na tej ulicy? Dlaczego redakcja o tym milczy? Przecież tamtędy jeżdżą autobusy MZK. Po remoncie będzie tak jak na Os. Robotniczym. Na takich ulicach progi nie mają sensu.
~~ 18-07-2016 14:57
Jak już wyleja świeży asfalt.wtedy wracz a ekipa z wodnika i ładnymi łatami potwierdza odbiór
~obser 18-07-2016 16:03
Do Anonimowy -Jeżeli na Morcinka,Szewskiej ,Traugutta na chodnikach jest bruk typu puzzle to na Wyczółkowskiego też chyba może być
~ 18-07-2016 16:10
Jak zwykle - pożałowania godny fotoreportaż... :-(
~Iva 19-07-2016 9:11
150 dni brzmi mniej przytłaczająco niż prawie cztery miesiące
~zdziwiony 19-07-2016 10:44
"prace będziemy prowadzili równolegle z zakładem gazowniczym wymieniającym sieć gazową" - zdaje się, że gazownia już prowadzi prace na tej ulicy
czlowiekpuszcza 19-07-2016 11:23
Konieczne jest tak zamontowanie pasów zwalniających, madmaxy jeżdżą tam jak na torze wyścigowym.
~mateusz 19-07-2016 22:58
Przed remontem ul. Wyczółkowskiego do nowej i starej sieci burzowej powinny być podłączone wszystkie budynki i sklepy, również i te które znajdują się na podwórkach. Spowalniacze są potrzebne. To co się dzieje na ulicy przed godz. 8 w okresie trwania nauki w szkole nr 10 jest karygodne, mało który kierowca przestrzega przepisów dotyczących prędkości poruszania.
~maurycyk0 7-09-2016 9:57
Może też znajdą się pieniądze na podłączenie nowej instalacji burzowej do nowego kolektora? Co z tego, że jest nowa, kiedy na samym końcu jest waskie gardło w postaci krótkiego odcinka starej instalacji burzowej pod ulicą Wolności o małej średnicy i cała woda ściekająca z góry ulicy tworzy na dole Wyczółkowskiego jezioro. Nie przewidziano podczas wymiany instalacji burzowej rozkowywania ul. Wolności, bo zakłóciłoby to ruch. Także posulowałbym o "śpiących policjantów - hopki" i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w górę ulicy. Powrót ul. Morcinka, gdzie wjazd na ul. Wolności jest regulowany światłami. :-)
~ja 6-12-2016 3:49
Po pierwsze nie widziałem żadnych gazowników na tej ulicy. (z wyjątkiem wycieku przy kiosku spowodowanego koparką [pewnie nikt nie wie że gaz się 2 dni sączył]) ;P Po drugie cała sieć gazowa była już wymieniana na streetview widać wykopy. Ta ulica od 4lat jest cały czas rozkopywana nie rozumiem czemu nie możecie się zgrać i wymienić wszystko w jednym wykopie, a nie najpierw gaz kopią później wodę, ka...lizacje, c..je muje dzikie węże. nie długo będą złoto kopać.;P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Weekend w Bukowcu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Trwa budowa punktu widokowego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2197
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%