Wiadomości: Szwajcaria - Champery
Poniedziałek, 26 lipca 2010, 21:19
Aktualizacja: Wtorek, 27 lipca 2010, 15:48
Autor: arec
Maja Włoszczowska zajęła 15 miejsce w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim, które odbyły się wczoraj w szwajcarskim Champery.

Srebrna medalistka z Pekinu uzyskała najlepszy rezultat wśród polskich zawodniczek. Anna Szafraniec była 23, Aleksandra Dawidowicz 31, Magdalena Sadłecka 38. Zwyciężyła Szwajcarka Nathalie Schneitter przed Włoszką Evą Lechner i Amerykanką Willow Koerber.

Maja Włoszczowska nie była zadowolona z uzyskanego rezultatu - Raz na wozie raz pod wozem. Przyznam, że oczekiwałam dziś znacznie lepszego rezultatu. Niestety moje nogi ewidentnie odmawiały mi posłuszeństwa i wszystko na co mnie było stać to 15 miejsce, które przy tak fatalnym samopoczuciu i tak odbieram jako sukces. Tym bardziej, że tuż przede mną finiszowała Mistrzyni Świata Irina Kalentieva, a tuż za mną liderka Pucharu Świata Catherine Pendrel – napisała na swoim blogu polska zawodniczka.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się za tydzień we włoskim Val di Sole.