MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

120 nowych miejsc parkingowych dla autobusów i samochodów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 4 listopada 2010, 7:47
Aktualizacja: 7:48
Autor: Angela
Do końca września 2011 roku w Jeleniej Górze mają być wybudowane dwa nowe parkingi dla samochodów i autobusów z zapleczem sanitarnym. Powstaną one przy ulicy Oskara Langego i Podgórzyńskiej.

Przy ulicy Oskara Langego poza 10 miejscami postojowych dla autobusów i 60 dla samochodów osobowych wybudowany zostanie budynek obsługi komunikacji oraz zaplecze sanitarne. Na powierzchni ponad 6 tys. m kw. położona zostanie kostka. Całość będzie oświetlona 31 lampami ulicznymi.

Na zagospodarowanym terenie pojawią się też pasy zieleni. Parking przy ulicy Podgórzyńskiej o powierzchni ponad 2400 m kw. będzie pokryty asfaltem. Będzie tam dziesięć miejsc dla autobusów i czterdzieści dla samochodów osobowych.

Zadaniem wykonawcy będzie też położenie w tym miejscu chodników oraz stworzenie zieleńców i postawienie 11 lamp. W obydwu przypadkach wybudowane i zamontowane zostaną też studzienki rewizyjne i ściekowe.

Całe zadanie zostanie wykonane w ramach unijnego programu Południowo – zachodni szlak cysterski, na który w połowie minionego miesiąca podpisana została umowa. Szacowany koszt tej inwestycji w Jeleniej Górze to ponad 4 mln zł. 85 procent tej kwoty będzie pochodziło z unijnego dofinansowania, a pozostała kwota z budżetu miasta.

Cały projekt zakłada m.in. budowę parkingów, sanitariatów, nowoczesnego systemu informacji turystycznej, zlokalizowanych przy obiektach pocysterskich w dziewięciu gminach województwa dolnośląskiego oraz w trzech gminach na terenie województw: opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Łącznie na ten projekt z unijnej kasy przyznano 31 mln zł. Miasto ogłosiło właśnie przetarg dla chętnych wykonawców. Oferenci mają czas do 22 listopada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

Nowy dyrektor WORD

Montują taśmociąg pod wyciągiem na Kopę

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 4-11-2010 8:10
szkoda że te miejsca nie powstaną w centrum. swoją drogą mogli powiększyć strefę płatnego parkowania do granic miasta, wtedy byliby chyba najszczęśliwsi...
~kierowcaPKS 4-11-2010 8:18
Brawo! Panie Obrębalski! To cieszy!
~ja 4-11-2010 8:30
Cieszy. I to bardzo. Cieplice zmieniają się na naszych oczach. Na lepsze.
~ 4-11-2010 10:00
Na Langego.... Zrobić , byle by byŁo ...., gdzieś tam...,na końcu świata..... A tym czasem nie ma gdzie się "postawić" w centrum miasta..... Nie wspomniawszy o koszach na śmieci , których notorycznie brak....ale co tam.... "kampania trwa"... Ostatecznie można zostawić samochód na Langego....
~pino 4-11-2010 10:19
Jakie brawo za co przed wyborami to wszyscy się starają a co robili przez te lata co siedzieli na tyłku i bąki zbijali !!!
~ 4-11-2010 11:28
Piękne Wzgórze Kościuszki również się zmieniło na spokojnych willowych ulicach roi się od aut , kierowcy nie cha płacić za parkingi , może należy porkomaty ustawic nieco dalej , w tej chwili to masakra
~norman 4-11-2010 15:32
wszyscy narzekaja tylko na to że nie ma gdzie parkować w centrum ,a parking wielopoziomowy stoi prawie pusty. Wystarczy tylko sie przejść 100 m i jestesmy na Palcu Ratuszowym tylko trzeba chciec
~BQ 4-11-2010 19:01
norman święte słowa, wielka inwestycja która ciągle świeci pustkami, świetna lokalizacja, na autko nie pada, ceny jak na ulicach, a wiecznie pusto, za to ciągle jakaś maruda pisze że nie ma gdzie stać, chore
~ja 4-11-2010 19:45
W Jeleniej korzystam wyłącznie z tego parkingu. W porównaniu z parkowaniem na ulicy - same zalety. Cena ta sama co na ulicy, kamery i strażnik czuwają, na głowę nie pada, a do rynku 200 metrów.
~Parkingowy 4-11-2010 19:49
Ogłaszają przetarg -TAK.Wiadomo kto wygra. Siedlęcin położy kostkę i lepik a Parkingi sprzedadzą NIEMCOM !! .Przykład ulice centrum JG. Dochód zapewne dla tej firmy już jest wiadomy bo 60% pójdzie do firmy za Odry . Brawo P.Marku Ul.Matejki str.gdzie muzeum ustawiono zakaz postoju i zatrzymywania- Parkometr obok NONSENS !!
~ja 4-11-2010 20:48
sprzedadzą temu kto zaproponuje najlepsze warunki, wybuduje ten kto zaproponuje najlepsze warunki. Masz dowody że jest inaczej - idź do sądu. Nie masz to siedź cicho bo ktoś może Cię pozwać. I zlicytować chałupę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Wandalizm czy profanacja?

Prezent od Szyszaka

Rekord wolontariuszy z Fundacji Leroy Merlin  

Używki w kulturze

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
221
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%