MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

100 lat! na pożegnanie

Wiadomości: Powiat
Czwartek, 8 listopada 2018, 6:26
Aktualizacja: Sobota, 10 listopada 2018, 6:42
Autor: WAC
Fot. WAC
Było uroczyście, wzruszająco oraz momentami...śpiewająco. Wczoraj (7.11) na ostatniej sesji w kończącej się kadencji samorządu terytorialnego spotkali się radni Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Sesja rozpoczęła się od krótkiej części merytorycznej. Radni przyjęli zmiany w budżecie powiatu oraz jego wieloletniej prognozie finansowej. Rada podjęła też okolicznościową uchwałę z racji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.

Potem przyszedł czas na podsumowania, podziękowania i życzenia. Rada w kończącej się kadencji uchwaliła 286 uchwał, obradując na 52 sesjach. Na początku jej przewodniczącym był Jerzy Pokój, mając za zastępców Bogdana Kamińskiego i Krzysztofa Wiśniewskiego. Po tarciach w trakcie kadencji J. Pokoja zastąpił Eugeniusz Kleśta, zaś B. Kamińskiego, Leszek Supierz.

- Myślę, że ta kadencja była specyficzna, ze względu na to co się działo w Radzie - podsumowuje Eugeniusz Kleśta. - Niestety, nastąpił w niej wyraźny podział, ale nie sądzę aby miało to duży wpływ na to co Rada osiągnęła i uchwaliła. To są wymierne efekty: wykonano remonty 38 kilometrów dróg, poprawiono standard w podlegających powiatowi placówkach opieki społecznej. Mam nadzieję, że mi osobiście udało się zachować bezstronność, aby dać jak największy komfort pracy radnym i komisjom.

Podczas ostatniej sesji najwięcej wzruszenia dostarczyło pożegnanie człowieka instytucji Powiatu Jeleniogórskiego Jacka Włodygi, który po blisko 20 latach pracy żegna się z samorządem.

Przypomnimy. J. Włodyga w pierwszej kadencji Rady Powiatu był jej przewodniczącym, zaś potem przez trzy kadencje był starostą jeleniogórskim. W kończącej się kadencji sprawował mandat radnego, jednak w ostatnich wyborach nie udało mu się uzyskać reelekcji.

Jako pierwszy pożegnał byłego starostę adwersarz polityczny Bogusław Chodak. Potem przyszła kolej na podziękowania od innych radnych, którzy wraz z pracownikami Starostwa odśpiewali J. Włodydze gromkie „Sto lat”.

– Minęła moja dwudziestoletnia misja w pracy w samorządzie – mówił w swojej mowie mowie pożegnalnej wyraźnie wzruszony J. Włodyga. - Czy te 20 lat to mało, czy dużo? Dla mnie pozostał pewien niedosyt, że mógłbym więcej. Ale zdaję sobie sprawę, że trzeba ustąpić miejsca młodym, bo do młodych świat należy. Wszystko, czego doświadczyliście przez ten czas z mojej strony wynika z mojego charakteru, który jest zgodny i nigdy, ale to nigdy nie zdarzyło się, aby pozostały jakieś niedomówienia w trakcie naszych rozmów. Chciałbym, aby państwo tego dnia zapamiętali pewne motto: jeżeli nie wiesz co zrobić, nie rób nic. To była wielka przyjemność z państwem współpracować.

Twoja reakcja na artykuł?

7
21%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
3
9%
Smuci
0
0%
Złości
21
64%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Samowola budowlana w KPN–ie wciąż straszy  

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~GG 8-11-2018 7:28
Szczęśliwej drogi już czas...papapapapa
~ciekawe kto 8-11-2018 7:57
ciekawe kto nowym Starostą
~18 sqandal 8-11-2018 8:39
….. < minęła moja dwudziestoletnia misja w pracy w samorządzie --- mówi J. Wołdyga > no , no misjonarz z tegi pana. Koryto służyło przez 20 lat . BRAVO ! A napracował się , strasznie .
~mieszkaniec 8-11-2018 8:46
Od Pana Jacka powinni się uczyć
~Real 8-11-2018 10:39
do: ~mieszkaniec (8:46)
ROTFL czego?
~devil 8-11-2018 13:40
do: ~Real (10:39)
Sztuki rozmawiania z każdym! Szacunku dla adwersarzy, kultury osobistej, skłonności do kompromisów. Kończy się epoka dżentelmenów...
~Real 9-11-2018 7:30
do: ~devil (13:40)
Rozumiem, ale z dżentelmenem to przesadziłeś. Lewica i dżentelmen, rycerski, takie określenia są zarezerwowane dla osób mających nieskazitelny życiorys, nie dotyczą tylko manier i obycia towarzyskiego. Przypomina mi się stare powiedzonko " my gentielmieny z kałchoza..." ;)
~Real 8-11-2018 10:34
"Jeżeli nie wiesz co zrobić, nie rób nic" i od razu rozwinięcie "Co by tu zrobić żeby zarobić, a się nie narobić". Kwintesencja mentalności komucha ;)
~ 9-11-2018 8:42
do: ~Real (10:34)
To straszne motto. Ludzie którzy tak myślą nie powinni zajmować stanowisk w samorządzie. To powinny być miejsca dla ludzi z pomysłami, energicznych mających wizję poprawy sytuacji. Naprawdę trzeba się cieszyć, że ten pan odchodzi.
~niróbstwo 8-11-2018 12:38
Facio niczego dobrego nie uczynił .Tak to mają stare aparaty.A lepiej póżno ,niż wcale suweren się obudził.Zdrówka na emeryturze.,mimo wszystko ,bo radny to tez człowiek.
~Kassandra 8-11-2018 13:18
Nareszcie.i tak o 15 lat za dlugo
~oko 9-11-2018 13:10
.."Powiem szczerze, że uważam, iż można być zwolennikiem PO i jej "przystawek" będąc człowiekiem uczciwym, ale tylko pod jednym warunkiem: że jest się kompletnym idiotą.Bo chyba tylko kompletny idiota, a i to jeszcze doprowadzony propagandą nienawiści do skrajnego zacietrzewienia, może nie odczuwać dyskomfortu, popierając ludzi, którzy na jednym oddechu głoszą, jakoby bronili łamanej przez PiS konstytucji, i zapowiadają, że jak dojdą do władzy, to będą ją łamać."
~Rygi 9-11-2018 18:22
A turystyka makabra zero promocji same gminy nie widza potrzeby a starostwo nie umialo wyegzekowac chocby wydarzen a takie ladne tereny mamy. Szklarska i karpacz wszystkich turystow nie pomieszcza. Niszczeje potencjal mniejszych bo nie chcą promocji szkoda

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%