MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

10 Paranienormalnych historii w TVP Rozrywka

Wiadomości: Kraj
Sobota, 18 października 2014, 8:38
Aktualizacja: 22:17
Autor: Manu
Fot. Archiwum Kabaretu
Założony w Jeleniej Górze kabaret Paranienormalni świętuje w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji TVP Rozrywka dzisiaj (w sobotę, 18.10) i jutro (w niedzielę, 19.10) przygotowała “Weekend z kabaretem Paranienormalni”. W dziesięcioodcinkowym programie “10 Paranienormalnych historii” widzowie zobaczą kabaret od nieznanej do tej pory strony.

Członkowie kabaretu Paranienormalni “nie uprawiają satyry politycznej, lecz bacznie obserwują otaczającą ich przyrodę, zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury”.

Kabaret Paranienormalni to czterech żartownisiów: Igor Kwiatkowski, Robert Motyka, Rafał Kadłucki oraz Michał Paszczyk. Stali się znani m.in. ze skeczu “Mariolka”.

Kabaret Paranienormalni powstał w 2004 roku w Jeleniej Górze, jak twierdzą jego członkowie, z woli niebios i determinacji Igora Kwiatkowskiego, szerszej publiczności znanego jako zaskakująco inteligentna blondynka, Mariolka. Robert Motyka to najlepszy głos w kabarecie, Rafał Kadłucki to instruktor teatralny. Natomiast Michał Paszczyk to aktor, reżyser i wielki miłośnik majonezu.

Kabaret Paranienormalni czasem gra w kameralnych warunkach, częściej jednak na dużych imprezach, także plenerowych. Ma na swoim koncie liczne nagrody, m.in. Grand Prix na gdańskim Festiwalu Dobrego Humoru 2005 i Tytuł Świra, otrzymany w 2007 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bogactwo talentów

Warsztaty z digital artu w BWA

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Kazio 19-10-2014 12:26
Dla przeciwnosci w Ratuszu jest 10 paranormalnych...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Spotkanie z S. Koperem

Senator zachęca do głosowania na maszty

Radix Poloniae

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
942
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%