MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

10 lat współpracy z Phllipe Orbanem

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 20 października 2017, 16:51
Aktualizacja: 16:52
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Jeleniej Górze członkowie klubu aikido odbyli kolejny staż z Phillipe Orbanem, który już od 10 lat współpracuje z podopiecznymi Wojciecha Głogowskiego. Z tej okazji przewodniczący Rady Miejskiej Konrad Sikora, który jest członkiem klubu – przekazał mistrzowi upominki od miasta.

- Ten czas szybko zleciał. Dwa razy w roku (czasem częściej) przyjeżdżałem do Jeleniej Góry. Wojciech ma dobrą grupę i mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej – powiedział Phillipe Orban (6. Dan Aikikai).

Po 15 latach ćwiczenia aikido poszukiwałem zmian, innych kierunków i to mnie zaprowadziło do sensei Orbana. Pojechałem do jego Dojo w Lipsku i tak to się zaczęło – wspomina Wojciech Głogowski. W jeleniogórskim klubie, który funkcjonuje od 2001 roku mogą trenować dzieci od 5. roku życia, a obecnie najstarszy uczestnik – ma lat 60. W trakcie spotkania w SP 3 odbyło się uroczyste przekazanie certyfikatów z Japonii, które otrzymało dwóch kolejnych sportowców z Jeleniogórskiego Klubu Aikido Seizan Dojo. - Odbieranie certyfikatu jest emocjonalnym przeżyciem, bo trzeba poświęcić kilka ciężkich lat pracy, aby uzyskać stopień mistrzowski – wspomina Konrad Sikora, który był pierwszą osobą ze stopniem mistrzowskim w klubie Wojciecha Głogowskiego. Z rąk Phillipe Orbana certyfikaty otrzymali Maciej Kozłowski oraz Paweł Sikora. Podobne osiągnięcie jest też dziełem Bartka Tkaczyka, który w późniejszym terminie odbierze certyfikat.

Na rynku jest mnóstwo stylów i szkół sztuk walki, dlaczego warto wybrać aikido? - Myślę, że niewiele z nich skupia się na tym, aby nie wzbudzać i nie pobudzać agresji wśród ćwiczących, a troszkę ich tonizować. Aikido jest formą, w której nie rywalizujemy między sobą, nie ścigamy się – po prostu ćwiczymy, co pozwala się wyżyć, a jednocześnie wyciszyć – odpowiedział W. Głogowski, który wszystkim uczestnikom życzy zdrowia, aby mogli rozwijać nadal swoją pasję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 21-10-2017 22:25
Gratulacje! Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
200
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%